Kuidas teha inglise teed

Tee joomine pere ja sõpradega on Briti kultuuri väga oluline osa. Earl Grey, Darjeeling, Assam ja English Breakfast on kõik populaarsed teetüübid. Tee keetmine hõlmab vee keetmist, teekannu kasutamist ja tee leotamist kas teekottides või lahtiste lehtedena õigeks ajaks. Tee serveerimiseks kasutage õiget tüüpi tassi ja lisage piima või suhkrut, kui teie külalised seda eelistavad. Inglise tee õige valmistamise õppimine tähendab, et saate korraldada palju edukaid pärastlõunateed!

1
Kuumuta umbes 4 tassi (1L) vett keemiseni. Valage veekeetjasse värsket vett ja ärge täitke seda üle maksimumtaseme. Keetke veekeetjas vesi. Elektrilise veekeetjaga kulub selleks kõigest 2–3 minutit. Vett võite keeta nii palju, kui palju teed valmistada soovite. Inglise tee jaoks on vaja keevat vett ning kuum või leige vesi on kehv asendaja.

2
Valage keedetud vesi teekannu. Vahetult pärast vee keemist eemaldage see elektrielemendilt või soojendage. Täitke teekann ülaosaga, jälgides, et vesi ei voolaks üle. Kui vesi jääb veekeetjasse kauemaks kui umbes 3 minutit, valage see välja, hankige värsket vett ja keetke uus partii. Ärge kunagi keetke vett uuesti, kuna see võib anda sellele metallilise maitse.

3
Kui valmistate musta teed, laske vees temperatuurini 96 °C (205 °F). Asetage teekannu väike köögitermomeeter, et jälgida temperatuuri langust. Must Inglise tee valmistatakse kõige paremini temperatuuril 96 °C (205 °F). Termomeetri võite asetada samasse kohta, kuhu valasite vee teekannu. Selleks peate kaane maha jätma.

4
Rohelise tee jaoks oodake 2–3 minutit, kuni vesi saavutab 71–82 °C (160–180 °F). Kontrollige köögitermomeetriga, kas vesi on saavutanud õige temperatuuri. Rohelist teed on kõige parem keeta temperatuuril 71–82 °C (160–180 °F), kuna see tagab, et tee ei ole mõru ja kõik maitsed on eraldatud.

5
Kontrollige aega, mis teie tee leotamiseks kulub. Teepakkide või -lehtede pakendil on juhised tee ideaalseks teekannu seismise ajaks. Leotamise aeg on tavaliselt 30 sekundist 5 minutini. Mida kauem tee tõmbub, seda kangem see on. Must tee on kõige levinum teeliik, mida inglise tee valmistamisel kasutatakse, kuid roheline tee on ka tihke. lemmik!Kui sul ei ole teed, mille pakendil on juhised, kulub teepakkides oleva musta tee leotamiseks tavaliselt 2-3 minutit.Teekottides roheline tee tõmbub tavaliselt 2-4 minutit.

6
Kui aega napib, asetage teekotid teekannu. Võtke teekotid pakendist välja. Asetage potti 1 teepakk iga 1 tassi vee kohta ja seejärel sulgege kaas, et see soojas hoida. Aeg, kui kaua teekotid on teekannis seisnud, et teaksite, millal need eemaldada. Pärast teekannu kaane sulgemist on käes aeg asetada tee mõnusalt teekannule, kui see on olemas. See aitab ka teekannu isoleerida ja teed soojana hoida. Mugavuse huvides valitakse teekotid tavaliselt lahtiste lehtede tee asemel.

7
Pärast ettenähtud leotamisaega eemaldage teekotid teekannust. Avage teekannu kaas ja võtke teelusikaga ükshaaval teekotid välja. Laske igal teekotil hetk või paar teekannu kohal tilkuda, enne kui asetate selle alustassile. Veenduge, et eemaldate teekotid kohe, kui see on valmis. Kui jätate need liiga kauaks seisma, on tee mõru maitse. Teepakke eemaldades ärge neid segage ega pigistage. See võib muuta ka tee maitse kibedaks. Kasutatud teekotid võite ära visata või väikesteks tükkideks rebida ja kompostihunnikusse asetada.

