Kuidas teha Mochi jäätist

Mochi jäätis on ideaalne ja kompaktne magustoit, mida kuumal suvepäeval kaasa haarata ja süüa. Traditsiooniline Jaapani maiuspala hõlmab oma lemmikmaitselise jäätise mähkimist mochiga, mis on magus riisijahust tainas. Selle uhke ümara magustoidu kogemiseks ei pea te Jaapanisse minema. Selle asemel tehke seda ise. Alustamiseks haarake endale meelepärane jäätise maitse, riisijahu ja koogivorm.

1
Mochi pallide jaoks vali paksu konsistentsiga jäätis. Paks jäätis taheneb mochipallide sees kenasti ja ei sula nii kiiresti. Kasutatava jäätise maitse, kaubamärk või tüüp on täielikult teie ja teie eelistuste otsustada. Kasutage ühe maitsega jäätist või kasutage iga mochi palli jaoks erinevat maitset. 10 moksipalli valmistamiseks vajate vähemalt 2–3 tassi (300–450 g) jäätist, seega ostke tavaline ½ gallon (1200) g) jäätisekonteiner.Lihtsa maitse saamiseks valige traditsiooniline vanilje- või šokolaadijäätis.Katsetage keerukamate maitsetega, nagu piparmündišokolaaditükk, kivine tee või küpsise tainas.Kasutage maasika-, matcha- või musta seesamijäätist, et saada maitset. mis on traditsioonilisem Jaapanis müüdava mochi jäätise puhul.

2
Kasutage kile, et asetada koogivormi 10 tassi eraldi. Kile hoiab jäätisel vormi külge kinni. See toimib kõige paremini, kui teie koogivormil on lamedate, ovaalsete tasside asemel ümarad tassid. Koogivormi asemel võite kasutada munakarbi alumist osa või suurte ümarate tassidega jääkuubikuplaati.

3
Pange 1/4 tassi (33 g) jäätist igasse 10 koogivormi tassi. Võtke täis ümmargune kulbitäis jäätist, et seda hiljem oleks lihtsam käsitseda. Kasutage lisalusikat, et aidata jäätiselussi korralikult täita ja vajadusel valada see tassidesse. Kui teie jäätis on eriti kõva, on kulbitäit raske saada. Lase jäätisel toatemperatuuril 2-5 minutit pehmeneda.

4
Kata vorm kilega ja pane sügavkülma. Vormige iga jäätiselusika ümber õrnalt kile, et vältida jääkristallide teket. Laske jäätisel vähemalt 2 tundi sügavkülmas seista või seni, kuni kulbid on puudutamisel tugevad.

5
Segage mikrolaineahjus kasutatavas kausis ¾ tassi (90 g) riisijahu ja ¼ tassi (50 g) suhkrut. Lisa kaussi esmalt shiratamako ehk liimjas riisijahu ja seejärel sega hulka ülipeen suhkur. Jätkake koostisainete segamist, kuni need on segunenud ja ilma tükkideta. Kui olete mochijäätise valmistamisega mugavam, võite katsetada, lisades mochi-taignale täiendavaid koostisosi. Mõned inimesed eelistavad lisada taignale näpuotsatäie soola või isegi 1 tl (2 g) matchat (rohelise tee pulbrit) või maasikapüreed. Mikrolaineahjus kasutatavate kausside põhjal on kas otse kirjas “Microwave Safe”. või sellel on laineliste joontega mikrolaineahju meenutav sümbol.

6
Klopi kaussi 3–4 tassi (180 ml) vett. Lisa kuivainetele aeglaselt vesi. Jätka segu vahustamist, kuni see muutub ühtlaseks taignaks. Kui tainas on liiga õhuke või vesine, lisa paksendamiseks 1/2 spl (4,25 g) riisijahu. Kuiva taigna jaoks lisage niisutamiseks 1 tl (4,9 ml) vett. Vajadusel suurendage jahu või vee kogust, kuni tainas on ühtlane.

7
Pange kauss kaanega ja küpseta mikrolaineahjus 2 minutit. Murra kaussi kaas, et sisu saaks ventileerida ega tekitaks õhurõhku. Mikrolaineahi pakseneb ja küpsetab mochi, nii et sellest saab kleepuv tainas, millega saate jäätisepallid katta.

8
Segage mochi ja praege pragunenud kaanega mikrolaineahjus veel 1,5 minutit. Mochi segamiseks ja õhustamiseks kasutage kummist spaatlit. Kraapige kausi külgi ja põhja, et mochi ei hakkaks kõrbema ega kuivama. Pärast mikrolaineahjus küpsetamist peaks tainas olema keedetud ja sarnanema kleepuva tainaga. Mikrolaineahjust välja võttes on kauss kuum, seega käsitsege seda ettevaatlikult ja kasutage potti.

