Kuidas täita pulma vastust

Pulmade planeerimine võib olla äärmiselt stressirohke! Ja kutse on vaid üks väike tükk keerulisest puslest, mis viib suure päevani. RSVP-kaardid sisalduvad tavaliselt pulmakutsetes, et paar saaks teada, kes täpselt kohal on, ning teha valikuid istumis- ja söögikorra osas. Et olla hea külaline, on oluline, et esitaksite kogu vajaliku teabe ja tagastaksite vastuse niipea kui võimalik.

1
Vaadake välimist ümbrikut, et määrata täpselt, kes kõik on kutsutud. Kutsutute nimed trükitakse välimisele ja sisemisele ümbrikule (tagastusaadressina). See on eriti oluline, kui teil on lapsi, sest mõned paarid eelistavad, et pulmad oleksid ainult täiskasvanutele mõeldud afäärid. Kui see nii on, siis on rida, mis loeb midagi järgmiselt: “Pange tähele, et see üritus on mõeldud ainult täiskasvanutele.” Kui teil on lapsi ja neid ei kutsuta, ärge sundige paari neid lubama. tulge isegi siis, kui nad on hästi käitunud. Tehke sel päeval oma laste jaoks muid plaane ja nautige pidustusi! Kui teil pole pluss-1, kuid soovite kaasa võtta uue partneri, ärge avaldage paarile survet, et see lubaks teil neid tuua. Mõned kohad ja toitlustajad võtavad iga lisatud külalise kohta kõrgemat tasu (eriti väiksemates kohtades, kus on maksimaalne täituvus), seega austage paari otsust hoida numbrid madalal!

2
Kirjutage oma nimi(d) reale “M”. Rida “M” on mõeldud osalejate (härra, proua, preili) tiitli avamiseks. Kirjutage kindlasti loetavalt ja ärge kasutage hüüdnimesid, välja arvatud juhul, kui hüüdnime on kasutatud välisümbrikul olevas aadressis. Näiteks kui kutse on adresseeritud “preili Janette”, ärge kirjutage reale “preili Jan” isegi siis, kui te tavaliselt seda järgite. Kui olete abielus ja teil on samad perekonnanimed, kirjutage teie partneri ees- ja perekonnanimi pärast iga teie tiitlit. Näiteks “Härra ja proua Seth Haverty. Kui teil ja teie abikaasal on erinevad perekonnanimed, lisage mõlemad oma täisnimed. Näiteks “Mrs. June Allison ja hr John Haverty. Kui olete vallaline, kirjutage “Miss June Allison” või “Mr. John Haverty. Kui teie ja teie partner olete vallalised, lisage oma mõlema nimed ja kasutage naiseliku tiitlina “Miss”. Näiteks “Miss June Allison ja hr John Haverty”.

3
Märkige kohalolijate ja puudujate arv. Enamikul kaartidel on kaks rida, mida saate täita. Iga rea ​​kõrval on tekst “nõustun” või “keeldu” või midagi sellist nagu “võtab mõnuga vastu” või “kahjustab kahetsusega”. täites kaarti enda ja teiste jaoks, kirjutage osalejate ja puudujate arv antud ridadele. Näiteks kui teie 3-liikmeline perekond on kutsutud, kuid ainult teie saate minna, kirjutage vastuvõtureale “1†ja “2â € langusjoonel.

4
Vajadusel valige söögieelistused. Ametlikumad pulmad hõlmavad õhtusööke koos serveritega ja iga külalise konkreetset istekohta. Kui see on nii, sisaldab RSVP-kaart mõnda valikut teie söögieelistuste kohta (nt liha, kala, taimetoitlane, vegan). Kui pulma läheb rohkem kui üks inimene, pange iga inimese initsiaalid nende eelistuste kõrvale, et teenindajad teaksid, milline taldrik kuhu läheb. Kui olete taimetoitlane või vegan ega näe taimetoitlaste või veganite valikut, võtke palun paariga ühendust või toimumiskoht (kes saab teid toitlustaja juurde suunata), et näha, kas teie jaoks on võimalusi. Võtke paariga ühendust ainult siis, kui olete lähedased, ja ärge olge pealetükkiv! Kui teate, et dieedipiirangute või tõsiste allergiate tõttu ei saa te pulmas midagi süüa, plaanige süüa enne või võtke kaasa oma. sööki ja suupisteid. See võib tunduda ebamugav, kuid inimesed mõistavad, et te ei soovi koormata pulmapidu, toitlustajaid ega toimumiskohta. Kui võtate eine kaasa, tõstke see lusikaga taldrikule, mitte ei söö seda tupperware’ist, et see vastaks õhtu formaalsusele.

