Kuidas süüa Mochi jäätist

Mochi jäätis on maitsev Jaapani stiilis magustoit, mis koosneb maitsestatud jäätisepallist, mis on mähitud riisijahust valmistatud magusa nätske taigna sisse. Mochi jäätist saate osta paljudest toidupoodidest või isegi ise valmistada. Kui teil on mochi jäätis, võite seda süüa eraldi või nautida seda mitmel erineval viisil.

1
Valige mochi jäätise maitse, mida soovite süüa. Valikus on palju erineva maitsega mochi jäätist. Kauplustes saadaolevad suured kaubamärgid pakuvad traditsioonilisi Jaapanist inspireeritud maitseid, nagu roheline tee ja magus mango, aga ka muid traditsioonilisemaid jäätise maitseid, nagu topeltšokolaad ning küpsised ja koor. Ameerika Ühendriikides leiate mochi jäätist suurtest supermarketitest. nagu Whole Foods ja Trader Joe’s. Kui soovite teha mochi jäätist, on soovitatav kasutada lihtsalt poejäätist. Nii saate kasutada mis tahes maitsega jäätist ja kõik, mida peate tegema, on teha mochi!

2
Lase mochi jäätisel enne serveerimist 2-5 minutit soojeneda. Võtke mochi jäätis sügavkülmast välja ja laske sellel 2-5 minutit toatemperatuuril seista. See laseb mochi-taignal väljastpoolt tagasi oma tavapärasesse olekusse pehmeneda ja seest jäätis hakkab sulama, nii et seda on lihtsam lõigata või läbi hammustada. Võtke välja ainult nii palju mochi jäätisepalle, kui plaanite süüa või serveerimine.

3
Sööge mochi jäätist eraldi 2-4 väikese ampsuga. Korja näppude vahele mochi jäätisepall ja söö mitme ampsu kaupa. Mochi jäätisepallide suurus ja kuju muudavad nende käes hoidmise ja näksimise lihtsaks. Mochi tainas on väga kleepuv, seega vältige terve mochi jäätisepalli ühe suutäiega söömist. Seda võib olla raske närida ja see on ohtlik.

4
Lõika mochi jäätis pooleks ja serveeri tükid nagu tapased. Lõika iga väike pall terava noaga lõikelaual pooleks. Asetage tükid kenasti serveerimisalusele ja jagage mochi jäätist seltskonnaga. Lõbusaks ja värviliseks määrdeks pange kandikule paar erinevat maitset. Võite isegi korjata 2 poolikut ja need kokku kleepida, et luua ainulaadseid maitsekombinatsioone!

5
Kasutage espressojoogi valmistamiseks 1-2 mochi jäätisepalli affogatos. Traditsiooniline affogato on itaalia stiilis espressojook, mis koosneb kuumast espressost, mis valatakse vanilje gelatole tassi. Pange gelato asemel tassi 1-2 palli vanilje-mochi jäätist, seejärel valage neile kuum espresso shot ja sööge see kohe lusikaga. Selles retseptis võite katsetada ka muid maitseid peale vanilli. Rikkalikuma maitse saamiseks võite proovida näiteks küpsiseid ja koort.

6
Tee 1-2 mochi jäätisepallist ujuk juurõlu. Jahutage suur klaas, näiteks pint klaas, umbes 30 minutiks sügavkülmikus. Täitke see umbes 3/4 ulatuses kvaliteetse juurõllega, seejärel tilgutage klaasi 1-2 palli vanilje mochi jäätist. Kasutage mochipallide söömiseks lusikat ja jooge vaheldumisi juureõlut ja sööge jäätist. Kui soovite, et jäätis hakkaks kohe juureõllega segunema, võite mochipallid kõigepealt pooleks lõigata.

7
Valmista unikaalne jäätisevõileib 1-2 mochi jäätisepalliga. Aseta 2 küpsise vahele 1-2 mochi jäätisepalli, olenevalt küpsiste suurusest. Hoidke küpsiseid käes nagu võileiba ja hammustage oma loomingut. Parima kombinatsiooni leidmiseks katsetage erinevate maitsetega jäätist ja küpsiseid. Näiteks võite teha šokolaadiküpsiseid šokolaadi-mochi jäätisega või punaseid sametküpsiseid maasika-mochi jäätisega. Võimalusi on lõputult!

8
Blenderda mochi jäätis, et saada ainulaadse konsistentsiga piimakokteil. Alustage piisava koguse piimaga, et klaas oleks umbes poolenisti täidetud. Vala piim blenderisse, tilguta sisse 2-3 suvalise maitsega mochi jäätisepalli ja blenderda segu ühtlaseks konsistentsiks. Valage see klaasi ja nautige! Riisitainas annab sellele piimakokteilile ainulaadse tekstuuri. Saate reguleerida piima ja mochi jäätise suhet, et leida konsistentsi ja maitsestada oma maitset.

9
Torka mochi jäätis vardasse puuviljadega, et teha magustoidu kabob. Torka mochi jäätisepallid vardasse värskete puuviljadega, nagu maasikad, tükeldatud mango või ananass, murakad või muu meelepärane. Olge loominguline ja proovige sobitada jäätise maitsed ja värvid puuviljade omadega, et luua kaunid ja maitsvad magustoidud shish kabobid. Serveerige oma vardaid suurel kandikul, et neid koos seltskonnaga nautida. Näiteks võite luua troopilise maitsega magustoidu, kasutades magusat mango-mochi jäätist, tükeldatud mangosid ja muid troopilisi puuvilju, nagu kiivi või ananass.