Kuidas teha sushirulli

Sushit on peaaegu sama tore teha kui süüa. Kodus oma sushi rullimiseks vajate mitut norilehte (kuivatatud merevetikat), partii kleepuvat sushiriisi ja mõnda värsket kala või muud valitud täidist. Alustuseks jaotage keedetud riis õhukese kihina norile, jättes keskele ruumi oma peamiste koostisosade jaoks. Pärast kõige vajaliku lisamist keerake see kõik makisu (teatud tüüpi elastne bambusmatt) abil kokku ja lõigake see maitsvateks tükkideks!

1
Küpseta oma riisipliidis partii sushiriisi. Segage oma riisikeetjas 1 tass (190–285 g) sushiriisi ja 1,25 tassi (300 ml) vett. Segage koostisosi, kuni need on põhjalikult segunenud, seejärel sulgege kaas ja vajutage käivitusnuppu. Riisi keetmine peaks kestma vaid 15-20 minutit. Kui teil pole riisikeetjat, võite sushiriisi keeta ka pliidiplaadil, kuni kogu vesi on sellest välja keenud. See meetod on tavaliselt veidi aeglasem ja võib võtta 20–25 minutit. 1 tassi (190 g) riisi keetmisest piisab 1–3 rulli jaoks.

2
Kuumutage väikeses kastrulis äädikat, suhkrut ja soola. Lisage kastrulisse 2,5 supilusikatäit (37 mL) riisiäädikat, ½ supilusikatäit valget granuleeritud suhkrut ja ½ tl soola ning asetage see pliidile madalal kuumusel. Need koostisosad toimivad teie sushiriisi maitseaineseguna. Soojendage segu 2–3 minutit, aeg-ajalt segades, et see ei kõrbeks. Enne segu pliidilt eemaldamist vaadake, kas suhkur ja sool on täielikult lahustunud. Olge ettevaatlik, et mitte kasutada soovitatust rohkem äädikat. See võib muuta teie riisisupi ja põhjustada selle lahti vajumist, kui proovite seda rullida.

3
Lisa oma maitseainesegu keedetud riisile ja lase jahtuda. Nirista äädikat, suhkrut ja soola värskelt keedetud riisile, kuni see on veel soe. Segage riisi põhjalikult 1-2 minutit, et maitseaine segu oleks täielikult segunenud. Kui olete valmis, jätke riis tööpinnale toatemperatuurile jahtuma. Maitseainesegu lisamine maitsestab teie riisi ja annab sellele rullimiseks ideaalse kleepuva tekstuuri.

4
Lõika oma täidise koostisosad väikesteks tükkideks. Viilutage köögiviljad, nagu kurk, avokaado ja daikonid, õhukesteks viiludeks, et veenduda, et need mahuvad mugavalt teie rulli. Kui soovite lisada värsket kala, krevette, angerjat või mõnda muud tüüpi mereande, võite need lõigata ribadeks või valida peenema karbonaadi, kuubikute või hakkliha. Sushirulli täitmiseks vajate ainult umbes 2 untsi (57 g) köögivilju või kala (või mõlemat). Näiteks vürtsikate tuunikalarullide jaoks kasutatav tuunikala lõigatakse tavaliselt väikesteks kuubikuteks ja kombineeritakse vürtsika majoneesi või muuga. maitseained. Mahukad kala- või köögiviljatükid muudavad rulli sulgemise raskemaks.

5
Aseta norileht oma rullimismatile läikiv pool allapoole. Nori on iga sushirulli oluline komponent, mis toimib teie rulli aluse ja ümbrisena. Nori on üsna õrn, nii et käsitsege seda ettevaatlikult, et vältida selle kogemata kortsumist või rebenemist pakendist eemaldamise ajal. Nori ja muud omatehtud sushi valmistamiseks vajalikud koostisosad leiate igast suuremast supermarketist või Aasia toidupoest. Valmistage veenduge, et teie matt oleks paigutatud nii, et bambusliistud asetseksid teie suhtes horisontaalselt. Kui teil ei ole sushirullimatti, võib selle kasulikuks asendamiseks olla kilekattega köögirätik.

6
Tehke oma sõrmed märjaks, et riis nende külge ei jääks töötamise ajal. Hoidke käsi jaheda veejoa all, seejärel raputage liigne niiskus maha. Samuti võib olla hea mõte hoida tööala kõrval kaussi puhta veega, kui kavatsete kokku panna rohkem kui ühe rulli. Ärge unustage enne töö alustamist käsi põhjalikult seebi ja veega pesta, kuna need puutuvad otseselt kokku teie toiduga. Kui te käsi ei niisuta, leiate need kiiresti kleepuva riisiga kaetud, mis võib muuta sushi edukaks rullimise peaaegu võimatuks.

