Kuidas teha heledat rummikooki

Kui soovite ettekäänet küpsetada rohke heleda rummiga või soovite lihtsalt maitset esile tõsta, proovige kerget rummikooki. Hele rumm (nimetatakse ka valgeks rummiks) sobib hästi traditsioonilise võikoogiga. Sega kokku hele rummikook ja küpseta Bundti pannil. Valmistage lihtne kerge rummikaste ja valage see koogile. Kook imab üleöö glasuuri endasse ja toob rummi maitsed esile. Pidage meeles, et maitsed muutuvad tugevamaks, mida kauem kook seisab.

1
Kuumuta ahi ja valmista pann. Lülitage ahi sisse temperatuurini 325 kraadi F (160 C). Pihustage 10–12-tassi (2,5–3 l) Bundt-panni küpsetuspihustiga. Veenduge, et vorm oleks täielikult kaetud, et kook ei kleepuks. Vormi katmine on eriti oluline, kui Bundti pannil on keerulisi detaile ja kohti, kuhu kook võib kinni jääda.

2
Katke pann peeneks jahvatatud pekanipähklitega. Võtke 1/4 tassi (55 g) peeneks jahvatatud pekanipähklit või pekanipähklijahu ja puistake see oma võiga määritud Bundti panni sisemusse. Pöörake ja raputage panni, et pekanipähklid kataks panni ühtlaselt. Pekanipähklid lisavad koogile kergelt krõmpsu ja annavad sellele kena kuldse värvi. Tõstke pann koogitaina valmistamise ajaks kõrvale. Võite osta pekanipähklijahu või valmistada ise. Töötle lihtsalt terveid röstitud pekanipähkliid, kuni need on pulbriks jahvatatud.

3
Vahusta enamik koogi koostisaineid. Kaasake kõike, välja arvatud rummi maitse, vanilje, jooks ja pekanipähklid. Asetage need koostisosad suurde segamisnõusse. Vahusta neid keskmisel kiirusel 2 minutit, nii et need on täielikult ühendatud.

4
Sega juurde hele rumm, vanill ja valikuline või-rummi maitse. Kraapige kummilabidaga segamisnõu küljed maha. Segage 1/2 tassi (120 ml) heledat rummi, 2 teelusikatäit vaniljet ja 1/4 teelusikatäit või-rummi maitseainet. Vahusta koogitainast veel minut madalal kiirusel. Võirummi maitse on valikuline. Tugeva maitse saamiseks kaaluge selle lisamist. Pidage meeles, et võirummi maitseaine ei sisalda tegelikult rummi.

5
Küpseta hele rummikook. Laota koogitainas võiga määritud pekanipähklitega kaetud vormi. Kasutage spaatlit, et tainas oleks pannil tasane. Küpseta kooki eelkuumutatud ahjus 45–55 minutit. Torka koogi tester või varras koogi sisse. Kui tester tuleb puhtana, on kook küpsenud. Võta kook ahjust välja, kuid jäta siirupi valmistamise ajaks pannile. Vala koogile ka lahja rummikastme, kui see veel pannil on.

6
Kombineeri enamik siirupi koostisosi. Mõõda välja ja aseta siirupi koostisained keskmise suurusega kastrulisse. Teil on vaja 1/2 tassi (115 g) soolamata võid, 1/4 tassi (60 ml) vett, 1 tassi (200 g) suhkrut ja 1/2 tassi (120 ml) heledat rummi. võib kasutada soolavõid. Pidage lihtsalt meeles, et kastmel võib olla rikkalikum maitse.

7
Keeda siirupit, kuni see pakseneb. Lülitage kastrul keskmisele-kõrgele kuumusele. Sega ja keeda kastet keemiseni. Vähendage kuumust, nii et see lihtsalt mullitab kergelt. Hauta kastet 5–8 minutit ja jätka segamist. Kaste pakseneb. Oluline on lasta kastmel podiseda, et suhkur täielikult lahustuks.

8
Sega juurde vanill ja torka koogi sisse augud. Lülitage kuumus välja ja segage siirupisse 1/2 tl vanilli. Torka pika puu- või bambusvardaga läbi terve heleda rummikoogi sügavad augud. Varras peaks pärast aukude koogi sisse torkamist puhtalt välja tulema. Kui koogitainas tuleb vardast välja, peab kook kauem küpsema.

9
Vala koogile hele rummikaste. Võtke 1/4 tassi (60 ml) mõõtetops või kann ja täitke see heleda rummikastmega. Valage see aeglaselt koogile nii, et see läheks aukudesse ja läbiks koogi pinna. Jätkake kastme peale kallamist 1/4 tassi (60 ml) kaupa, kuni kogu kaste on koogil. Ärge muretsege, kui kaste läheb koogile, mitte ainult aukudesse. Kook võtab ikka kastme endasse.

10
Lase koogil enne serveerimist puhata. Rebige lahti mõned kilelehed ja katke leotatud kook lõdvalt. Laske koogil üleöö seista, et see saaks kogu kerge rummikastme endasse imada. Hoia kooki toatemperatuuril. Kui olete valmis kooki serveerima, lükake noaga ümber koogi ja panni servade. Pöörake kook koogivormile ja viilutage see. Kui kook kleepub vormi külge, võite selle panna 5–10 minutiks sooja ahju (350 kraadi F või 175 C). See muudab siirupi vedelaks, nii et saate koogi hõlpsalt välja pöörata.

11
Valmis.