Kuidas teha Ghevarit

Ghevar on lihtne ja maitsev magustoit, mis on populaarne kogu Indias. Seda toitu näeb tavaliselt vihmaperioodi festivalidel, nagu Teej ja Rakhsha Bandhan. See on ümmarguse kujuga ja maitse järgi magus. Selle maiuse valmistamiseks peate valmistama koostisosad, praadima ghevari ja lisama viimase lihvi suhkrusiirupiga.

1
Segage piim ja ghee segamisnõus. Alustage nende koostisosade eraldamisega, seejärel lisage oma segamisnõusse ghee (selgitatud või) ja piim ning vahustage hoolikalt. Vahusta segu, kuni see saavutab ühtlase konsistentsi ja kaks koostisosa ei eraldu. Mikseri või blenderi kasutamine säästab aega ja vaeva, kui segate ghee ja piima kokku. Kuid olge ettevaatlik, et mitte liiga kaua segada, kuna see võib põhjustada ghee eraldumist.

2
Lisage segule noolejuur, jahu ja vesi. Segage vispliga oma noolejuurt oma ghee/piima segusse vähehaaval, kuni noolejuurt enam ei jää, seejärel tehke sama oma jahuga. Kui olete seda teinud, vahustage segule vähehaaval umbes 2 tassi vett või seni, kuni tainas on katte konsistentsiga.” Katte konsistents” tähendab, et taigna saab kergesti katta millelegi peale valada või niristada. See.Sellel hetkel peaks teie segu olema veidi õhukese taigna konsistents. Segage/vahustage korralikult, et eemaldada tükid. Kui arrowroot pole saadaval, sobib maisijahu sama hästi kui aseaine. Olge ettevaatlik, et neid koostisosi ei segaks üle. See võib põhjustada vee ja ghee eraldumist.

3
Reguleerige taigna konsistentsi vastavalt vajadusele. Enamikul juhtudel annab 2 tassi vett ghevari taigna jaoks ideaalse konsistentsi. Kuid eriti kuivas või niiskes kliimas võib õhuniiskuse tase nõuda taignale lisatud vee reguleerimist. Kuiv keskkond varastab teie taignast niiskust. Kui elate kuivas või poolkuivas piirkonnas, peate võib-olla kasutama taignas lisavett. Niisked keskkonnad, nagu džungel või paljud troopilised ekvatoriaalsed piirkonnad, lisavad teie taignale niiskust. Nendes piirkondades võite vajada vähem vett kui tavaliselt.

4
Soovi korral värvige oma ghevari tainas. Tavalisest ghevari taignast saab praetud taigna, mille värvus on kuldne kuni valkjas. Kuid selles etapis saate koostisosade valmistamisel lisada toiduvärvi, et anda oma ghevari taignale lõbusat värvi. Väike toiduvärv on asjakohane! Lisage toiduvärvi säästlikult. Sellest hetkest alates tuleks tainast hoida jahedas, kuumusest eemal. Kui teil on mitu erinevat segamiskaussi, võite taigna jagada kahe või enama kausi vahel ja seejärel lisada igasse erinevat värvi. Sel viisil saate ühe taignapartiiga valmistada mitut erinevat värvi ghevari taigna. Segage oma toiduvärv taignasse hoolikalt vispliga, et vältida värvi ebaõiget jaotumist.

5
Valmistage oma praepann ette. Ghevari vorm on ühe- või mitmerõngaline vorm, mis moodustab ghees kuumutamisel teie taigna kuju. Sel põhjusel sobivad lameda põhjaga sügavad anumad, nagu kiirkeedupott, ideaalsed ghevari taigna praadimiseks. Vormi ja anuma praadimiseks ettevalmistamiseks peaksite: Asetage vorm praenõusse. Kui teil pole kiirkeedupotti, võite kasutada ka karahit, lamedapõhjalist vokki või potti. Valage ghee-d praenõusse, kuni see katab ligikaudu ¾ vormist. Kui täidate anuma üle, peate võib-olla osa gheest välja kurnama. Kuumutage ghee kõrgel temperatuuril. Kasutage oma anumas ghee soojendamiseks pliidiplaadil kõrget kuumust. Kui teil pole ghevarivorme, võite kasutada kogu praadimisnõu põhja, et valmistada üks suur ghevar korraga. Sel juhul peaks teie ghee kõrgus olema umbes 2½ tolli (6,35 cm).

6
Kontrollige oma ghee kuumust, tilgutades taignasse. Pärast mõne minuti möödumist testige oma ghee temperatuuri. Seda saad teha kuumutatud ghee sisse tilgutades/tilgutades veidi tainast. Kui tainas kukub ghee sisse ja seejärel kohe tagasi ghee pinnale, on teie ghee temperatuur õige.

