Kuidas šampanjat sisse panna

Klaas šampanjat või muud vahuveini on armas maiuspala mõne erilise sündmuse tähistamiseks või aastavahetuse sissetoomiseks ning seda saab suurepäraselt kombineerida ka mahlaga, et nautida erilist brunchi. Aga kui te ei juhtu tervet pudelit mõne tunni jooksul pärast avamist valmis tegema, võib selle uuesti korgida ja teise päeva jooksul säilitada. Kuni pudel on korralikult kinni keeratud, võib avatud šampanja- või vahuveinipudel kesta kolm kuni viis päeva. Šampanja õigeks korkimiseks saab kasutada mõnda õiget meetodit, lisaks on mõned näpunäited, mida saate kasutada jääkide pikendamiseks, kui teil pole õigeid korkimistööriistu.

1
Proovige vana korki. Kui šampanjakork pudelist eemaldada, hakkab see välja minema ja seda ei saa pudelisse tagasi panna. Tavalised veinipudelid ja mõned kange alkoholi pudelid on korgistatud sirgete korkidega, mida saab šampanjapudelites ringlusse võtta, et säilitada jääke. Vana korgi taaskasutamiseks sisestage vana veini- või viskikork šampanjapudelisse algse korgi asemel. .Šampanjapudelid on spetsiaalselt loodud taluma süsihappegaasi tekitatud survet pudeli sees. Ärge kunagi pange allesjäänud šampanjat tavalisse veinipudelisse, et seda säilitada.

2
Kasutage spetsiaalset tihendit või korki. Saadaval on šampanja säilitamiseks valmistatud tihendid ja korgid, mis on spetsiaalselt loodud šampanjapudelitesse mahtumiseks. Mõned neist on vaakumsulgurid, mis eemaldavad pudelist liigse õhu, samas kui teised on spetsiaalselt disainitud korgid, mis peavad vastu pudelis tekkivale survele. nimetatakse šampanjaks. Erinevatest piirkondadest pärit vahuveinil võivad olla erineva suurusega avadega pudelid, seega veenduge, et kasutate šampanjale mõeldud korki.

3
Kasutage plastikust ümbrist. Kõigil ei vedele vanu korke ega spetsiaalseid šampanja tihendajaid, kolmas võimalus on katta ava kilega. Tihendage see tihedalt ümber velje ja kinnitage plast elastse riba abil kaela ümber.

4
Jahutage šampanjat jääl. Kui plaanite oma pudeli šampanjaga öö jooksul valmis saada, hoidke seda maitse säilitamiseks jahutatuna jääga täidetud ämbris. Šampanjat serveeritakse ideaalselt temperatuuril 7–14 °C (44,6–57,2 F). Täitke veini- või metallämber poolenisti jää ja vee seguga. Asetage pudel õrnalt ämbrisse ja lõpetage ämbri täitmine jää ja veega. Veenduge, et pudeli ülemine kolmandik oleks avatud.

5
Hoidke šampanjat külmas. Olenemata sellest, kas plaanite pudeli viivitamatult valmis teha või mitte, on selle külmas hoidmine üks olulisemaid tegureid selle maitse ja kihisemise säilitamisel. Tegelikult, kui kavatsete oma avatud pudeli 24 tunni jooksul ära tarbida, võite selle lihtsalt kaaneta selleks ajaks külmikusse panna.

6
Ärge külmutage šampanjat. Veini külmutamine ei kahjusta mitte ainult selle maitset, vaid ka pudel võib plahvatada, kui see on liiga pikk.