5
Kirjutage märge, kui kaardil on piisavalt ruumi. Kui kaardil on ruumi või lisaridu, kirjutage julgelt paar sõna head soovidest. Näiteks võite kirjutada: “Ma olen nii põnevil, et teie kaks alustate koos oma eluteekonda!“ Hoidke seda optimistlikuna ja sobitage kutse tooniga. Kui toon on üliametlik, võite kirjutada , “Mul on kahju, et ma ei osale. Saadan teile mõlemale parimad soovid!â€Kui toon on mänguline (nagu temaatiliste pulmade puhul), kirjutage julgelt midagi, mis viitab lähtematerjalile. Näiteks kui teemaks on Tähesõjad, võiksite kirjutada midagi sellist: “Alganud, kahe ühinemise armastavad hinged, on! Parimate soovidega, annan mina!”

6
Vastake esimesel võimalusel. Niipea kui võimalik vastamine on oluline, et paaril ja pulmakorraldajal oleks aega planeerida täpne külaliste arv. Kaardil on tõenäoliselt vastamise kuupäev, kuid ärge oodake paar päeva enne või selle päevani! Ärge arvake, et vastamiskuupäev on “postitempli kuupäevaks”. Paar peab saama teie vastuse enne või sellel kuupäeval, seega olge hea külaline ja saatke see varakult!

7
Kui kaarti pole, järgige hosti eelistatud vastamismeetodit. Mõned paarid otsustavad vastu võtta oma pulmaveebisaidil oleva veebiportaali kaudu või taotlevad vastuseid meili teel. Lugege hoolikalt nende juhiseid ja vastake vastavalt nende eelistustele. Mitte-eelistatud meetodil vastamine lisab nende pulmade planeerimisele tarbetut stressi. Ärge unustage otsida (ja sellest kinni pidada) “vastamiskuupäev”, mida varem, seda parem!Kui saadate meili vastuseks, kirjutage ametlikul toonil ja olge selge selle kohta, kes saavad ja kes ei saa osaleda ning nende eelistatud eelroa eelistusi (kui juhised nõuavad täpsustamist). Näiteks võib teie meilis olla kirjas: “Kallis Marcus ja Jessica, täname teid, et kutsusite meid teie erilisest päevast osa võtma. Leon ja mina oleme hea meelega proovil, tseremoonial ja vastuvõtul kohal. Kui rääkida toidueelistusest, siis Leon eelistab praad ja mina taimetoitlust. Põnevusega tähistame teie armastust! Parimad, Andra ja Leon Mercer. Kui te ei saa osaleda, ärge vabandage ega laskuge üksikasjadesse. Hoidke see lühidalt ja südamlikult. Näiteks võite kirjutada: “Kallis Marcus ja Jessica, meil on au kutsuda teid teie pulma ja proovi. Kahjuks ei saa me Leoniga kummalgi üritusel osaleda. Soovime teile mõlemale teie erilisel päeval parimat Lugupidamisega Andra ja Leon Mercer.â€

8
Vältige täiendavate osalejate lisamist. Ärge lisage RSVP-le lisasid ja lisage ainult konkreetselt kutsutud inimeste nimed ja arv. Kui kõik teie pereliikmed on kutsutud, adresseeritakse kutse kogu teie perele (nt “The Haverty Family”). Kui kutse on adresseeritud “Mr. ja proua Haverty, olete ametlikult kutsutud ainult teie ja teie partner ning teie lapsed ei tohiks kohal olla. Kui ootate last vastamiskuupäeva ja pulmapäeva vahel (ja seal ei ole rida, mis näitab, et üritus on ainult täiskasvanutele) võtke paariga ühendust ja küsige, kas teie vastsündinu on oodatud osalema.

9
Ärge vahetage plussmärke, kui teie algne pluss-üks ei saa osaleda. Kui kutse on adresseeritud teile ja külalisele (nt “Miss Haverty ja külaline”), tähendab see, et võite oma kohtingule tuua, keda soovite. Kui aga see on adresseeritud teile ja konkreetsele teisele inimesele ja nad ei saa minna, sa ei saa kellelegi lisakohta vahetada. See on pulmakutse, mitte kontserdipilet!Kui olete paarile lähedane, võivad nad aru saada ja lubada teil tuua teise inimese asemele. originaal. Küsige südamlikult ja olge mõistev, kui nad ütlevad, et ei, lihtsalt ärge arvake ja vahetage oma külalist ilma temalt küsimata!

10
Oma vastuse muutmiseks võtke kohe ühendust. Kui te ei saa pärast vastust “jah”, andke sellest paarile esimesel võimalusel teada. Kui peate pulmapäeval tühistama, ärge tülitage paari ja võtke ühendust pulmakorraldaja, neiu au või selle asemel parim mees. Leidke oma tühistamiseks mõjuv põhjus (nt perekondlik hädaolukord või tõsine haigus) ja vabandage puudumise pärast. Paar maksis iga külalise eest palju raha, nii et kui vastasite “jah”, € proovige oma kohustust hoida ja jõuda selleni! Kui peate viimasel minutil helbima, vabandage kindlasti ja saatke siiski pulmakink.