Kuidas teha Mahamri

Mahamri on traditsioonilised suahiili sõõrikud, mis on eriti populaarsed Keenia, Tansaania ja Uganda rannikupiirkondades. Need paisunud ja kuldpruunid kolmnurksed sõõrikud on valmistatud kookospiimast ja maitsestatud kardemoniga. Mahamri/mandaze, mida sageli süüakse koos tuvihernestega, on suurepärane maiuspala pere koosviibimiseks või hommikusöögiks koos tassi chai või kohviga.

1
Sega pärm vee, suhkru ja jahuga ning jäta kerkima. Mõõda keskmise suurusega kaussi pärm ja sega näpuotsaga suhkrut, näpuotsaga jahu ja ¼ tassi (59,15 ml) sooja vett. Jätke pärm kausis umbes kümneks minutiks kerkima. Suhkur ja jahu aitavad pärmil kerkida. Kui pärm kerkib, paisub see vahutava tekstuuriga.

2
Sega omavahel jahu, suhkur, kardemon, kookospiim ja pärmisegu. Sega suures kausis kõik koostisosad, välja arvatud toiduõli. Segu peaks moodustama taigna.

3
Sõtku tainast kätega. Võta tainas kausist välja ja põlvita puhtale letile või lõikelauale. Sõtku õrnalt vähemalt 15-20 minutit, kuni kõik koostisosad on segunenud ning tainas on pehme ja ühtlane. Kui tainas on endiselt kleepuv, siis tuleb sõtkumist jätkata.

4
Jäta tainas kerkima. Pärast taigna sõtkumist asetage see tagasi suurde kaussi ja katke puhta lapiga. Lase tainal umbes kaheksaks tunniks või üleöö soojas kohas kerkida. See annab taignale piisavalt aega, et täielikult kerkida. Kui tainas on algsest kaks korda suurem, tähendab see, et see on kerkimise lõpetanud. Kui elate soojas või troopilises piirkonnas, võib taigna kerkimiseks kuluda vaid paar tundi. Kontrollige oma taigna suurust pidevalt, kui te pole kindel, kui kauaks seda jätta.

5
Jaga tainas viieks palliks. Kui tainas on täielikult kerkinud, jaga see viieks võrdse suurusega palliks. Töötle tainast kerge käega ja anna endast parim, et mitte muljuda ega sellega üle käia.

6
Määri tainapallid jahuga ja lase kerkida. Kui olete oma viis taignapalli valmistanud, puistake jahu lauale või lõikelauale ja veeretage pallid õrnalt jahus, et need katta. Seejärel kata pallid puhta lapiga ja lase tainal 15 minutit kerkida.

7
Rulli iga pall lahti ja vormi neist ringid. Puista lõikelauale veel jahu, seejärel veereta taignarulliga iga pall tasaseks. Lamendatud pallid peaksid nüüd umbes ringidena välja nägema. Kui tainas on valesti vormitud, kasutage oma kätega tassi ja vormige need ringideks.

8
Lõika taignaringid neljandikku. Lõika iga ring neljandikku terava noaga. Sul on 20 kolmnurkset taignatükki, mille praadid nüüd üles ja teed mahamriks.

9
Valage õli keskmisel kuumusel laiale sügavale pannile. Kui tainas on valmis, vala toiduõli sügavale praepannile. Valage pannile kindlasti vähemalt kolm tolli õli. Proovige kasutada kõrge suitsupunktiga toiduõli, mis on mõeldud friteerimiseks. Näiteks maapähkliõlil on kõrge suitsupunkt, oliivi- ja taimeõlil aga mitte.

10
Testige õli. Mahamri praadimisel on oluline, et õli oleks taigna korralikult praadimiseks piisavalt kuum. Et kontrollida, kas õli on täielikult kuumenenud või mitte, rebi ühelt kolmnurgalt väike taignanurk ära ja tilguta see pannile. Kui tainas jääb paariks sekundiks panni põhja, siis tuleb õli pinnale ja hakkab paisuma, on õli praadimiseks piisavalt kuum. Kui taignajääk tõuseb kohe õli peale. pärast seda, kui olete selle pannile lasknud ja selle suurust ei muuda, peate õli soojendama. Kontrollige veel viie minuti pärast, kas õli on valmis.

11
Tilguta neli mahamrit õlisse. Tõsta pannile neli taignakolmnurka, jälgides, et need ei kattuks. Praadimise ajal pritsige mahamri peal lusikaga paar korda õli.

12
Pöörake mahamrit. Kui märkate, et teie mahamri hakkab põhjast kuldpruuniks muutuma, keerake need spaatliga ümber. Küpseta neid sellelt küljelt minut aega, kuni mõlemad pooled on kuldpruunid.

13
Eemaldage mahamri. Kasutage mahamrit pärast praadimise lõpetamist lõhikuga lusikaga. Asetage need paberrätikutega kaetud suurele taldrikule, mis aitab liigset õli imada.

14
Prae teine ​​mahamri partiidena. Korrake sama praadimisprotsessi ülejäänud kuueteistkümne mahamri jaoks, praadides korraga nelja kaupa. Pärast praadimise lõpetamist asetage mahamri paberrätikutega vooderdatud vaagnale.

15
Serveeri soojalt. Lase mahamritel paar minutit jahtuda ja serveeri siis soojalt! Sööge neid koos traditsioonilise kookospiimas keedetud tuvihernestega või lihtsalt aurava kohvi- või chai-kruusi kõrvale!