Kuidas teha kummeliteed

Kummeli tee võib aidata magada ja soodustada lõõgastumist. Saate ise kummeliõisi kuivatada ja teed valmistada. Kui te aga ise lilli istutada ja kuivatada ei soovi, võite osta kuivi kummelililli veebist või kohalikust toidupoest. Tassi kummelitee valmistamiseks kulub vaid mõni minut.

1
Lisage oma infusiooniseadmesse kuivatatud kummelit või asetage tassi teekott. Kui kasutate infusioonivedelikku, kasutage umbes supilusikatäit kuivatatud kummelit.

2
Kuumutage oma vett. Kasutage tee vee soojendamiseks teekannu või -potti. Kuumutage vett keemiseni. Ärge laske vett kaua keeda. Eemaldage vesi tulelt niipea, kui näete väikseid mullikesi.

3
Visake oma kruusi soe vesi ära (kui lisasite selle varem) ja lisage keev vesi. Valage kraanivesi oma teetassi või kruusi välja. Vala keevasse vette.

4
Hauta teed viis minutit. Asetage infusiooniseade vette. Laske teel viis minutit tõmmata. Seejärel eemaldage infusiooniseade või teekott. Nüüd saate oma teed nautida. Soovi korral saate oma teed maitsestada näiteks suhkru, sidruni või meega. Võite juua teed ka ilma lisaaineteta.

5
Proovige lisada mett. Kui soovite oma teele veidi magusust lisada, proovige lisada väike lusikatäis mett. Mesil on seenevastased, antibakteriaalsed ja antimikroobsed omadused. See võib nii teie tervist tugevdada kui ka teed magustada. Mesi on väga magus, nii et vähesel määral on see asjakohane. Lisa teetassile vaid väike teelusikatäis mett.

6
Magususe saamiseks lisage piim. Kui teile ei meeldi tee liiga palju magustada, kaaluge piima lisamist. Piim võib lisada maheda, kreemja maitse, mis on mõnevõrra magus. Kuid see ei muuda teie teed liiga suhkruseks. Ärge kasutage piima, kui teil on laktoositalumatus. Mõned inimesed leiavad, et piim aitab neil uinuda. Kuigi selle väite tõepärasus on ebaselge, võib piim aidata teil uinuda, kui see on segatud kummeliteega.

7
Kasutage kunstlikke magusaineid. Suhkur võib teele asjatult palju kaloreid lisada. Kui soovite oma teed magustada, kuid ei soovi suhkrus leiduvaid lisakaloreid, valige kunstlikud magusained. Midagi stevia sarnast, mida müüakse enamikus supermarketites, saab kasutada tee magustamiseks.

8
Proovige värskeid puuvilju või puuviljatooteid. Tervisliku tee magustamiseks vali puuviljad. Proovige oma teele lisada paar õunaviilu või mustikat. Võite lisada ka midagi, näiteks puuviljamahla, et lisada teele veidi magusust. Kui proovite vähendada suhkru tarbimist, vältige kindlasti lisatud suhkruga mahlasid.