Kuidas teha aurutatud riisi

Toiduvalmistamine on midagi, mida saab teha peaaegu igaüks. See on lõõgastav ja rahuldust pakkuv viis päeva lõpetamiseks ning see ei pea olema keeruline. Aurutatud riis on paljude erinevate piirkondlike köökide mitmekülgne põhitoit. See on eine selgroog ja seda on üsna lihtne valmistada, kui järgite mõnda põhietappi. Alustamiseks vaadake 1. sammu allpool.

1
Kasutage õiget kogust vett. Pidage meeles, et aurutatud riisi valmistamise mõõt on “üks osa riisi, kaks osa vedelikku”. Seega, kui kasutate tassi kuivatatud valget riisi, peaksite kasutama kaks tassi vedelikku. Ühest tassist kuivatatud riisist piisab kahe inimese serveerimiseks. Kui teenindate rohkem inimesi, peaksite vastavalt suurendama riisi ja vee kogust. Veenduge, et pann oleks piisavalt suur, et mahutada kasutatava riisi ja vedeliku kogust. Kuigi kasutatava panni stiil ei oma suurt tähtsust, võiksite kasutada sellist, millel on tihedalt liibuv kaas.

2
Lisage veidi õli. Valage pannile supilusikatäis oliivi-, maapähkli- või muud õli. Lisage rohkem, kui valmistate suure koguse riisi.

3
Lisa sisse riis. Lülitage põleti keskmisele kuumusele ja soojendage veidi õli, seejärel lisage pannile riis. Segage, et kogu riis oleks õliga korralikult kaetud. Sel hetkel on riis läbipaistev. Küpseta või prae riisi õlis veidi kauem, kui soovid kuivemat ja krõbedamat riisi.

4
Jätkake riisi segamist, kuni see kuumeneb. Umbes minuti pärast muutub see poolläbipaistvast kõvaks valgeks.

5
Lisa vesi ja lase keema tõusta. Lisage vesi ja segage seda kergelt, veendumaks, et kogu riis on vees. Seejärel sega aeg-ajalt, kuni vesi keeb.

6
Alandage kuumust. Keera kuumus eriti madalaks, kui riis keeb. Nupp peaks minema nii madalale kui võimalik gaasipõleti peale ja seejärel pane riisile kaas peale.

7
Hauta. Laske haududa ilma kaant eemaldamata 15-20 minutit. Kui see on pikem, võite riisi põhja põletada. Veenduge, et te ei eemalda kaant! See punkt on väga oluline, sest see on “aurutamise” samm.

8
Eemaldage riis tulelt. Pärast keetmist lülitage põleti täielikult välja. Asetage pann kaanega kõrvale. See võib nii seista, kuni olete selle kasutamiseks valmis, kuid laske sellel aurutada vähemalt 30 minutit.

9
Valmis. Nautige oma aurutatud riisi!

10
Kasutage riisikeetjat. Riisikeetja teeb alati suurepärase keedetud riisi. Investeerige ühte, kui kavatsete sageli riisi süüa. See muudab teie elu palju lihtsamaks.

11
Valige oma riis hoolikalt. Erinevad riisid sobivad paremini erinevates roogades. Sõltuvalt sellest, milleks soovite riisi kasutada, võite soovida muuta, millist riisi ostate. Erinevad riisid on kuivemad või kleepuvamad, erineva maitsega või rohkem või vähem toitaineid. Näiteks basmati on kuiv lõpptoode, kuid jasmiin on palju kleepuvam. Selle põhjuseks on tärklisesisaldus.

12
Pese oma riis. Peske riis enne keetmist, kui te ei soovi, et see oleks liiga kleepuv. See eemaldab osa tärklisest ja parandab lõplikku tekstuuri.

13
Leota riisi enne keetmist. Riisi leotamine soojas vees enne selle valmistamist parandab oluliselt lõpptoote tekstuuri. Kata riis sooja veega ja lase leotada.

14
Reguleerige vesi riisile. Pikateraline riis vajab umbes 1 1/2 tassi vett iga tassi riisi kohta. Pruun riis vajab vähemalt 2 tassi vett ja tõenäoliselt rohkem, kuid lühikese teraline valge riis vajab standardsest vähem, et see oleks esimesel korral täiuslik. Kui näete, kuidas uus riis küpseb, peaksite alati vett reguleerima.

15
Küpseta vürtsidega. Enne riisi kaane sulgemist, et riis aurutaks, lisage sellele veidi maitse andmiseks vürtse ja seejärel segage. Heade maitseainete hulka kuuluvad sellerisoola, küüslaugupulbri, karripulbri või furikake piserdamine.