Kuidas teha jääkohvi

Kui vajad mind natukene järgi, aga see on kohvi jaoks liiga kuum, joo seda jääl! Parima maitsega jääkohvi valmistamiseks alustage kohvipaksu külmas vees leotamist. Kurna see kontsentreeritud kohv ja vala seejärel jääle. Sega juurde külm vesi või piim ja naudi kohe. Samuti saate mängida maitsete ja tekstuuridega. Näiteks proovige teha jääkohvi vaniljega või jääkohvi frappe.

1
Külma keetmise asemel hoidke kuuma kohvi külmkapis. Kui sul ei ole aega külmpruulitud kohvi valmistamiseks, valmista tass või kann kuuma kohvi. Kasutage oma eelistatud keetmismeetodit ja seejärel asetage kohv külmkappi, kuni see jahtub. Seejärel vala külm kohv jääga täidetud klaasi ja naudi seda. Näiteks valmista tilkkohv, kalla kohvi peale või pressi kohvi.

2
Lahustage lahustuv kohvipulber ja valage see kiireks joogiks jääle. See on veel üks kiire viis jääkohvi valmistamiseks. Segage kõrges klaasis 1 supilusikatäis (6 g) lahustuvat kohvi 2 supilusikatäit (30 ml) kuuma veega. Seejärel täitke klaas jääga ja valage sellele 1 tass (240 ml) külma vett. Segage jääkohvi pika lusikaga ja jooge see enne jää sulamist. Kreemja jääkohvi saamiseks kasutage vee asemel külma piima.

3
Kasutage kohvi jääkuubikuid. Et teie jääkohv jää sulamisel ei lahjeks, tehke enne joogi valmistamist kohvijääkuubikud. Valage lihtsalt külm kohv tühja jääkuubikualusesse ja külmutage, kuni kuubikud on tahked. See on suurepärane võimalus äraviskamise asemel kasutada kohvijääke.

4
Maitse lisamiseks segage oma lemmiksiirupeid. Ostke või valmistage karamelli-, vanilje- või šokolaadisiirup. Lihtsa magususe saamiseks kasutage lihtsat siirupit. Seejärel segage nii palju kui soovite. Mängige maitsete kombineerimisega, näiteks šokolaadikaramelliga, et valmistada ainulaadseid jääkohvijooke. Hoidke omatehtud siirupeid õhukindlas anumas külmkapis kuni 1–2 nädalat.

5
Kreemja maiuse saamiseks sega külm kohv jäätisega. Valage kõrgesse klaasi 1 tass (240  ml) külma kohvi ja 1–4 tassi (59 ml) piima. Täitke klaas jääga ja valage jook 1 suure kulbikese vaniljejäätisega. Soovi korral jätke jääkuubikud välja ja lisage jäätist.

6
Blenderda jääkohv frappe valmistamiseks. Valage 1 tass (240 ml) külma kohvi blenderisse ja lisage 3 tassi (420 g) jääkuubikuid ja 2 supilusikatäit (25 g) suhkrut. Pane blenderile kaas peale ja sega koostisained ühtlaseks. Seejärel valage frappe klaasi ja enne serveerimist valage vahukoorega. Soovi korral lisage 2 supilusikatäit (30 ml) siirupit, näiteks vaniljekaramelli.

7
Tee tass kohvi. Võtke prantsuse press välja ja pange selle põhja 1/3 tassi (30 g) jämedalt jahvatatud kohvi. Valage sisse 1–1–2 tassi (350 ml) külma vett ja segage lusikaga õrnalt. Ärge pange veel prantsuse pressi, sest kohvipaks vajab veega kokkupuutumiseks palju aega. Kui teil pole prantsuse pressi, pange kohv ja vesi purgis, anumas või kohvikannis kokku.

8
Tõsta Prantsuse ajakirjandus üleöö külmkappi. Kuna tõenäoliselt ei mahuta Prantsuse pressi oma külmikusse kaanega, katke pressi ülaosa kile või mesilasvahaga. Pange press külmkappi ja laske sellel tõmmata vähemalt 12 tundi või üleöö. Kui soovite suure partii jääkohvi, kahekordistage jahvatatud kohvi ja vee kogust. Seejärel valage see suurde prantsuse pressi. Kangema jääkohvi saamiseks laske seda kuni 24 tundi tõmmata.

9
Sukelduge Prantsuse ajakirjandusse. Eemaldage prantsuse press külmikust ja eemaldage kile või mesilasvaha. Asetage prantsuse presskaas peale ja vajutage aeglaselt alla, et suruda paks põhja.

10
Looduslike õlide eemaldamiseks valage kohv läbi filtri. Kõige puhtama maitsega kohvi saamiseks asetage kohvifilter peene võrguga sõelale ja asetage see mõõtekannu kohale. Valage külm kohv aeglaselt läbi filtri ja visake ära või komposteerige prantsuse pressi jäänud kohvipaks. Kui valmistasite kohvi anumas või purgis, peate selle kindlasti filtreerima, et eemaldada kohvisade. Kui te seda ei tee. Ärge pöörake tähelepanu kohvis sisalduvatele looduslikele õlidele, jätke kohvi läbi filtri valamine vahele.

11
Valage külm kohv jääle ja segage piim või vesi. Täitke kõrge serveerimisklaas jääkuubikutega ja valage nii palju külma kohvi, et see jõuaks poole klaasini. Seejärel täitke ülejäänud klaas külma vee või piimaga. Segage jooki ettevaatlikult, et kohv seguneks, ja jooge see enne, kui jää sulama hakkab. Säilitage järelejäänud kohvikontsentraati õhukindlas anumas kuni 1 nädal.