9
Piserdage oma puhast letti maisi- või kartulitärklisega. Tärklis, olgu see siis maisi- või kartulitärklis, ei lase mochil lahtirullimisel teie leti külge kleepuda. Ärge muretsege tärklise käest pühkimise pärast. Käte peal hoidmine on tegelikult kasulik ja hoiab taina käsitsemise ajal naha külge kleepumast. Laske ½ tassi (80 g) maisitärklist või kartulitärklist oma tööruumi kõrvale panna. Kasutage tärklist nii palju või vähe kui soovite. Ärge kartke, kui vaja, piserdage letti rohkem.

10
Vormi mochist pall ja aseta letile. Piserdage sellele rohkem tärklist, et see ei jääks rullimisel teie taignarulli külge kinni. Olge mochi esmakordsel käsitsemisel ettevaatlik. Suure tõenäosusega on palav. Eemaldage kaas ja laske sellel piisavalt jahtuda, et saaksite seda puudutada ilma ennast põletamata.

11
Kasutage taignarulli, et laotada mochi õhukeseks leheks. Tehke mochi leht umbes 1–8 tolli (0,32 cm) paksuseks. Koo taina keskosast väljapoole, et lehe servad liiga õhukeseks ei jääks. Taigna keskosa peaks olema ligikaudu sama paksusega kui taigna servad. Leht võib olla krobelise ringi või ristküliku kujuga, kuna kumbki töötab mochi lõikamisel hästi. Kui olete mures, et mokk jääb taignarulli külge, hõõruge ka tärklist taignarullile.

12
Lõika 3,5 tolli (8,9 cm) ümmarguse küpsisevormi abil välja 10 ringi. Vältige mochi kleepumist küpsisevormi külge, hõõrudes sellele tärklist. Alustage mochi-lehe ühelt küljelt ja liikuge teisele poole. Vajadusel koguge mochi jäägid kokku ja rullige see uuesti välja, et saaksite rohkem ringe välja lõigata. Kui teil pole ümmargust küpsisevormi, võite katta klaasi serva ja kasutada seda.

13
Asetage mochi kettad küpsetusplaadile ja jahutage need külmikusse. Kata küpsetusplaat kilega, et mochi külmkapis ära ei kuivaks. Kontrollige 30 minuti pärast mochi-kettaid, et näha, kas need on puudutamisel külmad. Kui mochi kettad on veel soojad, laske neil külmkapis jahutada. Kui mochi kettad on täielikult jahtunud, olete valmis alustama mochi jäätisepallide kokkupanemist.

14
Vooderdage oma lett väikese kilega. Lõika kilest tükk nii, et see oleks vähemalt kaks korda suurem kui mochi kuul. Kileümbrist kasutatakse valmis mochi pallide eraldi pakendamiseks. Saate taaskasutada üht kiletükki, mida kasutasite jääpallide katmiseks. Kui aga kiletükk on kahjustatud või kui see ei tundu kogu palli katmiseks piisavalt suur, hankige letti vooderdamiseks uus tükk.

15
Asetage jäätisepall mochi ringile ja asetage see kile peale. Kasutage lusikat või sõrmi, et asetada jäätis kiiresti mochi-lehe keskele. Selleks hoidke mochi lehte peopesas või laske sellel juba kile peal toetuda. Valige, milline meetod on teie jaoks kõige lihtsam. Käsitsege jäätist võimalikult vähe, et see ei sulaks, enne kui selle mochi sisse vahetate. Jätke koogivorm koos ülejäänud pallidega sügavkülma, et need töötamise ajal ära ei sulaks.

16
Tõsta mochiringi servad jäätisepalli katteks. Venitage mochi-lehte sõrmedega vastavalt vajadusele, et see kataks kogu jäätisepalli. Jahutatud tainast võib alguses olla raske venitada, seega ole kannatlik.

17
Näpista jäätisepalli ülaosas kinni taignaääred. Kaetud jäätisepall meenutab laias laastus kokku surutud rahakotti. Silu näpuga ülaosast kõverdunud servad. Olge ettevaatlik, et te ei rebeneks mochi tainast seda tehes. Kui jäätisepalli ülaosas on palju liigset tainast, lõigake üleliigne tainas kääridega ära. Hoidke üleliigne tainas alles juhuks, kui peate ülejäänud mochipallide valmistamise ajal augu lappima või õhukese koha katma.

18
Pakkige mochi pall kilega, et tainas püsiks värske. Kata kogu mochi pall kilega, nii et tainas ei jääks paljaks. Kile kaitseb tainast sügavkülmas kuivamise eest ning aitab ka pallil oma kuju säilitada kuni jäätise ja taigna tahkumiseni.

19
Puhka pakendatud mochi pall sügavkülmas koogivormis. Asetage kõik silmaga nähtavad õmblused plastümbrisesse tassi. See ei lase kilekilel külmumisel mochipallilt maha kooruda. Korrake seda protsessi, kuni ülejäänud 9 jäätisepalli on kõik mochiga kaetud ja kilepakendisse pakendatud.

20
Lase mochi pallidel 2 tundi sügavkülmas taheneda. See annab töödeldud jäätisele võimaluse taheneda. Kui olete valmis mochi jäätisepalli sööma, laske pallil 5–10 minutit toatemperatuuril seista, et mochi tainas pehmeneks, et te ei vigastaks sellesse hammustades hambaid.