Kuidas karamellkastet paksendada

Kui olete juba valmistanud partii karamellkastet, kuid leiate, et see on teie maitse jaoks liiga lahja, peate kastet paksendama. Kõige tõhusam viis magustoidukastme paksendamiseks on seda pliidil podiseda, nii et kaste küpseb. Teise võimalusena võid valmistada paksema karamellkastme, muutes retseptis piima või suhkru kogust või asendades piima koorega.

1
Hauta kaste oma pliidil. Kui olete just lõpetanud karamellkastme valmistamise ja arvate, et kaste on liiga õhuke, laske karamellkastmel podiseda ja küpseta pliidiplaadil. Paksu kastme saamiseks proovige küpsetada umbes 10 minutit. Kuna karamellkastmes olev vedelik aurustub, jääb teile paksem kaste. Jälgige hoolikalt kastet, kuna see pakseneb. Sega karamelli pidevalt. Vastasel juhul jääb teile liiga mõtlema karamelli partii.

2
Lase kuumal karamellikastmel jahtuda. Kui olete just lõpetanud oma esialgse partii karamellkastme valmistamise ja leiate, et see on liiga õhuke, laske karamellil jahtuda. Kui kaste jahtub, siis see pakseneb. Kui te pole kindel, kas teie värskelt valmistatud kaste on õige konsistentsiga, laske sellel esmalt jahtuda. Karamellkastet on lihtsam soojendada ja paksendada, kui lisada vedelikku, et kastet õhemaks muuta.

3
Kuumutage uuesti ja keetke jahutatud kaste. Kui olete poest ostnud õhukese karamellkastme või saanud selle kingituseks, saate seda ka pliidiplaadil paksendada. Kehtib sama kontseptsioon, mis koduse õhukese karamellkastme puhul. Valage kaste tagasi kastrulisse ja kuumutage seda keskmisel kuumusel (umbes 4) oma pliidiplaadil, kuni kaste hakkab podisema ja paksenema. Kui olete mures külma karamellkastme alumise kihi põletamise pärast, käivitage põleti madalal kuumusel (2 või 3), kuni kaste on hakanud soojenema.

4
Vähendage piima kogust. Kui teate, et soovite paksu karamellkastet, vähendage retseptis soovitatud piima kogust. Jätke välja umbes 1/3 või 1/2 soovitatud piimast. Selle tulemuseks on paksem karamellkaste, mille keetmisele ei pea lisaaega kulutama. Näiteks kui retseptis on vaja 1,5 tassi (360 ml) piima, proovige kasutada ainult 1 tassi (250 ml).

5
Lisa kastmele veel suhkrut. Enamik karamellkastmeid valmistatakse suhkru karamelliseerimisel ning piima ja veidi soola lisamisel. Kui suurendate retseptis suhkru kogust, saate paksema karamelli. Proovige suurendada suhkrut umbes 1/3 võrra. Retseptis soovitatud piimakogus jätab teile paksu karamellkastme. Pidage meeles, et see suurendab ka kastme magusat karamellist maitset. Kui soovite mahedama maitsega karamellkastet, vältige liigse suhkru lisamist.

6
Asendage piim koorega. Kui soovid paksu karamellkastet, kuid pigem väldid retseptis toodud koostisainete koguste muutmist, võid piima asemel kasutada lihtsalt tugevat vahukoort. Vahukoor maitseb sama, mis lõpptootes piim, kuid annab paksema kastme. Piima koorest välja vahetamisel saadakse rikkalik ja raske karamellkaste.

7
Paksenda kaste maisitärklisega. Iga tassi (240 ml) karamellkastme kohta, mida peate paksendama, valage mõõtetopsi 1 spl (14,7 ml) külma vett ja segage aeglaselt 1 spl maisitärklist. Valage maisitärklise segu oma potikaramellkastmesse ja segage pidevalt. Hoidke kastet madalal kuumusel, kuni see hakkab paksenema. Seejärel tõsta kaste pliidilt ja lase jahtuda.

8
Lisa kastmele jahu. Kui soovite oma karamellkastet jahuga paksendada, alustage sellest, et täitke mõõtetops ¼ tassi (60 ml) külma veega iga tassi (240 ml) karamellkastme kohta, mida soovite paksendada. Segage 2 spl (30 ml) külma vette. Seejärel lisa jahusegu õhukesesse karamellkastmesse. Sega kastet regulaarselt, kuni see omandab paksema konsistentsi.

9
Lisa karamellkastmele tapiokk. Kui soovite paksendajat, mis ei muudaks karamelli läikivat värvi, proovige tapiokijahu (mitte pärleid). Lihtsalt lisage kastmele väike kogus selle paksendamiseks. Alustage umbes 1 tl (5 ml) ja segage see kastmesse, kuni see on täielikult lahustunud. Kui kaste ei ole ikka veel piisavalt paks, lisage veel üks tl tapiokijahu. Pidage meeles, et karamellkastmele muude koostisosade lisamine peale suhkru ja piima (ja veidi soola) võib kastme maitset veidi muuta.