Kuidas teha kartulikrokette

Kartulikroketid on maitsev viis kartulite toiduvalmistamiseks. Need on ka suurepärane võimalus järelejäänud kartulipüree ära kasutada. Põhilisi kartulikrokette saate teha juustust või soolaseid jaapani krokette (nimetatakse ka “korokkeks”) veisehakklihast. Ükskõik, millist tüüpi kroketti valite, saate kindlasti maitsva maiuse!

1
Keeda kartuleid, kuni need muutuvad pehmeks, umbes 15 minutit. Pane kooritud ja tükeldatud kartulid suurde potti ning kata need soolaga maitsestatud veega. Keeda neid 15–20 minutit või kuni need muutuvad pehmeks.

2
Nõruta kartulid, seejärel lase neil umbes 45 minutit jahtuda. See mitte ainult ei aita kartuleid kuivatada, vaid ka tugevdab neid veidi.

3
Püreesta kartulid kahvli või kartulimaski abil. Ärge muretsege nende täiesti siledaks muutmise pärast. Tegelikult tahate, et seal oleks tükke ja tükke.

4
Segage puulusika või kummilabida abil juustud, sibulasool, petersell, pipar ja sool. Jätkake segamist, kuni kõik on ühtlaselt segunenud. Ärge unustage soolaga tegeleda, sest sibulasool on juba soolasust lisanud.

5
Klopi vä