Kuidas teha Mochi

Kui soovite mochi nätske ja magusat maitset igal ajal, õppige ise valmistama. Kõik, mida vajate, on mõned põhilised koostisosad, mida leiate oma kohalikult Aasia turult. Enda taigna segamine võimaldab teil kohandada mochi maitseid oma maitse järgi ja saate mochi vormida, lõigata või täita nii, nagu soovite. Te ei tunne enam kunagi kiusatust osta kaubanduslikult valmistatud mochi!

1
Sega mochiko veega, et saada pehme tainas. Pange 1 tass (160 g) mochikot kuumakindlasse kaussi ja valage sinna 3–4 tassi (180 ml) vett. Segage puulusikaga, kuni mochiko on veega täielikult segunenud. Tainas peaks olema pehme ja painduv. Oluline on kasutada mochiko (magusat riisijahu) või mochi jahu. Vältige kleepuva jahu kasutamist, kuna see ei segune korralikult ja mochi ei auru korralikult. Kui mochiko tundub pärast vees segamist endiselt kuiv, lisage 1 supilusikatäis (15 ml) korraga vett.

2
Seadke pliidile auruti. Pange suur pott pliidile ja valage sinna 2–3 tolli (5,1–7,6 cm) vett. Lülitage põleti kõrgele, nii et vesi hakkab keema. Seejärel asetage potti auruti ja keerake põleti keskmisele kõrgele. Vesi peaks podisema. Veenduge, et auruti sisendi põhi ei puutuks kokku veega. Auruti sisestus peaks olema piisavalt suur, et mahutada kaussi mochi taignaga.

3
Pane taignakauss aurutisse ja auruta 20 minutit. Kui vesi keeb, asetage kauss taignaga otse auruti sisestusse. Asetage kausi peale puhas köögirätik, nii et küljed ulatuksid üle poti. Seejärel tõsta potile kaas peale ja voldi rätiku otsad kaane peale. Seadke taimer 20 minutiks, et lasta tainal küpseda. Kui teil pole auruti korvi, katke kauss ja küpsetage mochi tainast 3 1/2 minutit mikrolaineahjus. Köögirätik imab aurust niiskust, nii et see ei lase Ärge kondenseeruge kaanele ja kukuge taignale.

4
Eemaldage tainas ja pange see väikesesse potti. Lülitage auruti välja ja tõstke kuum mochi taigna kauss ettevaatlikult aurutist välja. Kühveldage aurutatud tainas väikesesse potti ja asetage pott pliidile. Aurutatud tainas on sel hetkel kleepuva tekstuuriga.

5
Küpseta tainast keskmisel kuumusel, samal ajal kui segad suhkruga. Võtke välja 2 tassi (400 g) suhkrut ja asetage see pliidi kõrvale. Kuumuta aurutatud mochi tainas potis keskmisel kuumusel ja sega juurde 1/3 suhkrust. Jätkake segamist, kuni suhkur lahustub. Seejärel segage ülejäänud suhkur kahes osas. Kogu suhkru järkjärguliseks lisamiseks ja keetmiseks, kuni see on lahustunud, peaks kuluma umbes 10 minutit. Mochi tainas peaks nüüd välja nägema veniv, kleepuv ja sile.

6
Puhastage küpsetusplaat maisitärklisega ja asetage sellele mochi. Asetage oma tööpinnale ääristatud küpsetusplaat ja puistake peale piisavalt maisitärklist, et katta plaadi põhi. Tõsta kuuma mochi lusikaga lehele. Maisitärklis muudab kleepuva mochi taigna käsitsemise lihtsamaks.

7
Lõika mochi tainas väikesteks hammustuste suurusteks tükkideks. Pühkige kätelt või taignarullilt tolmu ja määrige mochi nii õhukeseks, kui soovite. Võtke nuga ja lõigake tainas võrdse suurusega ruutudeks või ristkülikuteks. Puhastage tükid kinakoga (sojaoa pulber) ja asetage need serveerimisalusele. Lämbumisohu vähendamiseks on oluline lõigata mochi väikesteks tükkideks. Suured tükid võivad kergesti kellegi kurku kinni jääda ja kummitaoline tekstuur raskendab neelamist. Soovi korral näpistage tainast ära umbes 2,5 cm (1 tolli). Rulli tainast peopesade vahel, kuni moodustad mochipalli.

8
Säilitage mochi vajadusel kuni 2 päeva. Suur kogus suhkrut ei lase mochil koheselt kuivada ega praguneda. Parima tekstuuri saavutamiseks proovige mochi võimalikult kiiresti ära süüa. Mochi lühiajaliseks säilitamiseks pange see õhukindlasse anumasse ja hoidke toatemperatuuril kuni 2 päeva.

9
Lisage paar tilka ekstrakti, kui soovite mochi tainast maitsestada. Segage sisse vaid mõni tilk oma lemmikmaitseekstrakti, näiteks maasika-, viinamarja-, mandli- või sidruniekstrakti. Kui soovite valmistada matcha-maitselist mochi, lisage mochikole 1 tl (2 g) matcha pulbrit. Šokolaadimaitselise mochi saamiseks segage taignasse 1/4 tassi (45 g) sulatatud šokolaaditükke. lisad suhkru.

10
Rulli ja lõika mochi soovi korral dekoratiivseteks vormideks. Kui soovite mochi serveerida lõbusate vormidega, tehke partii mochi ja rullige mochi tainas maisitärklisega tolmutatud peopesade või taignarulliga nii õhukeseks kui soovite. Seejärel kasta väikesed küpsisevormid maisitärklise sisse ja suru need tainasse. Eemaldage küpsisevormid ja lükake dekoratiivmochi õrnalt välja. Serveerige mochi väljalõiked kohe. Näiteks lõigake mochi suurteks ruutudeks või väikesteks kolmnurkadeks. Mochi võid lõigata ka tähtedeks, südameteks või lehtedeks.

11
Daifuku valmistamiseks kujundage mochi ümber magusa punase oa pasta. Valmistage partii mochi ja ostke või valmistage anko (magusa punase oa pasta). Tasandage veidi ettevalmistatud mochi ja asetage keskele lusikatäis ankot. Keerake mochi ümber anko, et see täielikult ümbritseda. Serveeri täidisega mochi kohe.

12
Rikkaliku maiuse saamiseks täitke mochi pall puuvilja või šokolaadiga. Kui soovite teha uhket mochi, aurutage partii mochi. Seejärel suruge värske maasikas või mustikas väikese mochi künka sisse. Lükake mochi ümber puuvilja nii, et see oleks täielikult sees. Kui eelistate teistsugust täidist, tehke või ostke šokolaadi ganache. Külmutage väikesed lusikatäied ganache’i ja keerake seejärel ettevalmistatud mochi ümber. Proovige külmutada väikesed lusikatäied karamelli, et kasutada seda ka mochi täidisena.

13
Külma magustoidu valmistamiseks keerake mochi ümber jäätise. Lõika oma lemmikjäätis väikesteks pallideks ja külmuta, kuni pallid on täiesti tahked. Seejärel keera jäätise ümber piisavalt ettevalmistatud mochi, et see oleks täielikult kaetud. Enne serveerimist külmutage mochi jäätis 2 tunniks. Enne serveerimist seadke mochi jäätis 5 minutiks toatemperatuurile, nii et mochi pehmeneb veidi. Kui valmistasite mochi jäätist, hoidke seda sügavkülmas. kuni 2 kuud.