Kuidas teha musta glasuurit

Sügavmusta glasuuri valmistamine võib olla keeruline – võite saada musta asemel halli või vastiku, mõrkja maitse. Jätkake lugemist, et õppida tundma tõelise musta glasuuri valmistamise saladusi ja seda, mida teha, kui teil tekib teel probleeme.

1
Ostke või valmistage oma glasuur. Kui teie süda pole vaniljele seatud, kasutage šokolaadiglasuuriga. Pruuni värvi glasuuriga alustamine tähendab, et musta tooni saamiseks peate kasutama vähem värvaineid. Võite siiski alustada valge glasuuriga, kuid tõenäoliselt peate hiljem lisama maitseaineid, et katta värvi kibedus. Värvida saab kõige rohkem glasuur – sealhulgas võikreem, toorjuust või kuninglik glasuur – must, järgides neid juhiseid. Kuna kuninglik glasuur on valge, peate võib-olla mõru maitse varjamiseks lisama maitseainet või kakaopulbrit.

2
Valige must toiduvärv. Võite piirduda sellega, mida nad oma kohalikus toidupoes kannavad, kuid kui teil on valida vedela või geelvärvi vahel, valige geel. Geeli kasutate vähem kui vedelat värvi. Kui te ei leia musta värvi, segage võrdsetes osades punast, sinist ja rohelist toiduvärvi. Te ei saa “tõelist” musta nagu poest ostetud mustast, kuid võite saavutada väga tumehalli, mis sobib mustaga.

3
Vajadusel paksendage glasuur. Värvaine (eriti vedeliku) lisamine võib teie jäätumist lahjendada, mis võib põhjustada verejooksu. Poest ostetud glasuur on tõenäoliselt peene konsistentsiga, kuna see on tavaliselt kena ja paks. Paksendamiseks segage hoolikalt sisse sõelutud tuhksuhkrut (ehk kondiitritoodete suhkrut). Kui te ei soovi, et glasuur oleks magusam, kuid see pole piisavalt paks, lisage selle asemel veidi beseepulbrit. Kui kasutate kuninglikku glasuuri, lohistage võinuga läbi pinna. Loendage, kui kaua kulub glasuuril tagasi silumiseks. Kui see kestab 5–10 sekundit, on glasuur piisavalt paks. Kõik kiiremini ja peate seda kauem segama või lisama veidi sõelutud tuhksuhkrut või beseepulbrit.

4
Viige glasuur suurde klaasist või roostevabast terasest kaussi. Must värvaine võib määrida plastikut. Samuti võite kanda põlle, et riietele ei satuks värvi.

5
Lisage oma glasuurile vähehaaval musta värvi, kuni saavutate soovitud tooni. Tõenäoliselt kasutate lõpuks palju värvaineid – mõnikord kuni 1 untsi või teelusikatäie värvi ühe tassi kohta –, kuid parem on seda lisada järk-järgult, et mitte kogemata liialdada ega saada vedelat või laigulist jäätumist.

6
Segage värv põhjalikult, et glasuuris ei oleks tükke ega triipe.

7
Maitse glasuuri. Must glasuur võib muuta jäätumise kibedaks ja ebameeldivaks. Kui see juhtub teie jäätumisega, vaadake jaotist 2 (Tavaliste probleemide lahendamine), et õppida, kuidas kibedust katta.

8
Katke glasuur ja laske sellel seista. Kui olete mustale lähedal, kuid tundub, et tumehallist ei saa mööda, andke jäätumisele paar tundi aega areneda. Värv süveneb aja jooksul ja juba tunni pärast võib teie tumehall glasuur muutuda rikkalikuks ja keerukaks mustaks. Värv süveneb veelgi, isegi kui olete selle küpsisele või koogile valanud, nii et kui olete super. lühikese aja jooksul võite asuda ja kohe kaunistada. Pidage meeles, et teil ei ole võimalust tõrkeotsinguks teha, kui jäätumine ei muutu soovitud mustaks. Hoidke jäätumist selle tekkimisel otsese valguse eest, kuna see võib põhjustada musta värvi tuhmumist.

9
Kaunista oma meistriteos!

10
Pidage meeles, et must jäätumine võib määrida inimeste hambaid ja huuli. Kuigi võite soovida seda sügavat, tõelist musta värvi, aitab musta tooni vähendamine, kasutades vähem värvaineid. Vastasel juhul hoidke lihtsalt käepärast palju vett ja salvrätikuid. Seda probleemi saate vältida ka musta mõõduka kasutamisega. Proovige seda kasutada ainult aktsentide ja piirjoonte jaoks.

11
Lisage maitseaineid, kui teie glasuur on mõru. Musta värvi tavaline probleem on see, et see võib anda glasuurile kibeda maitse. Kui kavatsete kasutada ainult natuke musta glasuurit, ei pruugi see olla liiga suur probleem. Vastasel juhul on mõru maitse varjamiseks paar võimalust. Kakaopulber annab glasuurile šokolaadise maitse ja aitab ka värvi tumedamaks muuta. Segage väikeses kausis 1/2 tassi kakaopulbrit 2 tl veega (nii ei tekiks glasuurile tükke). Kui see on endiselt mõru, lisage veel 2 supilusikatäit (29,6 ml) kakaopulbrit. Lisage glasuurile tugev maitse, näiteks kirss või apelsin. Kasutage umbes 1 tl 2 tassi glasuuri kohta. Kui kakaod ei saa, asendage see jaanileivapulbriga.

12
Lisage värvi või aega, kui teie glasuur pole õiget tooni. Enne värvaine lisamist laske külmikul mitu tundi seista. Värv võib selle aja jooksul drastiliselt muutuda. Kui teie mustal on roheline toon, lisage üks tilk korraga punast toiduvärvi. Kui mustal on lilla toon, lisage rohelist värvi üks tilk korraga.

13
Võtke ettevaatusabinõud, et hoida jäätumist veritsemise eest. Verejooks on tavaliselt tingitud kondenseerumisest. Hoidke glasuurit külmiku asemel jahedas ja pimedas ruumis. Kui kaunistate külmutatud kooki või kooki, mis oli äsja külmkapis, laske sellel enne kaunistamise alustamist sulada ja hingata. Vältige kooki või küpsiste hoidmist külmkapis või õhukindlas anumas toatemperatuuril, kuna see võib põhjustada kondenseerumist ja muuta teie värvid veritsema.Püüdke musta värvi segamisel kasutada võimalikult vähe värvaineid. Kui kasutate liiga palju, võite jäätumist lahjendada, mis võib põhjustada veritsemist. Kui olete juba liiga palju musta värvi lisanud, proovige paksendada vähese tuhksuhkruga. Tõenäoliselt soovite ka värvainet maitsestada, et katta liiga palju musta kibedust.