Kuidas teha Carne Asadat

Carne asada on õhuke steik, mida sageli lõigatakse väikesteks ribadeks ja mida serveeritakse tortilla kestades, kuid seda saab valmistada ka eelroana. Tavaliselt valmistatakse seda marineerimise ja grillimise teel, kuid võite ka praadi praadida või valmistada aeglases pliidis. Jätkake lugemist, et saada lisateavet selle roogi kodus valmistamise kohta.

1
Sega marinaadi koostisosad. Vahusta suures kausis kõik koostisained, välja arvatud praad. Kasuta kindlasti mittereageerivast materjalist, näiteks klaasist, valmistatud kaussi või küpsetusvormi. Äädikas ja laimimahlas sisalduv hape võib reageerida metallidega nagu alumiinium, muutes need halvaks valikuks. Kui te ei leia värskeid jalapeno paprikaid, võite kasutada ka serrano tšillit, mis on peaaegu sama kuum kui jalapeno. Võite kasutada ka konserveeritud jalapenot, millel on veidi vähem kick, või 1 tl (5 ml) jahvatatud punast pipart. Kui teil pole värsket hakitud küüslauku, võite kasutada ka 1/2 tl (2,5 ml) küüslaugupulbrit. Kui teil on ainult kuivatatud koriandrit, kasutage 1/2 tassi (125 ml) asemel umbes 8 tl (40 ml) värske koriandriga.

2
Katke praad. Lisage praad marinaadile ja keerake praad mitu korda, et kõik küljed kataks põhjalikult. Küljesteik on carne asada jaoks kõige traditsioonilisem variant, kuid kasutada võib ka teisi õhukeste viiludega steike, nagu seelikupraad.

3
Marineeri 1 kuni 4 tundi. Kata kauss või küpsetusnõu kilega ja lase külmikus seista. Üldjuhul, mida kauem steik marinaadis seista, seda õrnemaks ja maitsekamaks see muutub. Kui lasete sellel liiga kaua marinaadis seista, võib see tegelikult muutuda sitkeks. Neli tundi on pikim soovitatav aeg. Pärast seda ei ole praadide maitses suhteliselt mingit vahet. Kuid võite lasta sellel seista kuni 24 tundi, enne kui see hakkab ebameeldivaks muutuma. Ärge marineerige oma praadi köögilaual. See kutsub lihas baktereid vohama. Marineerige praad ainult külmkapis.

4
Puhastage grillrest. Kasutage grillresti puhastamiseks traatharja, eemaldades eelmistest grillimiskordadest kõrbenud toidu jäljed. Isegi kui olete grilli pärast kasutamist puhastanud, on siiski mõistlik see uuesti puhastada, eriti kui seda pole kasutatud. mõneks ajaks. Grillresti küürimine aitab eemaldada ka muud prahti, mis võis selle peale koguneda kasutuste vahepeal.

5
Määri grillrest rapsiõliga. Valage väike kogus rapsiõli puhtale paberrätikule ja hõõruge paberrätikuga resti peale. Õli moodustab mittenakkuva katte, mis hoiab ära praadide küpsemise ajal grillile kinnijäämise. Õli puudumisel , võite kasutada ka alumiiniumfooliumi. Kata grillrest alumiiniumiga ja torka grillkahvli piidega kogu fooliumi sisse augud. Peate torgama fooliumi sisse augud, et piisavalt soojust läbi saaks.

6
Kuumuta söegrill. Peaksite alustama 20 minutit enne toiduvalmistamist ning valmistama ette kaks kõrge kuumusega ala ja ühe jahedama ala. Asetage grillrest ajutiselt kõrvale. Kasutage mõõduka söebriketi hunniku süütamiseks korstna käivitajat. Laske neil põleda, kuni need on kaetud valge tuhaga. Kallake kuumad söed grilli põhja. Kasutage pika varrega tange, et söed ettevaatlikult laiali ajada. Sul peaks olema kaks või kolm kihti ühes kolmandikus kaminakihist ja üks või kaks kihti teises kolmandikus. Ülejäänud kolmandikul ei tohiks olla sütt. Asetage grillrest tagasi grillile

7
Teise võimalusena soojendage gaasigrill. Nagu söegrilli puhul, alustage 20 minutit enne toiduvalmistamise plaanimist. Lülitage kõik kütteelemendid sisse nii kõrgele kui võimalik.