7
Laota norilehele õhuke kiht sushiriisi. Haarake ¾–1 tassi (140–190 g) riisi ja asetage see lehe keskele. Patsutage riisi õrnalt sõrmedega alla, kuni see on nori pinnal ühtlaselt jaotunud. Jätke nori ülaossa umbes 1 tolli (2,5 cm) tühja ruumi, mis võimaldab sellel pärast rulli keeramist sulguda. Olge ettevaatlik, et riis liiga paksult ei määriks, kuna see raskendab sushi rullimist ja võib isegi nori puruneda.Pärast esimesi katseid hakkate aru saama, kui palju riisi kasutada. Vältige riisi purustamist või liiga jämedat käsitsemist, kuna see võib mõjutada valmis rulli ja viske tekstuuri riisi ja täidise vahekorda.

8
Tehke sõrmega riisi põhja lähedale madal süvend. Suruge kogu kursori sõrm riisi sisse sirgjooneliselt laiuse suunas üle nori alumise kolmandiku. Idee on õõnestada sihvakas ala, et veenduda, et teie koostisosad sobivad ja et need ei valguks üle nori, kui hakkate rullima. See samm on enam-vähem valikuline, kuid see võib olla kasulik, kui töötate mitmega koostisosad või eriti väikesed tükid.

9
Lisa riisile umbes 2 untsi (57 g) täidise koostisosi. Võtke umbes “…” tassi viilutatud köögivilju, kala ja muid valitud koostisosi ning asetage need ritta riisi alumise osa süvendisse. Jällegi vältige rulli ületäitmist, kuna see võib põhjustada selle rebenemist või raskendada sulgemist.Näiteks klassikaline California rull sisaldab kanikamat (krabiliha imitatsioon), avokaadot ja kurki.Muud sushitooted on Philly rull, mis koosneb lõhest ja toorjuustust ning ämblikrullist, mis on valmistatud pehme koorega krabilihast, kurgist, avokaadost ja vürtsikast majoneesist. Uramaki-stiilis rullide valmistamiseks, mille välisküljel on riis, keerake nori lihtsalt pärast seda ümber. määri riisile ja lisa samamoodi oma koostisained.

10
Rulli sushi alt üles, kasutades oma matti juhisena. Libistage pöidlad mati alumise serva alla ja tõstke seda ettevaatlikult üles ja ette, et nori põhi enda peale voltida. Kui olete seda teinud, jätkake mati aeglaselt ettepoole tõmbamist, avaldades kerget survet, et aidata rulli vormida, kuni see sulgub. Olge ettevaatlik, et mitte kogemata oma matti või rätikut sushi sisse rullida! Niisutage sõrmi nii sageli kui vaja, et et riis nende külge ei kleepuks.

11
Niisutage teravat nuga jaheda veega. Nii nagu te niisutate sõrmi enne rulli valmistamist, on oluline ka nuga enne selle lõikamist märjaks teha. Kastke noa tera veenõusse või laske see kraani all otsast käepidemeni. Kuiv tera puruneb tõenäolisemalt kui teeb puhta lõike. Viimane asi, mida soovite, on teha oma rullist sassi pärast seda, kui olete kulutanud nii palju aega selle õigeks muutmiseks! Võimaluse korral kasutage nuga, mis on loodud spetsiaalselt sushi (nt yanagiba, deba või usuba) lõikamiseks. Nendel nugadel on uskumatult teravate servadega õhukesed terad, mis lõikavad vaevata läbi ka kõige ületäidisemate rullide. Eeldusel, et te ei saa spetsiaalset sushinuga kätte, peaks tavaline koorimisnuga hästi töötama, kui see on hiljuti teritatud. .

12
Lõika rull 2,5–5,1 cm (1–2 tolli) tükkideks. Tavaliste hosomaki rullide puhul peaks iga tükk olema umbes 2,5 cm (1 tolli) lai. Chumaki rullid võivad olla veidi suuremad, umbes 1,5 tolli (3,8 cm), samas kui futomaki (suurim käsitsi rullitud sushi tüüp) tükid võivad olla kuni 2–2,5 tolli (5,1–6,4 cm) laiad. nuga uuesti enne iga lõiget, et tera ei lööks rulli vormist välja. Pole vaja end liigselt mässida erinevate sushistiilide üksikasjadesse. Valige lihtsalt teie jaoks sobiv suurus.

13
Serveerige oma rulli koos teiste teie valitud lisandite ja maitseainetega. Ülejäänud kala võite viilutada ribadeks ja asetada igale tükile riba või teha sama värske avokaadoga. Kui soovite tõeliselt uhkeks saada, võite seda isegi nirista väikese angerjakastme või vürtsika majoneesiga, kuhjata kuubikuteks lõigatud talisibulat või lisada veidi bonito helbeid peene suitsuse maitse saamiseks. tükikese wasabi, mõne viilu marineeritud ingveri ja roa shoyu-ga (sojakaste). Kui proovisite kätt uramaki valmistamisel, puistake näputäis röstitud seesamiseemneid rulli ülaosale, et lisada viimistlus.