Kuidas teha karamellimaisi

Kas olete kunagi otsinud maitsvat vaniljejäätist karamellkastmega ja avastanud, et teie teismeline sõi viimase karamellkastme hamburgeriga? Lapsed söövad kõike, kuid võta näpust: karamellkastme ise nullist valmistamine on palju lihtsam ja palju maitsvam, kui arvate. Veelgi parem, see ei võta praktiliselt üldse aega. Kodus karamellkastme valmistamiseks on vaja ainult suhkrut, võid ja koort!

1
Koguge oma koostisained kokku. Koor ja või tuleks välja mõõta, istuda panni kõrval ja valmis lisamiseks. Karamellkastme valmistamine on kiire protsess; Kui raiskate aega koostisosade otsimisele, kui suhkur põleb, ei saa te lõpuks karamellkastet, mida soovite süüa.

2
Sega omavahel või ja suhkur. Lisage keskmisel-madalal kuumusel või ja suhkur paksupõhjalisse 2- või 3-liitrisesse kastrulisse. Ärge segage suhkrut ja võid, kui see lahustub. Vajadusel segage segu õrnalt, et koostisosad seguneksid, kuid mitte palju. Tahad, et karamelliseerimine algaks alt ja laseks sellel end ülespoole liikuda.

3
Kuumuta segu. Jätke suhkru ja või segu 5–8 minutiks keskmisele madalale kuumusele. Hoidke karamellkastmel silm peal. Vajadusel segage segu, et vältida põlemist, kuid ärge segage. Kui leiate, et põletate osa suhkrust enne, kui ülejäänud osa on sulanud, lisage järgmine kord, kui proovite valmistada karamellkastet, pool tassi vett. suhkrut protsessi alguses. Seda nimetatakse “märjaks” karamellkastmeks. (Vaata allpool.) Märg karamellkastme retsept aitab suhkrul ühtlasemalt küpseda, kuigi keetmine võtab kauem aega. Vesi peab aurustuma, enne kui suhkur hakkab karamellistama.

4
Kontrollige värvi. 5–8 minuti pärast peaks segu muutuma helepruuniks. Peaksite ikka nägema väikeseid suhkrukristallide kimpe, mis pole veel kristalliseerunud. Kui panni külgedele hakkavad moodustuma suhkrukristallid, pühkige need pintsliga tagasi segu sisse.

5
Hoidke kastet keskmiselt madalal kuumusel. Jätkake küpsetamist, kuni ülejäänud kristallid karamellistuvad ja hakkavad tekkima mullid. Värvus peaks olema sügav kastanpruun. Selleks võib kuluda kaks minutit või veel viis minutit. See on aeg end põletamise eest tõeliselt kaitsta. Te ei soovi kastet praegu järelevalveta jätta. Kui olete mures kastme kõrbemise pärast, võite kuumuse madalaks keerata. Parem on keetmine veidi kauem aega võtta, kui protsessiga kiirustada ja karamell põletada. Jätkake segamissoovi vastu. Vajadusel keerutage, kuid ärge veel segage!

6
Eemaldage pann põletilt. Kui kõik suhkrukristallid on karamelliseerunud, tõsta pott põletilt ja sega vähehaaval sisse koor. Nüüd on aeg, mil saad lõpuks vispliga segada. Sega väikeste portsjonitena hulka koor ja sega intensiivselt. Segu vahutab ja kasvab mahult. Ülejäänud koore segamisel muutub kaste tumedamaks. Kaste jätkab mullitamist, kui koor segatakse suhkru ja võiga.

7
Kurna segu. Vala karamell läbi sõela kuumakindlasse kaussi või purki. Järele jäänud karamelliseerimata kristallid ei jõua lõppsegusse.

8
Lase kastmel toatemperatuurini jahtuda. Välja arvatud muidugi karamell, mille jäätisele panete!Säilitage külmkapis kuni 2 nädalat. Enne serveerimist soojendage.

9
Koguge oma koostisained kokku. Koor ja või tuleks välja mõõta, istuda panni kõrval ja valmis lisamiseks. Karamellkastme valmistamine on kiire protsess; Kui raiskate aega koostisosade otsimisele, kui suhkur põleb, ei saa te lõpuks karamellkastet, mida soovite süüa.

10
Segage 2–3-liitrises kastrulis suhkur ja vesi. Lülitage kuumus kõrgele ja oodake, kuni segu hakkab keema, pidevalt segades. Kui segu keeb, keera kuumus keskmisele madalale ja lõpeta segamine täielikult. Laske segul segamatult keeda, kuni see muutub sügavaks merevaiguliseks. See peaks välja nägema tumeda õlle värvi.

11
Tõsta kaste tulelt. Sega kastmesse või, seejärel vala koor aeglaselt ja ettevaatlikult karamelli sisse, segades regulaarselt. Ettevaatust: kaste hakkab raevukalt mullitama! Kraapige põhjale settivad paksud osad. Kui tekivad tükid, pange pann uuesti tulele ja segage, kuni tükid lahustuvad.

12
Saada kena viskoosne konsistents. Pärast kerget jahutamist ja segamist peaks segu olema ühtlane. Kurna kuumakindlasse kaussi või purki ja oota, kuni karamellkaste on serveerimiseks piisavalt jahtunud.

13
Asetage või raskepõhjalisse kastrulisse. Kuumutage õrnalt (madal kuumus).

14
Lisa suhkur ja koor. Segage pidevalt, kuni suhkur lahustub.

15
Hauta madalal kuumusel 8–10 minutit. Segage pidevalt; see takistab suhkru kristalliseerumist.

16
Eemaldage, kui kaste on just paksenenud.

17
Lisa vaniljeekstrakt. Sega läbi.

18
Serveeri. Seda kastet saab kasutada nii soojalt kui külmalt. Kui vajate hoiustada, säilib see kaste kaetult ja külmkapis kuni 7 päeva.