8
Enne alustamist kontrollige grilli. Enne steiki lisamist peab grill olema väga kuum. Söegrilli kontrollimiseks hoidke oma kätt umbes 4 tolli (10 cm) kõrgeimate leekide kohal. Peaksite suutma lugeda ainult üheni, enne kui peate oma käe ära tõmbama. Kui talute kuumust kauem, pole grill veel piisavalt kuum. Gaasigrilli puhul peab temperatuurinäidik jõudma 500 kraadi Fahrenheiti (260 kraadi Celsiuse järgi), enne kui see valmis saab.

9
Aseta praad grillile. Kasutage tangide abil praad marinaadist välja ja asetage see grilli kõige kuumemale osale. Hoidke praad marinaadikausi kohal, et liigne marinaad maha tilguks. Visake marinaad ära. Võite grilli katta pärast praad asetamist, kuid see pole vajalik.

10
Küpseta 8 minutit, keerates vähemalt korra. Kui 4 minutit on möödunud ja alumine külg on pruunistunud, keerake praad tangide abil teisele poole. Küpseta veel 4 minutit keskmise haruldase steiki jaoks. Marinaadist eralduv niiskus peaks olema piisav, et küpsemise ajal ei tekiks steiki põhjale koorik. Kui soovite oma praad ristkooruda, pöörake liha 90 kraadi võrra. kraadi pärast küpsetamist 2 minutit. Teise külje ristkoorumise saamiseks pöörake seda 90 kraadi pärast seda, kui sellel küljel on möödunud 2 minutit. Kui soovite, et see oleks paremini küpsetatud, peate küpsetama veel mitu minutit mõlemalt poolt.

11
Kontrollige valmisolekut. Sisestage kiirloetav lihatermomeeter steigi kõige paksemasse kohta. Termomeeter peaks näitama vähemalt 140 kraadi Fahrenheiti (60 kraadi Celsiuse järgi). Samuti võite lõigata pihvi keskosa ja kontrollida värvi. Keskmiselt harva peaks see olema sügavroosa. Keskmisel tasemel peaks see hakkama pruuniks muutuma. Keskmise süvendi korral peaks see olema enamasti pruun, vähese roosa varjundiga, ja kaevu korral peaks see olema täiesti pruun.

12
Lase praadil puhata. Tõsta grillitud praad nikerdusplaadile ja lase seista 3–5 minutit. Lases steikil puhata, annad mahladele võimaluse end lihast ümber jaotada. Lõpptulemusena saad põhjalikumalt mahlasema steiki.

13
Lõika praad 1/4-tollisteks (6 mm) paksusteks viiludeks. Hoidke pihvi kahvliga paigal ja teise käega viilutage liha nikerdusnoaga. Kasutage õhukese teraga nikerdusnuga. Pöörake praad nii, et pikem ots oleks teie poole. Lihaskiud ehk “tera” peaksid jooksma horisontaalselt. Hoidke nuga 45-kraadise nurga all ja lõigake praad üle tera. Ärge lõigake steiki tera kõrvale, kuna nii tehes muutub liha sitkeks, nätskeks.

14
Serveeri kohe. Carne asada on kõige parem serveerida kuumalt.

15
Küpseta carne asada pannil. praadige praad pannil umbes 8 minutit, küpsetusprotsessi keskel üks kord ümber pöörates. Valage panni põhja 1–2 spl (15–30 ml) rapsiõli ja kuumutage keskmisel-kõrgel kuumusel. Lase õlil 1–2 minutit kuumeneda, et see muutuks piisavalt kuumaks. Lisa praad pannile. Küpseta seda 4 minutit ühelt poolt, enne kui pöörate tangide abil teisele küljele. Küpseta veel 4 minutit. Nii saadakse keskmiselt haruldane praad. Iga soovitud küpsusastme jaoks lisage küpsetusajale 1 või 2 minutit.

16
Küpseta praad aeglaselt. Küpseta praad aeglases pliidis 10–12 tundi madalal kuumusel. Lisage aeglasele pliidile nii marineeritud praad kui ka marinaadijäägid. Nii küpsetades on praad piisavalt pehme, et seda kahvliga purustada.

17
Valmis.