Kuidas teha koogikujundusi

Valmis tordikatteid on palju, alates puistadest ja puuviljadest kuni martsipaniskulptuurideni. Aga kuidas on lood klassikaliste keeriste, lillede ja paeltega? Mõne põhilise koogikunsti tarvikuga saate kiiresti jäljendada pagariäri uhkeid kaunistusi või neid täiustada.

1
Valmistage glasuur. Võikreemiga glasuur on suurepärane valik tavaliste koogikaunistuste, sealhulgas kirjade ja lillede jaoks. Kuninglik glasuur kuivab kõvasti, et kaunistus püsiks kauem, kuid see tuleb peale kanda kohe pärast selle valmistamist. Kui teil on lemmik, võite proovida mõnda teist retsepti, kuid mõned glasuurid on kaunistuseks kasutamiseks liiga vedelad. Võikreemi või kuninglikku glasuuri saab hõlpsalt suhkrusse segades kõvaks muuta või tilga või paar vett lisades vedelamaks muuta. Esimeseks, siledaks kihiks sobivad kõige paremini kergelt pehmed segud, peal olevateks kaunistusteks aga jäigemad segud.

2
Lisa värvi. Sega tilkhaaval glasuurile toiduvärvi, kuni saad soovitud värvi. Pidage meeles, et värvid süvenevad paari tunni jooksul võikreemile lisamisel, kuid tuhmuvad, kui lisatakse kuninglikule glasuurile või kui glasuur puutub kokku ereda valgusega.Jagage glasuur partiideks ja kasutage rohkemate valikute jaoks mitut värvi. koogile võib lisada suhkruglasuuri või kuninglikku glasuuri, seejärel lasta neile väikese pintsliga, mis on toiduvärvides vaevu niisutatud, peene kujundusega toiduvärvi värvida.

3
Lisa sile glasuurkiht. Alustage õhukese “purukattega”, et puru glasuuri alla lukustada, seejärel määri suur kogus glasuuri koogi peale ja külgedele, et saaksid seda lameda spaatliga määrida ilma kooki kraapimata. Proovige see võimalikult siledaks saada, seejärel kasutage selle täiustamiseks ühte kahest meetodist: valge glasuuri jaoks kasutage kondiitrikaabitsat või muud laia lamedat serva, et üleliigne glasuur tasasele pinnale maha kraapida. Iga kraapimise vahel pühkige kaabitsa serv glasuurkausil maha ja seejärel paberrätikuga. Värviline glasuur võib pärast kraapimist olla täpiline, seega on parem kasutada veidi vähem glasuurit, et pärast laiali laotamist oleks seda vähem eemaldada. Selle silumiseks oodake, kuni see on katsudes kuiv, seejärel asetage koogi peale paberrätik, hõõruge seda õrnalt edasi-tagasi kolmkümmend sekundit, seejärel korrake mööda külge. Pange tähele, et enamik paberrätikuid on tekstureeritud, mis lisab meeldiva mustri.

4
Koguge torustiku tarvikud. Klassikalised pöörised ja lilled pagaritortidel valmivad glasuuriga läbi kondiitrikotti – mida saab ise kodus valmistada – mille otsas on metallots. Kaunistusotsikuid on palju erinevat tüüpi ja suurusega, kuid kolm neist aitavad teil alustada kõige levinumate kaunistustehnikatega: Kasutage täppide ja kirjutamise jaoks lihtsat ümmargust otsikut. Tärniotsaga saab lühikese pigistamisega teha rosette või klassikalise keerise, kui liigute kotti pigistades. “Kinnise tähe” ots annab keerisele selgemad rihmad. Kroonlehe otsa kasutatakse volangide, paelte, kammkarpide või lillede tegemiseks.

5
Toru kaunistuste peale. Kui ots on kondiitrikotti külge kinnitatud, lisage lusikaga glasuur ja suruge see koti põhja. Keerake ülemine osa kinni, seejärel manipuleerige kotiga, et glasuur eraldada kaheks tükiks, mille allosas on üks rusikasuurune peotäis. Ühe käega suruge see peotäis otsast läbi ja teise käega suunake kondiitrikotti liikumist, hoides kas otsast või teisest käest. Pidage meeles neid näpunäiteid ja kaaluge esmalt taldrikul harjutamist: enamikul juhtudel hoidke kondiitrikotti otsikut kaunistatava pinna suhtes 90º nurga all ja sellest umbes 2,5 cm (1/2 tolli) kõrgemal. pigistage kotti võimalikult ühtlaselt ja liigutage kotti ühtlase kiirusega, vastasel juhul on kaunistus ebaühtlane. Kui olete keerise, joone või muu kaunistusega lõpetanud, lõpetage pigistamine ja tõstke kondiitrikotti otse üles, et vältida määrimist.

