Kuidas säilitada vanaaegset šampanjat

Vintage šampanja on valmistatud ühe saagi viinamarjadest ja on palju kvaliteetsem kui teised šampanjad. Saate oma vanaaegset šampanjat hõlpsasti säilitada mitu aastat, luues õiged tingimused ja ladudes need korralikult virna. Valige pime ja jahe koht ning hoidke pudeleid riiulitel või riiulitel, mis kannavad nende kaalu. Jooge vanaaegset šampanjat kindlasti enne, kui see umbes 10 aasta pärast tühjaks läheb!

1
Ühtlase temperatuuri hoidmiseks kasutage hästi isoleeritud ala. Valige ruum, kapp või mõni muu panipaik, mis on piisavalt isoleeritud, et vältida metsikuid temperatuurikõikumisi, mis võivad teie vanaaegse šampanja rikkuda. Otsige ruumi, kus on isoleeritud seinad, laed ja põrandad.Isoleerimata keldrites võib temperatuur drastiliselt muutuda ja neid ei tohiks kasutada vanaaegse šampanja hoidmiseks.Kui plaanite oma vanaaegsele šampanjale luua uue panipaiga šampanja, isoleerige see kindlasti hästi. Asetage akende isolatsioonikile kõigi akende peale ruumi, mida kavatsete kasutada.

2
Seadke kliimaseade või jahutusseade 10 °C (50 °F) peale. Paigaldage kaasaskantav jahutusseade või kasutage oma kliimaseadet, et hoiuruum oleks kena ja jahe. Hoidke ruumis ühtlane temperatuur ja vältige metsikuid temperatuurikõikumisi. Ideaalne temperatuurivahemik vanaaegse šampanja säilitamiseks on vahemikus 45–55 °F (7–13 °C). Vältige vanaaegse šampanja hoidmist garaažis, kuuris, või köök, kus sisetemperatuur võib kõikuda.

3
Hoidke õhuniiskust umbes 50%. Kui elate kuivas kohas, kasutage õhuniisutajat, et suurendada niiskuse taset ruumis, kus hoiate oma vanaaegset šampanjat. Niiskuse taseme vähendamiseks kasutage õhukuivatit, et hoiuruum ei muutuks liiga niiskeks, mis võib teie vanaaegset šampanjat enneaegselt vanandada. Paljudel õhuniisutitel ja õhukuivatitel on andurid, mis käsivad neil sisse ja välja lülitada, et niiskustase oleks ühtlane teie hoiuala.

4
Muutke ruum pimedaks, et vähendada šampanja kokkupuudet valgusega. Sulgege ruumis olevate akende rulood, et hoida oma vanaaegset šampanjat kahjulike UV-kiirte eest kaitstuna. Kasutage pehmeid valgeid pirne või meeleoluvalgustuseks mõeldud LED-pirne ja hoidke need välja lülitatuna, kui te laoruumis ei viibi. Hoidke ala võimalikult pime, et pikendada vanaaegse šampanja säilivusaega. Pehmed valged pirnid annavad kollakamat valgust ega ole nii eredad kui teised pirnid. Otsene kokkupuude ereda valgustusega võib kahjustada ka vanaaegset šampanjat.

5
Kasutage oma vanaaegse šampanja hoidmiseks šampanjariiulit või riiulid. Asetage veiniriiul, mis on spetsiaalselt loodud šampanjapudelite hoidmiseks, oma hoiuruumi otsese valguse eest eemal. Kulutõhusamaks ladustamiseks võite kasutada ka tugevat universaalset riiulit. Otsige šampanjariiuleid veinipoodidest, sisustuspoodidest, kodutarvete kauplustest ja veebist. Veenduge, et pesad sobiksid teie vanaaegsete šampanjapudelitega. Kui kavatsete kasutada riiuleid, veenduge, et need on šampanjapudelite kandmiseks piisavalt tugevad. Täispuidust või metallist riiulid ajavad asja ära.

6
Asetage pudelid külgedele, et korgid oleksid niisked. Asetage vanaaegsed šampanjapudelid riiulisse või riiulitele külgedele, nii et need oleksid horisontaalselt virnastatud. Pudelite sees olev šampanja hoiab korgid niiskena ja takistab nende kokkutõmbumist, mis võib põhjustada karbonisatsiooni lekkimist. Veenduge, et pudelid ei veereks ladustamise ajal ümber, et karbonisatsioon ei koguneks sisse pudelist.

7
Säilitage oma vanaaegset šampanjat kuni 10 aastat. Hoidke oma vanaaegset šampanjat mitu aastat laos, et see hästi laagerduda ja peened maitsenoodid avaneksid. Vanaaegsed šampanjad on kvaliteetsemad kui muud tüüpi šampanjad või vahuveinid, kuid nad kaotavad lõpuks oma kihisemise, seega ärge hoidke neid kauem kui 10 aastat. Vana aastakäigu šampanja on lame ja maitseb nagu kuivatatud puuvili, nii et avage see ja naudi seda enne kui halvaks läheb!