Kuidas teha omatehtud maasikakreemi

Maasikajäätus lisab igale koogile, küpsisele või koogile ainulaadse, kreemja ja maitsva maitse. Maasikajäätmeid on palju erinevat tüüpi, alates teie keskmisest võikreemist kuni ainulaadsema toorjuustukreemini. See nõuab pisut ettevalmistust, kuid tulemused on seda väärt.

1
Keeda maasikaid, suhkrut ja vett keskmise suurusega kastrulis 10 minutit. Asetage kastrulisse 2 tassi (400 grammi) värskeid viilutatud maasikaid, ½ tassi (115 grammi) granuleeritud valget suhkrut ja ½ tassi (120 milliliitrit) vett. Kuumuta segu keskmisel-madalal kuumusel keemiseni, seejärel alanda kuumust ja hauta 10 minutit.

2
Püreesta maasikasegu. Kalla maasikasegu blenderisse või köögikombaini ja püreesta ühtlaseks massiks umbes 10 sekundit. Aeg-ajalt peatage blender/köögikombain ja suruge kummilabidaga kõik tükid või tükid põhja poole. Mida ühtlasem on püree, seda ühtlasem on teie võikreem.

3
Jahuta maasikasiirupit külmikus vähemalt 20 minutit. Valage siirup kaussi ja katke see kilega. Pange see külmkappi ja jätke see sinna vähemalt 20 minutiks.

4
Tõsta 4 supilusikatäit maasikasiirupit kõrvale ja ülejäänud säilita külmikus. Hoidke järelejäänud maasikasiirupit tihedalt suletava kaanega purgis või pudelis ja kasutage ära ühe nädala jooksul. Saate seda kasutada jäätise, vahvlite, pannkookide ja muude magustoitude peal.

5
Vahusta või ja ½ tassi (65 grammi) tuhksuhkrut. Seda saate teha käsimikseri, statsionaarse mikseri või visplitega varustatud köögikombaini abil. Kraapige kindlasti kausi põhja ja külgi. Mida rohkem suhkrut lisate, seda jäigem on teie võikreem.

6
Lisa 1 supilusikatäis (15 milliliitrit) maasikasiirupit ja klopi uuesti läbi. Lisage suhkrut ja maasikasiirupit vähehaaval, kuni olete kogu suhkru ära kasutanud. Pidage meeles, et kasutate ainult 4 supilusikatäit (60 milliliitrit) maasikasiirupit.

7
Lisa vaniljeekstrakt. Lööge seda suurel kiirusel 20 sekundit sisse. See muudab härmatise heledamaks. Vaniljeekstrakt võib glasuuri värvi veidi muuta. Kui see teid häirib, kasutage selget värvitut tüüpi.

8
Vahusta poolteist, 1 supilusikatäis (15 milliliitrit) korraga. Jätkake poolikute lisamist, kuni võikreem hoiab oma kuju. Võimalik, et te ei pea seda kõike kasutama.

9
Vahusta näpuotsaga soola. Kasutage suure kiiruse seadistust ja lööge seda ainult 20 sekundit. See aitab magusust veidi vähendada, samal ajal koorekihti veelgi heledamaks.

10
Kasutage glasuur kohe ära või katke see kinni ja hoidke külmikus kuni kolm päeva. Kui teil on vaja kasutada jahutatud võikreemi, laske sellel letil seista, kuni see saavutab toatemperatuuri, seejärel vahustage seda madalal kiirusel, kuni see muutub ühtlaseks. Kui soovite paksemat ja jäigemat võikreemi, asetage võikreem 40–45 minutiks külmkappi. . Katke see kindlasti kilega, et see ei kuivaks.

11
Püreesta maasikad ja suhkur. Lisa blenderisse või köögikombaini 1¼ tassi (250 grammi) värskeid tükeldatud maasikaid ja 1 supilusikatäis (15 grammi) granuleeritud valget suhkrut. Püreesta ühtlaseks massiks, umbes 10 sekundit. Peatage aeg-ajalt blender/köögikombain ja kraapige kummilabidaga kõik suured tükid põhja poole.

12
Valage püree läbi peene sõela keskmise suurusega kastrulisse. Visake kõik, mis sõela vahele jääb. Saate lõpuks umbes ½ tassi (120 milliliitrit) maasikapüreed.

