Kuidas teha martiine hulgi

Kokteilid on lõbusad, kuid kokteilid rahvahulgale võivad olla palju tööd! Õnneks saate partii martiniseid enne tähtaega valmistada. Lihtsalt jahutage martiinid suures pudelis või kannus ja laske külalistel end teenindada. Valmistage klassikalisi džinnmartiniseid, mida inimesed saavad oma maitse järgi kaunistada, või serveerige viina ja šokolaadilikööriga valmistatud magusaid Bostoni kooremartiniseid. Võite teha ka populaarset mesilaspõlve martini, mis on loomulikult hapukas ning magustatud mee ja sidrunimahlaga.

1
Võtke hoiukann või -pudel välja. Kuna valmistate piisavalt martinist 8–10 joogi serveerimiseks, vajate suurt serveerimiskannu või pöördega pudelit. Kui kasutate pudelit, kasutage pudelit, mis mahutab vähemalt 4–1–2 tassi (1100 mL) vedelikku. Proovige kasutada kaanega kannu, kui hoiate martinise mõnda aega külmkapis.

2
Mõõda koostisained kannu. Valage kõik koostisosad hoiukannu. Kui kasutate pudelit, asetage selle ava kohale lehter, et vältida lekkeid. Peate valama: 2–1–2 tassi (590 mL) džinni 1–2 tassi (120 mL) kuiva vermutit3–4 tassi (180 mL) pudelis või filtreeritud vett.

3
Segage segu ja jahutage mitu tundi. Kasutage koostisosade segamiseks pika varrega lusikat. Sulgege kannu kaas või pudeli pöördekork. Asetage anum külmkappi ja jahutage martiinid mitmeks tunniks, et need täielikult jahtuksid. Klassikalisi martineid võite enne serveerimist külmkapis hoida kuni paar päeva.

4
Serveeri klassikalist džinn-martinist. Kui olete valmis jooke serveerima, valage need lihtsalt martiniklaasidesse ja kaunistage neid valitud sidrunikeerdude, oliivide või kokteilisibulatega.

5
Valige säilituskann või -pudel. Valige suur serveerimiskann või pöördekorgiga pudel. Kui kasutate pudelit, kasutage pudelit, mis mahutab 4–1–2 tassi (1100 mL). Pidage meeles, et anumasse peab mahtuma 8-10 jooki. Veenduge, et kann on kaanega, kuna hoiate martinisegu mõnda aega.

6
Vala koostisosad kannu. Mõõtke kõik koostisosad oma säilitusnõusse või pudelisse. Kui kasutate pudelit, asetage lekete vältimiseks ava kohale lehter. Peate valama sisse: 2–1–2 tassi (590 mL) Iiri koorelikööri1–3 tassi (79 mL) viina2–3 tassi (160 mL) šokolaadilikööri1–2 tassi (120 mL) ) veest

7
Pärast vedelike segamist asetage martiinid mõneks tunniks külmkappi. Segage või loksutage segu, et kõik koostisosad seguneks. Sulgege kannu kaas või pudeli pöördekork. Pange anum külmkappi ja jahutage martinis mitu tundi. Maitsed ühinevad ja joogid muutuvad täiesti külmaks. Enne serveerimist võid Bostoni kreemjas martiniid külmkapis hoida kuni päev.

8
Kaunista ja serveeri Bostoni kooremartiinid. Tõsta martinisegu külmikust välja ja vala martiniklaasidesse. Piserdage ülaosasid šokolaadilaastudega või kaaluge klaaside serva šokolaadisiirupiga niristamist.

9
Valmistage mee lihtne siirup. Mõõtke väikesesse kastrulisse 1 tass (240  mL) mett ja segage 1 tass (240 mL) veega. Lülitage kuumus keskmisele kõrgele ja segage siirupit küpsemise ajal. Jätkake siirupit kuumutamist, kuni see keeb ja mesi lahustub. Lülitage kuumus välja ja asetage mesisiirup külmkappi, kuni see on täielikult jahtunud. Selleks peaks kuluma paar tundi. Kuna te ei vaja martini retsepti jaoks kogu mee-lihtsiirupit, võite siirupijääke õhukindlas anumas külmkapis hoida kuni 2 nädalat.

10
Võtke hoiukann või -pudel välja. Leidke suur serveerimiskann või pudel, mis mahutab 10 jooki. Kui kasutate pudelit, valige pudel, mille suurus on vähemalt 4–1–2 tassi (1100 mL) ja millel on pööratav katus. Kannul peaks olema kaas, et saaksite martiniseid mõnda aega säilitada.

11
Valage koostisosad anumasse. Mõõtke kõik oma martini koostisosad säilitusnõusse või pudelisse. Kui kasutate pudelit, asetage ava kohale lehter, et kokteilid maha ei valguks. Peate mõõtma: 2–1–2 tassi (590 mL) džinni1 tassi (240 mL) mett lihtsat siirupit1 tassi (240 mL) sidrunimahla1–2 tassi (120 mL) vett

12
Jahutage martiinid paariks tunniks. Segage segu pika varrega lusikaga, sulgege kann või pudel martiniseguga ja asetage anum külmkappi. Jahutage martiinisegu mõneks tunniks või kuni see on tõeliselt külm. Vältige mesilase põlvede martinite liiga vara valmistamist, kuna mahl läheb halvaks. Säilitage valmistatud kokteile samal päeval, kui neid valmistate.

13
Serveeri mesilase põlvedele mõeldud martiniid. Martini serveerimiseks valage need martiniklaasidesse ja kaunistage iga väikese kärjetükiga. Kuna kokteilid on juba külmad ja sisaldavad vett, ei pea te martiniid jääga raputama.