Kuidas täita kalkunit tänupühadeks

Kui mõned inimesed on rahul kastme valmistamisega eraldi roana, siis teised armastavad tänupüha traditsiooni täita kalkuniõõs õhtusöögilaua täidisega. Enne kalkuni täidisega täitmist eemaldage kalkuni sisemus ja maitsestage kalkuni välis- ja seestpoolt. Seejärel võid täita õõnsuse oma lemmiktäidise retseptiga ja pista ahju maitsvaks pühadetoiduks!

1
Eemaldage kalkun pakendist. Vaadake, kas kalkuni kitkumisel võisid maha jääda väikesed nõelasuled, ja eemaldage need.

2
Võtke sisikonnad õõnsusest välja. Oma kalkuni saba all näete tühja õõnsust. Lõpuks täidate selle õõnsuse täidisega. Sirutage õõnsusse ja eemaldage sisikonnad, kui neid on (tõenäoliselt on need paberpakendi sees). Kael võib olla ka õõnsuse sees; eemalda ka see.Mõnikord on sisikonda sisaldav pakend kalkuni kaelaõõnes, mitte peamise kehaõõnes. Asetage sisikond tassi või suletavasse kilekotti ja jahutage, kui kavatsete hiljem sisekesta kastet teha. Täidisele lisamiseks võite ka sisetükid keeta ja tükeldada. Vastasel juhul visake need lihtsalt ära.

3
Puista kalkuniliha rohkelt soola ja pipraga. Kindlasti katke nii kalkuni väliskülg kui ka õõnsus oma maitseainetega.

4
Valmistage täidise retsept ette. Veenduge, et teie täidis kasutataks ainult kuumtöödeldud koostisosi, sealhulgas keedetud köögivilju, liha ja mereande. Kui kasutate mune, peate kasutama pastöriseeritud mune.

5
Kuumuta ahi temperatuurini 325 °F (163 °C). Asetage ahjurest nii, et saaksite täidetud kalkuni pärast selle valmistamist ahju mahutada.

6
Täitke oma kalkuni kaelaõõs ettevalmistatud täidisega. Pöörake kaelaklapp alla ja tõstke tiivad üles ja üle suletud klapi. Tiivad hoiavad klappi paigal, ilma et oleks vaja sõrestist.

7
Täida kehaõõs täidisega. Ärge pakkige täidist süvendisse liiga tihedalt, sest see ei pruugi täielikult küpseda.

8
Torkake kalkunikoivad nahaklapi sisse, et saada korralik välimus. Võtke kehaõõne põhjas olev nahaklapp ja tõmmake see üles, et saaksite trummipulkade otsad sisse lükata. See aitab ka täidist küpsemise ajal õõnsuses hoida. Teise võimalusena võite jalad toiduvalmistamise ajal kööginööriga kokku panna.

9
Küpseta kalkunit, kuni see jõuab sisetemperatuurini 82 °C (180 °F). Tõsta kalkun ahju kõige madalamale restile ja lase küpseda olenevalt kaalust 3-5 tundi. Täidise temperatuur peaks olema 74 °C (165 °F). Kui arvate, et kalkuni temperatuur on valmis, asetage lihatermomeeter reie kõige paksemasse kohta. Samuti saate termomeetriga kontrollida täidise temperatuuri.

10
Tõsta kalkun ahjust välja ja lase puhata. Asetage alumiiniumfooliumist telk linnu peale ja laske sellel 20 minutit puhata.

11
Tõsta kalkunilihast täidis välja. Pange keedetud täidis puhtasse kaussi või nõusse, et saaksite seda kalkuni kõrvale serveerida. See peaks olema kena ja niiske, et kalkuni mahl toiduvalmistamise ajal immitseks.

12
Esitlege oma suurepäraselt röstitud kalkunit oma külalistele. Nikerdage see ja serveerige seda koos täidisega.