Kuidas teha KFC originaalset praekana

Kas olete kunagi ihaldanud seda Kentucky praetud maitset, kuid lihtsalt ei saa kiirtoidu stseeni taha? See Cocat KFC retsept võib sisaldada hullumeelseid koostisosi, kuid kindlasti naudib see kogu pere kodust toitu! Parim viis kana praadimiseks oleks tegelik fritüür, kuid võite selle asemel kasutada potti või panni.

1
Sega kõik vürtsid köögikombainis, kuni need on kõik ühesuurused. See hõlmab teie sellerisoola, küüslaugusoola ja koššersoola, samuti kuivatatud ürte, jahvatatud musta ja valget pipart, kuivatatud sinepit ja paprikat. Jätkake koostisainete pulseerimist, kuni ürdid on purustatud ja ühesuurused. Ehtsama maitse saamiseks lisage 1/2 teelusikatäit aktsentmaitseainet (MSG) iga 1 naela (0,45  kg) kanaliha kohta. MSG on maitsetugevdaja, kuid see pole eriti tervislik. Kui te ei leia pune või tüümiani, proovige selle asemel majoraani ja salvei.

2
Klopi vürtsisegu jahu hulka. Valage jahu suurde tassi, seejärel lisage vürtsisegu. Vispelda koostisosi, kuni kõik on segunenud. Pange kauss hilisemaks ajaks kõrvale. Asetate oma kanatükid sellesse. Kauss peaks olema piisavalt suur, et sinna mahuks vähemalt 1 kanarind või 1 kanakints.

3
Klopi eraldi kausis lahti muna ja petipiim. Ärge lisage neid kaussi koos jahu ja vürtside seguga. Selle asemel purustage muna teise kaussi ja lisage seejärel petipiim. Vahusta kahte koostisosa, kuni munakollane on purunenud ja triipe ei jää. Veenduge, et kauss oleks piisavalt sügav, et kõik kanatükid vee alla kasta.

4
Lõika kana 10 tükiks. Teil on vaja: 2 tiiba, 2 jalga (trummipulgad), 2 reied ja 2 rinda. Lõika iga kanarind pooleks, nii et kokku jääks 4 rinnatükki. Proovige kasutada umbes 3 naela (1,4 kg) kaaluvat kana. Kanatükke saate osta ka eraldi. Näiteks võid kasutada 10 kanarinda.Jäta nahk kanatükkidele peale. See muudab selle mõnusaks ja krõbedaks.

5
Marineerige kana petipiimas 20–60 minutit. Kui teil on aega napilt, sobib 20–30 minutit. Täistund oleks aga palju parem. Marineerige kana kindlasti letis; kui panete selle külmkappi, siis külm liha alandab kuuma õli temperatuuri. Kata roog kilega, et marinaad ei rikneks. Kui teie köögis on väga palav, võite kana marineerida. alguses külmkappi, siis poole marineerimisaja möödudes tõsta letti.

6
Tõsta kana läbi jahu-vürtsisegu. Võtke petipiimast välja tükk kana ja laske üleliigsel segul maha tilkuda. Asetage kana vürtsi-jahusegusse, seejärel keerake see ümber, nii et mõlemad pooled oleksid kaetud. Tõsta kana küpsetusplaadile. Korrake seda sammu iga kanatüki puhul. Koo 1 tükk korraga. Hoidke kanatükke petipiimas, kuni olete valmis neid süvendama.

7
Lase kanatükid ahjuplaadil umbes 5 minutit puhata. Visake järele jäänud maitsestatud jahu. See puutus kokku toore lihaga, mistõttu pole seda enam ohutu kasutada. Visake ära petipiimamarinaadi jäägid; see on saastunud toore lihaga, nii et te ei saa seda uuesti kasutada.

8
Täitke pott või fritüür vähemalt 13 cm (5 tolli) taimeõliga. Õli peab olema piisavalt sügav, et saaksite kanatükid vette kasta. Kasutage umbes 2 liitrit (1,9 l) õli. Võite kasutada mõnda muud neutraalse maitsega õli. Vältige siiski oliiviõli, kuna maitse on liiga intensiivne.

9
Kuumutage õli keskmisel kõrgel kuumusel, kuni see on 177 °C (350 °F). See võib võtta mõne minuti, kuid ärge astuge fritüürist eemale. Kui õli hakkab soojenema, tõuseb temperatuur kiiresti. Kasutage õli temperatuuri jälgimiseks kommide valmistamise või õlitermomeetrit. Kui teil pole termomeetrit, torgake õli sisse puulusika käepide. Õli on valmis, kui hakkate käepideme ümber nägema mullid.

10
Prae kana partiidena 12–18 minutit. Rinnad ja tiivad on valmis umbes 12–14 minutiga. Jalad ja reied võtavad aega umbes 15–18 minutit. Kana on valmis, kui sisetemperatuur on 165 °F (74 °C). Kasutage temperatuuri mõõtmiseks lihatermomeetrit. Õli peab olema piisavalt sügav, et tagada ühtlane praadimine, nii et ei ole vaja kanatükke ümber pöörata.Lihtsustage kana eemaldamist, asetades kana praekorvi ja seejärel kastes korvi kuum õli.

11
Kana viimiseks traatjahutusrestile kasutage metalltange. Leti puhtana hoidmiseks asetage jahutusresti alla küpsetusplaat, et kõik õlitilgad kinni hoida. Kui kana on toatemperatuurini jahtunud, on see serveerimiseks valmis!Ärge pange kana ajalehe- või paberrätikute peale. See püüab auru endasse, muutes kana pehmeks. Kui kasutasite praepanni korvi, tõstke see välja ja haakige see üle fritüüri serva. Tõmmake tangide abil kanatükid välja.