7
Valage tainas kuumutatud ghee sisse. Nüüd, kui teie praeanumas on õige temperatuur, olete praadimiseks valmis. Tilgutage ühe lusikatäie jagu tainast vormi(de) keskele lusikatäie kaupa. Seda tehes peaksite: märkama, et tainas tilgub kuumutatud ghee sisse, seejärel tõsta selle pind tagasi ja levib, et võtta vormi kuju. Nägema, kuidas ghee pinnale koguneb vaht. Kui teil on üks vorm, peate võib-olla ootama 1–2 minutit, et vaht mullitaks, enne kui lisate taigna. Vahetage mitme rõngaga vormide rõngaid, nii et kui vaht ühes rõngas settib, siis lisate taigna uuele rõngale ja nii edasi. Nii saate järgmiseks taignaringiks naasta esimese rõnga juurde, millele lisasite taigna. Lisage oma vormidesse mitu lusikatäit tainast. Mida rohkem tainast lisate, seda paksem on teie ghevar. Õhukesi krõbedaid ghevareid saab valmistada vaid mõne lusikatäiesega.

8
Prae tainast, kuni see pruunistub. Kui vaht settib ja lisate kuumutatud ghee-le lusikatäied tainast, peaksite ghee sees küpsemisel ka taigna pruunistumist märkama. Kui tainas on kuldpruuni värvi, eemaldage gheevar tangide või puidust vardast ghee küljest. Värske ghee’st saadud ghevar võib olla üsna õline ja võine. Võib-olla soovite osa sellest omastada, asetades ghevari paberrätikule või pehmele paberile. Taigna pealmine osa küpseb tõenäoliselt aeglasemalt kui ülejäänud osa. Järjepidevaks praadimiseks peaksite taigna peale valama kuumutatud ghee. Pärast 2 või 3 kulpi valmistamist peaks ghee olema enamjaolt praetud.

9
Tee ghevarit, kuni tainas otsas. Selle protsessi käigus peate võib-olla lisama praenõusse ghee-d, et jätkata ghevari küpsetamist vormi õigel kõrgusel. Kui eemaldate valmis taigna anumast, lisage tainast rohkem, et jätkata oma ghevari valmistamist samal viisil nagu varem. Olenevalt valmistatava ghevari suurusest võib sellest saada kuni 25 väikest või ligikaudu 15 suurt ghevarit.

10
Enne puhastamist laske praadimiskomponentidel jahtuda. Pikaajaline kõrgel temperatuuril küpsetamine muudab teie ghee väga kuumaks. Enne ghee äraviskamist peate laskma sellel enamasti jahtuda.Praadimiseks kasutatud ghee’d saab uuesti kasutada teiste toiduvalmistamisprojektide jaoks, kuid see ei ole enam puhas ja võib mõjutada nende toiduvalmistamisprojektide tulemusi. Ghee võib koguneda torusid ja põhjustada ummistusi. Sel põhjusel peaksite ära viskama kasutatud ghee, mida te ei taaskasuta, selle asemel, et see ära pesta.

11
Lisa kastrulisse või potti vesi ja suhkur. Lisage suhkur ja vesi väikesesse kuni keskmise suurusega potti või potti ning laske sisu keema tõusta. Pärast keemiseni alandage kuumust ja hautage. Suhkru ja vee soojendamise ajal peaksite segu aeg-ajalt puulusika, vahukulbi või muu köögiriistaga segama.

12
Kuumutage segu 5-6 minutit. Segu kuumutamisel peaksid suhkur ja vesi ühinema, et moodustada siirupi konsistents. Umbes viie minuti möödumisel peaksite kontrollima segu konsistentsi. Konsistentsi kontrollimiseks toimige järgmiselt. Võtke lusikaga segu kokku ja niristage veidi segu varutaldrikule. Laske sellel mõni sekund jahtuda.Katsuge segu sõrmedega. Kui see on kleepuv ja moodustab kleepuva kiudu, on siirup valmis.

13
Eemaldage segu tulelt ja katke oma ghevar. Lülitage kuumus välja. Teie suhkrusiirup on nüüd teie ghevaridel kasutamiseks valmis. Võimalik, et peate segu aeg-ajalt soojendama, et vältida selle eraldumist või tahkumist. Selle maitsva maiuse viimistlemiseks kastke praetud ghevar siirupisse. Kuumutatud ghee liigne õli võib põhjustada suhkrusiirupi ebaühtlase katmise. Selle vältimiseks võiksite praetud ghevarit enne kastmesse kastmist paberrätikuga patsutada. Ghevar tuleks kasta suhkrusiirupisse vahetult pärast praadimist. Nõruta liigne siirup ja siis on ghevar söömiseks valmis.

14
Valmis.