Kuidas seelikupihvi valmistada

Kas soovite mahlast ja õrna Philly juustupraadi? Kuidas oleks mõne maitsva, vürtsika fajitaga? Seelikupraad on mitmekülgne, odav veiselihatükk, mis sobib ideaalselt kõigi teie lemmikpraadroogade jaoks. Seelikupraad maitseb kõige paremini siis, kui seda grillida või kõrgel kuumusel praadida. Lugege edasi, et õppida, kuidas valmistada mahlakust seelikupihvi.

1
Lõika praad töötavateks osadeks. Seelikupraad on sageli ühe pika õhukese ribana. Kui teie grill või pann on piisavalt suur, et kogu tükk ära mahutada, võite selle terveks jätta. Vastasel juhul lõigake see mõneks väiksemaks tükiks.

2
Pehmuse optimeerimiseks purustage praad lapikuks. Seelikupraad võib olla veidi sitke ja mõnele kokale meeldib seda pehmendada lihapehmendajaga. Katke seelikupihv kilega või asetage kilekotti. Kasutage liha pehmendajat, haamrit, panni või samaväärset steiki purustamiseks. umbes 1,3 cm (1–2 tolli).

3
Otsustage oma maitseprofiili üle. Seelikupraad marineeritakse või hõõrutakse sageli maitse parandamiseks ja liha pehmemaks muutmiseks. Valige marinaad või hõõruge maitsetega, mis sobivad teie valmistatava roaga. Kui te ei soovi marinaadi kasutada või hõõruda, sobivad hästi vana hea sool ja pipar. Levinud marinaadid on tsitruseliste, äädika, sinepi või oliiviõli baasil. Iga veiseliha marinaad on maitsev. Tavalised hõõrumisvahendid ulatuvad lihtsast soolast ja piprast kuni teravamate vürtsideni, nagu Cayenne’i pipar, köömned, sidrun või küüslauk.

4
Kata praad marinaadiga või hõõru. Asetage see kaetud plastikust toiduainete säilitusnõusse. Asetage praad 1–24 tunniks külmkappi, et maitsed saaksid liha täiustada.

5
Grilli seelikupraad. See on kõige levinum seelikupihvi valmistamise meetod ja see annab liha, mis maitseb iga kord täpselt. Seda saab teha järgmiselt: eelkuumutage grill kõrgel kuumusel. Asetage praad grillile. Küpsetage praad 3 minutit esimeselt küljelt, seejärel keerake see teisele küljele ja küpseta veel 3 minutit keskmise liha saamiseks. Kui teile meeldib oma praad harvemini, grillige 2 minutit mõlemalt poolt. Kui teile meeldib, et praad on hästi küpsetatud, grillige 4 minutit mõlemalt poolt. Eemaldage praad grillilt ja laske enne serveerimist 5 minutit seista. See võimaldab mahladel tagasi steigi imbuda, muutes selle õrnemaks.

6
Prae seelikupraad pannil. Kui teil pole aega grilli põlema panna, on see mugav meetod maitsva praad valmistamiseks: Kuumuta 2 tl toiduõli malmpannil või praepannil pliidil. Asetage seelikupraad pannile ühes. kiht.Küpseta praad 3–4 minutit mõlemalt poolt.Praadi küpsemise ajal pintselda üle pannil oleva marinaadi või õliga.Võta praad pannilt välja ja lase enne serveerimist 5 minutit seista.

7
Prae seelikupraad. See on suurepärane võimalus grillimaitse saamiseks ilma grilli süütamiseta: liigutage ahjuresti nii, et praad oleks leegist umbes 5 tolli (12,7 cm) kaugusel. Keera ahi küpsema ja lase eelsoojeneda. Asetage seelikupraad kergelt rasvainega määritud broileripannile või samaväärsele pannile. Laske steikil 3–4 minutit haududa, seejärel keerake see ümber ja prae teiselt poolt. Eemaldage praad ahjust ja laske enne serveerimist 5 minutit puhata.

8
Tükelda praad. Seelikupraad lõigatakse tavaliselt ribadeks, kuna see on suhteliselt karm praad. Aseta praad lõikelauale. Lõika liha terava noaga vastu tera hammustavateks ribadeks.Vaadake praad hoolikalt, et teha kindlaks, millistes suundades kiud läbi steigi jooksevad. Lõika seelikupihv kiudude vastassuunas.

9
Serveeri praad. Maitse tugevdamiseks võite sellele lisada täiendavat võid, sinihallitusjuustu, paprikat, sibulat, chimichurri kastet jne. Kaaluge oma praad serveerimist järgmistel viisidel: Valmistage Philly Cheese Steak. Tee praad fajitasid. Tee carne asada tacosid. Valmista steigi salat.