Kuidas teha California rulli

California rull on loominguline ameerikalik sushi keerdkäik. Sellel lehel kirjeldatakse California Uramakit. Uramaki sees on nori ehk merevetikad ja välisküljel riis, erinevalt tavalisest sushirullist, mille merevetikad on tavaliselt väljastpoolt.

1
Kasutage sushi rullimismati katmiseks saran wrapit. See meetod väldib riisi sattumist matile.

2
Asetage merevetikaleht matile, läikiv pool allpool.

3
Vala kaussi vesi ja kasta sõrmed sinna. Käte niisutamine muudab riisi sellega töötamise ajal vähem kleepuvaks, nii et see jääb sõrmede asemel merevetikatele.

4
Võtke väike peotäis riisi ja määrige see põhjalikult vetikatele, kattes see täielikult õhukese kihiga. Ärge purustage riisi, vaid veenduge, et see kleepuks vetikate külge. Puista üle seesamiseemnetega.

5
Pöörake merevetikad teisele poole, nii et riisivaba pool oleks teie poole ja riis oleks põhjas.

6
Aseta avokaado ribad merevetikalehe keskele pikkusega paralleelselt. Tavaliselt kulub selleks vähemalt 2 või 3 viilu, olenevalt iga viilu pikkusest.

7
Määri õhuke kiht majoneesi kas avokaado peale või alla. Kui kasutate pigistatavat anumat (nagu restorani ketšupipudel), jääb majonees merevetikatele ilusamaks.

8
Asetage üksikud krabitükid majoneesile. Seda tehes veenduge, et kõik oleks ühtlane; see on rulli tegemisel oluline.

9
Valmistage rull, alustades teile kõige lähemal olevast vetikapoolest. Alustage sushimatti endast ringikujuliselt eemale voltimist, nii et see moodustab rulli. Ärge jätke rullis olevaid esemeid liikudes kokku, vaid veenduge, et see oleks vastupidav, ühtlase suurusega ja kindel.

10
Võtke nuga ja lõigake uramaki pooleks. Aseta üks viil teise kohale ja jaga mõlemad tükid kolmandikuks. See annab teile 6 võrdset tükki.

11
Serveerige tükid küljelt, et näha rulli sees olevaid koostisosi. Selle eesmärk on luua sööjale värvikas ja huvitav palett.