Kuidas teha Champorado

Champorado on traditsiooniline filipiini hommikusöök, mis on valmistatud kleepuvast riisist, šokolaadist ja piimast. Toit on dekadentne ja magus ning lääneriikides serveeritakse seda sageli magustoiduna. Kuigi paljudes Filipiinide leibkondades on see lemmik, pole täiusliku šamporado saavutamine lihtne. Õnneks on konkreetseid retsepte järgides võimalik valmistada täiuslik šamporado.

1
Leota ja kurna 1 tass kleepuvat riisi külmas vees. Leota 1 tass riisi kausis läbi külma vee. Pärast 5–10-minutilist leotamist tühjendage riis läbi kurn või peene võrguga sõela. Kleepuva riisi leotamine võimaldab teradel paisuda ja pikendab küpsetusaega.

2
Täida pott 5 tassi veega ja kuumuta keemiseni. Asetage veega täidetud pott pliidiplaadile ja seadke see kõrgele. Enne riisi potti panemist laske veel vesi keema tõusta. Kui soovite paksemat champoradot, lisage segule vähem vett.

3
Lisage kleepuv riis oma veepotti. Lisage leotatud riis keeva veega potti. Laske veel kord keema tõusta, enne kui alandate selle keemiseni. Ärge hoidke pliiti kõrgel. Sel viisil saate oma riisi põletada.

4
Lase riisil pidevalt segades 15 minutit küpseda. Potti segades takistate kleepuva riisi kleepumist poti külgedele, kus see võib kergesti kõrbeda. Ärge unustage potti pidevalt segada, et seda ei juhtuks. Riis peaks valmima, kui see on suurema osa veest imanud. Maitske oma riisi, veendumaks, et terad pole kõvad.

5
Lisage oma riisile 1/3 tassi kakaopulbrit. Segage oma potti 1/3 tassi kakaopulbrit ja laske champoradol pakseneda. Jätkake segamist, et saaksite kogu potis oleva kakaopulbri lahustada.

6
Lisage 2 untsi tükeldatud šokolaadi ja ½ tassi pruuni suhkrut. Hakitud šokolaaditükkide ja ½ tassi pruuni suhkru lisamine muudab teie šamporado magusaks. Šokolaaditahvlite alternatiivina võite kasutada šokolaaditükke.

7
Sega, kuni lahustad tahked šokolaaditükid. Jätkake champorado segamist, kuni kõik tahked šokolaaditükid on lahustunud. Teie šamporado tekstuur peaks olema nagu puder.

8
Nirista peale kondenspiima või madala rasvasisaldusega piima. Champoradole piima lisamine annab sellele vesise konsistentsi. Lisage rohkem piima, kui arvate, et tekstuur on liiga paks. Kondenspiima kasutamine on traditsiooniline valmistamisviis, kuid võite selle asendada mis tahes piimaga, mida eelistate.

9
Lisage potti 1 ½ tassi piima ja ¾ tassi kookospiima. Kookospiim annab teie champoradole siidisema tekstuuri. Asendades selle veega, saate kreemja šamporado. Kookospiima võite asendada aurutatud piimaga.

10
Segage ¾ tassi vett ja laske pott keema. Lisage oma champoradosse ¾ tassi vett. See on segu, mis küpsetab teie riisi. Laske piim kiiresti keema, kuid ärge hoidke seda liiga kaua tulel. Piim võib kõrbeda ja rikub teie šamporado maitse. Veenduge, et lisate oma muud koostisosad kiiresti pärast keema hakkamist.

11
Sega kokku â…“ tassi kakaopulbrit ja sega. Kombineerige kakaopulber või tükeldatud šokolaad oma piimaga ja segage, veendudes, et kõik šokolaad on puulusikaga täielikult lahustatud. Traditsioonilises Filipiinide šamporados kasutatakse Tablea Tsokolatet, mis on Filipiinidelt pärit kakao.

12
Lisage oma potti 1 tass kleepuvat riisi. Soovi korral võite riisi terade pikendamiseks leotada. See aitab toiduvalmistamisel. Kleepuv lühikeseteraline riis nimega mochigome on kõige populaarsem kleepuv riis sellistes riikides nagu Filipiinid, Vietnam ja Jaapan.

13
Alanda kuumust keemiseni ja keeda riisi 25–30 minutit ning sega. Segage riisi küpsemise ajal seda pidevalt, et see ei jääks külgedele kinni. Lisage rohkem piima, kui segu muutub liiga paksuks või kui teie riis pole täielikult keedetud. Riis ei küpse nii kiiresti kui tavaline riis. Maitske kindlasti oma toitu, et veenduda, et sellel tekivad õiged maitsed.

14
Lisage ¼ tassi pruuni suhkrut ja segage see sisse. Pruuni suhkru lisamine suurendab champorado magusust. Reguleerige pruuni suhkru taset vastavalt oma maitsele. Traditsiooniliselt söövad Filipiinid šamporado koos kuiva soolakalaga.