8
Parema maitse saamiseks kasutage teepakkide asemel lahtiste lehtede teed. Asetage 1 tl teelehti infusiooniseadmesse iga 1 tassi vee kohta. Asetage infusiooniseade teekannu ja laske teelehtedel kaanega tõmmata aega. Eemaldage infusiooniseade ja lehed, kui tee on keedetud. Väiksemad teelehed tõmbuvad kiiremini kui suuremad teelehed. Kui teil pole infusiooniseadet, võite teelehed asetada otse teekannu. Kasutage tee tassidesse kallamisel kurna, et kõik lehed kinni saaksid. Kui te pole kindel, kui kanget teed eelistate, proovige teed 1 minuti järel ja seejärel iga 30 sekundi järel, et leida tee. ideaalne pruulimisaeg.

9
Serveeri Inglise teed traditsioonilisel kella 15-16 teeajal. Traditsiooniline Briti pärastlõunatee valmib hilisel pärastlõunal ja lõhe keskpäevase ja õhtuse söögi vahel. See on kõige traditsioonilisem aeg Briti pärastlõunatee nautimiseks, kuid Inglise teed saab nautida igal kellaajal!

10
Tee serveerimiseks kasutage portselanist, keraamilisi või klaasist tasse. Need materjalid ei mõjuta tee maitset ja on hõlpsasti saadaval kõikides osakondades ja kodutarvete kauplustes. Kõige traditsioonilisem tass Inglise tee serveerimiseks on portselanist. Vältige tee serveerimiseks plast- või metallist tasside kasutamist, kuna see võib maitset mõjutada. Ametlikumates või traditsioonilisemates tingimustes on tassides istumiseks sageli kaasas alustassid. Juhuslikes seadetes pole see vajalik.

11
Valage teekannu tee üksikutesse tassidesse. Asetage tassid tasasele pinnale. Veenduge, et teekannu kaas oleks suletud, ja valage teed igasse tassi. Jälgige, et tassid ei oleks liiga täis. Umbes ¾ täis on tavaliselt sobiv kogus tagamaks, et lekked on ebatõenäolised.

12
Soovi korral lisage mustale teele piima. Inglise teele lisatud piima kogus sõltub täielikult isiklikest eelistustest. Üldreeglina ei tohi tee ja piima suhe ületada 80:20. Tavaliselt sobib kriips. Inimestel on erinevad eelistused selle kohta, kuidas neile tee maitseb. Kui te pole milleski kindel, küsige alati kõigepealt oma külalistelt piima ja suhkru eelistusi. Suurbritannias kasutatakse tee valmistamiseks tavaliselt madala rasvasisaldusega piima. Tavaliselt välditakse koort või kõrge rasvasisaldusega piima. Piima ja suhkrut lisatakse tavaliselt ainult mustale teele, sest rohelist teed on kõige parem nautida puhtana.

13
Soovi korral pange musta tee sisse 1-2 tl valget suhkrut. Kasutage puhast teelusikatäit, et suhkrut ettevaatlikult teetassi kallata. Ärge kunagi kasutage tees muud tüüpi suhkrut, näiteks pruuni suhkrut. See rikub maitse. Kui keegi küsib teatud arvu suhkruid, tähendab see, mitu teelusikatäit suhkrut ta soovib. Näiteks “2 suhkrut” tähendab “2 teelusikatäit suhkrut”.

14
Segage teed hoolikalt, kui olete lisanud piima või suhkrut. Kasutage puhast teelusikatäit, et tee ja lisaained õrnalt kokku segada. Vältige teelusika puudutamist tassi külgede või põhjaga, sest see teeb tüütu heli.

15
Nautige teed koos kergete toitude kõrvale. Inglise teed serveeritakse tavaliselt skoonide, küpsiste, koogi või võileibadega. See muudab Inglise tee traditsiooniliseks Briti pärastlõunateeks!