Kuidas jahutada šampanjat

Šampanja on jook, mida on kõige parem serveerida jahutatult. Võite jahutada šampanjat jääämbris või asetada šampanjapudel külmikusse. Kuigi peaksite seda jooma külmalt, ei tohiks šampanjat kunagi jääl serveerida, kuna see mõjutab maitset ja lõhna. Väikese täpsusega on šampanja täiuslikkuseni jahutamine üsna lihtne.

1
Lisage ämbrisse jääd. Kui olete hädas ja peate šampanjat kiiresti jahutama, võite jahutamise kiirendamiseks lisada jääle soola. Sool tõmbab šampanjapudelist soojust välja, muutes selle kiiremini jahtuma. Alustuseks lisa ämbrisse veele veidi jääd. Lisage jääd nii palju, et pärast umbes poole tassi vee lisamist saaksite pudeli šampanjat vee alla kasta.

2
Valage jääle ohtralt soola. Võtke soolaanum ja avage kaas. Raputage anum kiiresti üle jää, nii et saate ämbrisse rikkaliku koguse.

3
Lisa vesi. Tavaliselt sobib umbes pool tassi kraanivett. Peate lisama piisavalt, et jää hõljuks vees, umbes nagu teravili piimas.

4
Jätke pudel mõneks minutiks seisma. Seda meetodit kasutades jahtub šampanja kiiresti. Peate vaid mõneks minutiks pudeli jäässe jätma. See peaks 3–5 minutiga piisavalt maha jahtuma.

5
Serveeri oma šampanjat. Ärge unustage pudelit šampanja korgist lahti keerates suunata purunevatest esemetest eemale. Serveerimisel kallutage pudelit 45 kraadise nurga all ja täitke tass umbes kolmveerandi ulatuses.

6
Jahutage vanaaegset šampanjat 54–57 kraadi Fahrenheiti järgi. Vintage šampanjat, mille etiketile on trükitud aastaarvud, tuleks serveerida temperatuuril 54–57 kraadi Fahrenheiti. Seda temperatuuri saab kõige paremini saavutada jääämbri abil. Jääämbri temperatuur on tavaliselt veidi soojem, kui külmikus oleks.

7
Täitke ämber poole jää ja poole veega. Haara piisavalt suur ämber, et mahutada pudel šampanjat. Täida ämber jääga. Kastke šampanjapudel jäässe, nii et ainult pudeli ots jääks välja. Saate oma jääämbri temperatuuri mõõta väikese termomeetriga. Ämbri jahutamiseks võite lisada rohkem jääd. Kui ämber vajab jahtumist, võite lisada ka väikese koguse vett.

8
Jätke šampanjapudel ämbrisse 20–30 minutiks. Laske šampanjapudelil lihtsalt ämbris seista. Saate oma telefonis taimeri seadistada või lihtsalt kellal silma peal hoida.

9
Tõsta kork peale ja serveeri. Pärast 20–30 minuti möödumist võite korgi šampanjapudelile lüüa. Enne korgi avamist suunake pudeli ots kindlasti kallitest esemetest eemale. Serveerimiseks kallutage pudelit 45 kraadise nurga all, hoidke teise käega klaasi kindlalt ja täitke see kolmveerandi ulatuses šampanjaga.

10
Kontrollige oma külmiku temperatuuri ja reguleerige vastavalt vajadusele. Mitte-vintage šampanjat tuleks hoida külmikus. Mitte-vintage-brändid peavad jahtuma veidi rohkem kui vanad šampanjad. Pidage meeles, et mitte-vintage šampanja on šampanja, mille etiketile pole trükitud aastat. Seda tuleks hoida temperatuuril 40–45 kraadi Fahrenheiti. Kasutage külmiku temperatuuri kontrollimiseks termomeetrit. Vajadusel keerake külmiku temperatuuri üles või alla.

11
Asetage šampanjapudel külmikusse. Soovite pudeli horisontaalselt alla panna. Samuti peaksite püüdma valida pudeli hoidmiseks külmikusse jaheda ja pimeda koha, näiteks tagakülje lähedal.

12
Jätke pudel paariks tunniks külmkappi seisma. Kui serveerite peol šampanjat, on vaja ette planeerida. Enne külaliste saabumist pange kindlasti šampanjapudel paariks tunniks külmkappi.

13
Vältige šampanja hoidmist sügavkülmas. Mõned inimesed soovitavad šampanjat hoida sügavkülmas, et see kiiremini jahutada. Seda meetodit ei soovitata. See võib tappa šampanjas olevad mullid, mis võivad mõjutada selle maitset ja tekstuuri. Kui soovite oma šampanjat sügavkülmikus hoida, ärge laske sellel seista kauem kui 15 minutit.