6
Torulillede kujundused. Jäälillede loomine on keerulisem kui enamiku teiste kujunduste loomine, kuid pärast harjutamist on see suurepärane. Selleks toiminguks vajate oma kondiitrikotti kroonlehtede otsikut: hoidke otsikut 45º nurga all vahetult pinna kohal, nii et kroonleheotsa õhuke ots on suunatud ülespoole. Vajutage korraks, liigutades otsikut väikese ringina, silindri moodustamiseks.Pigista uuesti, seekord liigutades otsa kiiresti pisara- või U-kujuliselt, alustades ja lõpetades vastu silindri serva. Liigutage otsikut üles, kui jõuate U käänuni, ja uuesti alla, kui naasete silindri juurde. See teeb ühe kroonlehe. Korrake toimingut silindri ümber, seejärel lisage täiendavaid kroonlehtede kihte, kuni teie lill on valmis.

7
Valmistage või ostke fondant. Fondant on sile, kergesti vormitav kate, mida kasutatakse kogu koogi katmiseks või tordipealsete valmistamiseks. Saate seda ise valmistada või osta valmis fondanti, et säästa end probleemidest. Mõned fondantide kaubamärgid rebenevad kergemini kui teised. Fondarific, Duff ja FondX on head võimalused algajatele. Fondant kuivab kiiresti, seega hoidke kõik osad, mida te praegu ei kasuta, kilepakendis või originaalpakendis.

8
Alusta ühtlase võikreemikihiga. Tee see võimalikult siledaks, et vältida võikreemi peale jääva fondandi kortsumist või rebenemist. Näpunäiteid leiate glasuurist. Selle asemel võib kasutada Ganache’i. Seda võib olla raskem siluda, kuid see annab stabiilsema aluse.

9
Sõtku fondant. Puista maisitärklist või määri puhtale pinnale kreemi, et fondant ei kleepuks, seejärel sõtku seda paar minutit või kuni see muutub elastseks. Sõtkuge lamedate peopesade ja käe kannaga surudes, et vältida õhumullide jäämist fondanti. Kui ostsite kasutusvalmis rullitud fondanti, jätke see samm vahele.

10
Rulli fondant lahti. Kasutage taignarulli, et rullida fondant 6 mm (¼ tolli) paksuseks. Aeg-ajalt pöörake fondanti, libistades oma käe selle all keskele, veendumaks, et see pole laua külge kinni jäänud. Kui kavatsete katta ümmarguse koogi fondandiga, vajate ringi, mis on sama lai kui koogi läbimõõt pluss kaks korda koogi kõrgus.

11
Kata kook (valikuline). Kui fondant on lahti rullitud, keerake see ümber taignarulli, seejärel rullige see uuesti koogi peale lahti, et see üle katta. Kasutage lamedat tööriista – või vajadusel käsi – pealmise pinna silumiseks ja õhumullide eemaldamiseks. Järgmisena silu koogi külgede ülaosa ümber terve ring, et fondant oleks kindlalt kinnitatud. Silu ülejäänud küljed järk-järgult ümber koogi, kuni see on täielikult kaetud. Lõika järelejäänud fondant ära noa või pitsalõikuriga. Kui katad ebatavalise kujuga kooki, pane fondant samasse vormi, mida kasutasid koogi jaoks, lase veidi taheneda ja aseta koogi peale. Suured koogid tuleb võib-olla tükkhaaval katta ja seejärel allpool kirjeldatud viisil parandada.

12
Tehke fondantide kaunistusi. Kahemõõtmelisi fondantkaunistusi saate hõlpsasti teha, lõigates kujundeid välja tarbenoa või kääridega. Kasutage mitmes värvitoonis fondanti, et teha nägusid, loomi või mis tahes kujundeid, mis teile meeldivad. Seda saab ka ribadeks viilutada ja paeladeks või spiraalseks lilleks sättida. Kolmemõõtmelisi kujundeid saab vormida täpselt nagu savi, kuigi fondant sobib kõige paremini väikeste koogikatete jaoks, kuna see kuivab kiiresti.

13
Remondi fondant. Fondant võib üsna kergesti rebeneda, praguneda või punnitada, eriti kui seda kasutatakse terve koogi katmiseks. Siin on mõned viisid nende puuduste parandamiseks: pange väike kogus uut fondanti kaussi ja segage vees ¼ tl (1 ml) korraga, kuni saavutate hambapasta konsistentsi. Laotage see lameda spaatliga pragudele või mõlkidele, et need siledaks muutuda, ja oodake, kuni need kuivavad. Kui fondant puruneb enne kaunistamise alustamist, sõtkuge sisse veidi juustu või glütseriini. Juuksepiire saab mõnikord siluda sõrmeotstega. , või varjatud harjaga lühendamine.Kõhk on tavaliselt õhumull. Proovige seda nööpnõelaga torgata, seejärel siluda fondant.

14
Valmis.