13
Küpseta maasikapüreed 10–15 minutit. Kuumuta maasikapüree keskmisel kuumusel keemiseni, seejärel alanda kuumust. Laske püreel 10–15 minutit podiseda või kuni see pakseneb. Saate lõpuks umbes 3–4 supilusikatäit (50–60 milliliitrit) maasikapüreed.

14
Jahutage maasikapüree ja pange 3 supilusikatäit (45 milliliitrit) külmutamiseks kõrvale. Valage maasikapüree kaussi ja laske sellel toatemperatuurini soojeneda, enne kui jahutate selle külmikusse vähemalt 20 minutiks. Kui püree on jahtunud, mõõtke välja 3 supilusikatäit (45 milliliitrit). Kui teil neid üle jääb, võite neid hoida külmkapis väikeses pudelis või purgis.

15
Vahusta või ja toorjuust ühtlaseks, umbes 30 sekundit. Saate seda teha kausis, kasutades käsimikserit. Võite kasutada ka visplitega varustatud statsionaarset mikserit või köögikombaini.

16
Vahusta tuhksuhkur, ½ tassi (65 grammi) korraga. Lõpuks kasutate 3–4 tassi (375–400 grammi) tuhksuhkrut. Mida rohkem suhkrut lisate, seda jäigem on glasuur.

17
Lisa sool, seejärel klopi, kuni koor on kerge ja kohev. Selleks kulub umbes 3–5 minutit. Kraapige kindlasti kausi põhja ja külgi, eriti kui kasutate käsimikserit.

18
Lisage maasikapüree ja vaniljeekstrakt ning vahustage uuesti ühtlaseks seguks. Vaniljeekstrakt võib muuta jäävärvi. Kui see on teie jaoks probleem, kasutage selle asemel selget vaniljeekstrakti.

19
Kasutage glasuur kohe ära või jahutage see. Kui glasuur on teie jaoks liiga pehme, katke see kilega ja asetage külmikusse, kuni see saavutab vajaliku konsistentsi. Kontrollige seda iga 15 minuti järel. Säilitage kasutamata glasuur külmkapis, kaetuna, kuni 1 nädal. Enne kasutamist laske sellel 15–30 minutit toatemperatuuril seista.

20
Alusta külmsegamisseadmetega. Asetage kauss ja vahustage sügavkülma 15 kuni 30 minutit. Kui kasutate statsionaarset mikserit või köögikombaini, vaadake, kas saate kausi lahti võtta ja panna sügavkülma. Kui ei saa, siis ära muretse. Külma varustusega töötamine hoiab ära vahukoore liiga pehmeks muutumise.

21
Vahusta külm tugev vahukoor, vaniljeekstrakt ja granuleeritud valge suhkur, kuni moodustuvad pehmed piigid. Asetage kõik, välja arvatud maasikapüree/moos, mikseri kaussi. Vahusta koostisained omavahel, kuni need saavad pehmed tipud.

22
Lisa “…” tassi (80 milliliitrit) jahutatud maasikapüreed või maasikamoosi. Võite kasutada midagi, mille olete poest ostnud, või saate seda ise teha.

23
Klopi kõik kokku, kuni moodustuvad jäigad tipud. Soovite, et värv ja tekstuur oleks ühtlane ja ühtlane. Kui kasutate käeshoitavat mikserit, kraapige kindlasti kausi põhja ja külgi.

24
Maitske oma vahukoort ja tehke vajalikud kohandused. Sel hetkel on teie vahukoor kasutamiseks valmis. Siiski ei pruugi see teie maitse järgi täiuslik olla, seega andke sellele maitse ja lisage rohkem suhkrut, koort või püreed/moosi. Vahusta glasuur kindlasti pärast iga lisamist korralikult läbi. Kui see on liiga lahja või ei ole piisavalt magus, lisa rohkem suhkrut. Kui soovid rohkem maasikamaitset, lisa rohkem maasikapüree või maasikamoosi. Kui see on liiga paks, lisa veel tugevat vahukoort.

25
Kasutage glasuur kohe ära või katke see kinni ja hoidke külmikus. Kasutage glasuuri 3 päeva jooksul.

26
Valmis.