Kuidas teha dosat

Dosad on väga õhukesed pannkoogid, mis on tavaliselt valmistatud riisist ja urad dhalist (tuntud ka kui lõhestatud mustad läätsed või must gramm). See krepitaoline India toit on väga õhuke ja krõbe, maitselt sarnaneb juuretisega leivale. Dosasid saab teha väikesteks üksikisikutele või suuremateks, et inimesed saaksid neid jagada. Need on hea valguallikas ja neid on suhteliselt lihtne valmistada.

1
Leota riisi. Pärast riisi loputamist asetage see suurde kaussi ja katke veega. Ideaalis peaks riisi pinnast kõrgemal olema umbes 2 tolli (5 cm) vett, et see saaks imenduda. Leota umbes 6 tundi.

2
Leota urad dhal ja lambaläätse. Pärast dahli loputamist asetage see suurde kaussi koos lambaläätse seemnetega ja katke veega. Ideaalis peaks riisi pinnast kõrgemal olema umbes 2 tolli (5 cm) vett, et see saaks imenduda. Leota umbes 6 tundi.

3
Jahvata urad dhal ja lambaläätse. Märgveski on selleks parim valik, kuid võib töötada ka köögikombain või blender. Lisage leotatud dhal üks peotäis korraga veskisse. Kui see tundub kuiv, proovige lisada veidi vedelikku, millesse dhal leotas. Dahl peaks olema kreemja ja koheva tekstuuriga. Jahvatamine võtab tõenäoliselt umbes 15 minutit. Kui see on valmis, eemaldage dhal veskist ja asetage suurde kaussi.

4
Jahvata riis. Dahli ja riisi jahvatamise vahel ei pea te veskit pesta. Lisage veskisse kogu riis ja üks tass vett, mida riis leotas, ja jahvatage 20 minutit või kuni segu on ühtlane, kuid sõmer.

5
Kombineeri riisitainas ja urad dhal. Asetage riisitainas dahliga kaussi, lisage sool ja segage kõik koostisosad (puhaste!) kätega kokku. Katke lõdvalt riide või kaanega, mis ei ole õhukindel. Veenduge, et ükski kaas ei oleks õhukindel. Käärimisprotsessi jaoks on vajalik õhupaisutamine.

6
Lase taignal käärida. Nüüd peab segu käärima, seistes soojas kohas 8-10 tundi. Parim temperatuur kääritamiseks on 80–90 °F (27–32 °C). Jätke segu letile või sisse. soe tuba, kui elate soojas kliimas. Kui teil pole sobiva temperatuuriga ala, asetage taigen oma kodus ahju, kus ahjuvalgusti põleb. Lambipirn toodab piisavalt soojust, et võimaldada käärimist, kuid mitte piisavalt, et alustada taigna küpsetamist.

7
Kontrollige taignat. 8-10 tunni pärast kontrollige tainast. Sellel peaks olema vahutav välimus ja see peaks olema algsest suurusest kaks korda kasvanud. Kui seda pole, peate võib-olla selle veidi kauemaks jätma. Kui tainas on valamiseks liiga paks, lisage veidi vett.

8
Pane taigen külmkappi, kuni oled valmis küpsetama. Ideaalis peaksite proovima taigna küpsetada pärast seda, kui see on jõudnud käärida, kuid kui vajate kääritamise ja keetmise vahel aega, asetage tainas oma külmikusse.

9
Tõsta tainas toatemperatuurile. Kui olete oma taigna külmkapis hoidnud, peate selle külmkapist välja võtma ja laskma vähemalt tund aega toatemperatuuril seista. Dosad töötavad paremini toatemperatuuril valmistatud taignaga.

10
Kuumuta küpsetuspind. Soojendage küpsetuspind keskmisel kuumusel umbes 10 minutiks. Sobiv küpsetuspind oleks mittenakkuv pann, raudrest või lame tawa.

11
Maitsesta küpsetuspind. Parim viis dosade valmistamise küpsetuspinna ettevalmistamiseks ja maitsestamiseks on valada lõigatud sibulale paar tilka õli ja hõõruda sibulat survega ümber panni. Võib juhtuda, et peate reguleerima õli kogust olenevalt kasutatavast küpsetuspinnast, kuid piisama peaks ühest või kahest tilgast.

12
Otsustage, millises suuruses soovite doosi teha. Teie annuste suuruse määravad osaliselt teie küpsetuspinna piirangud. Dosasid saab teha väikesteks, üksikisikutele või suuremateks, jagamiseks. Kui kavatsete teha suuremaid jagatavaid doose, peate kahekordistama kasutatava taigna kogust igaühe jaoks.

13
Määri tainas laiali. Võtke välja umbes ¼ tassi taignast (soovitavalt vahukulbiga) ja valage see pannile. Kasutage vahukulbi põhja, et taigna laiali laotada, alustades keskelt ja keerates kulbi spiraalselt väljapoole, kuni taigen on panni servadeni levinud. Kulbile ei tohiks palju survet avaldada.

14
Lase taignal küpseda. Küpseta, kuni taigna põhi on teie maitse järgi pruunistunud ja pealmine osa on muutunud kõvaks. Võite näha, et mullid tekivad ja seejärel hüppavad, jättes doosi ülaossa väikesed augud.

15
Soovi korral keerake doosi ümber. See samm on valikuline, sest õhuke tainas küpseb põhjast läbi, kuid kui soovite eriti krõbedaid dosasid, võite need ümber pöörata ja küpsetada ülemist poolt umbes 40 sekundit.

16
Tõstke doos küpsetuspinnalt ära. Kasutage dosa tulelt eemaldamiseks spaatlit (kasutage kindlasti sellist, mis ei kahjusta teie küpsetuspinda). Olge ettevaatlik, et mitte dosat purustada (esteetilisel eesmärgil maitseks see siiski suurepäraselt!)

17
Voldi dos, kuni see on veel kuum. Dosasid võib serveerida pooleks volditult või rulli keeratult. Seda tuleks teha kohe, et vältida pragunemist või purunemist.

18
Korrake protsessi. Jätkake dosade valmistamist, kuni tainas saab otsa. Võib-olla soovite serveerida igaüht, kui see on valmis. Kui soovite oodata, kuni need kõik on serveerimiseks valmis, asetage keedetud doosid taldrikule või vaagnale ahju, mis on seatud “soojaks” ja niiske lapiga, et need ei kuivaks.

19
Pane koos erinevate chutneydega. Traditsioonilised dosa retseptid nõuavad seda koos kookospähkli chutney ja sambariga. Hea valik on ka tomati- ja koriandristšatni. Eelistatav on vähemalt kaks kastmisvõimalust.

20
Proovige teisi dipikasteid. Kuigi see on India roog, ei pea dosasid koos chutneyga serveerima. Võite proovida ka teisi dipikasteid, näiteks hummust, spinati dipikastet või isegi guacamole’i, et saaksite veidi India-Mehhiko sulandumist!

21
Serveeri värskelt ja soojalt. Need õrnad krepid on parimad, kui need on küpsetusplaadilt värskelt eemaldatud, nii et proovige oma sööki ajastada nii, et olete valmis sööma kohe pärast valmimist.

22
Vajadusel külmutage lisad. Kuigi värsked doosid on parimad, proovige need külmutada, kui teil on doosijääke ja te ei soovi neid ära visata. Seejärel saab neid pannil uuesti soojendada. Võib-olla on parem külmutada need tasaseks (ilma voltimata). Pidage meeles, et tekstuur võib külmutamise ja sulatamise käigus muutuda.