Kuidas säilitada tükeldatud maguskartulit

Kursiivtekst Bataat on imeliselt mitmekülgne toit, mis on täis A-vitamiini, C-vitamiini, kiudaineid ja kaaliumi ning seda saab küpsetada mitmel erineval viisil (bataadifriikartulid, keegi?). Mõnikord peate võib-olla tükeldama oma bataadid enne küpsetamist või võib-olla on mõni bataat, mis hakkab halvaks minema ja soovite need külmutada. Tükeldatud maguskartulite hooldamiseks on mitu erinevat viisi, et need säiliksid kauem värskena.

1
Asetage lõigatud toores bataat suurde kaussi. Võid bataadid koorida või jätta naha peale. Pole tähtis, kuidas kartulid lõigati, neid saab lõigata kuubikuteks, suurteks tükkideks või isegi viiludeks. Kasutage puhast kaussi, mis on kartulite mahutamiseks piisavalt suur, ilma et need ulatuksid üle kausi serva. Kontrollige, kas teie külmikus on kausi jaoks piisavalt ruumi. Kui ei, siis tühjendage ruumi, et see ära mahuks.

2
Kata kartulid külma veega. Võite kasutada filtreeritud või kraanivett. Segage kartuleid kiiresti, et vesi oleks kõigi tükkide vahele sattunud. Võite kaussi lisada ka peotäie jääd, et vesi jääks võimalikult külmaks, kuigi see pole vajalik.

3
Hoia kaussi külmikus kuni 24 tundi. Kui valmistute suureks eineks, tükeldage bataat kuni üks päev varem kuubikuteks ja hoidke neid külmikus, kuni olete valmis küpsetama. Kui kurnate kartulid ja märkate, et need muutuvad pruuniks, on hakanud pehmeks muutuma või on limane, tuleks need ära visata, kuna need võivad halvaks minna. Ärge jätke kaussi pikemaks ajaks letile seisma. kui 1-2 tundi. Tõenäoliselt saab kartulid korda, kuid on ka võimalus, et vesi läheb soojaks, mis võib põhjustada kartulite pruuniks muutumist.

4
Kui kavatsete neid külmutada, kasutage toorest, kooritud, kuubikuteks lõigatud maguskartulit. Kasutage kogu naha eemaldamiseks köögiviljakoorijat. Lõika maguskartul puhtal lõikelaual umbes 1-tollisteks (2,5 cm) ruutudeks. Soovi korral võite kartulid ka viiludeks või friikartuliteks lõigata. Kartulite külmutamisel on oluline eemaldada kuubikutena koor, et sulatamisel ei kanduks koorest bakterid kartulile. on eriti kasulik, kui teil on terveid bataate, mis on halvaks muutumise äärel. Salvestage oma kartulikoored, et teha oma köögiviljapuljong, või pange need oma kompostihunnikusse.

5
Blanšeeri bataati 2-3 minutit. Keeda suures potis vesi, seejärel keeda bataati 2-3 minutit. Nõruta kartulid ettevaatlikult kurn, seejärel tõsta need kohe suurde jää ja veega täidetud kaussi. Jätke need veel 2-3 minutiks jäävette. Tõstke need veest välja ja asetage paberrätikutele kuivama. Blanšeerimisprotsess hoiab ära, et bataat ei muutuks pärast sulatamist pritsuks ja kihiliseks.

6
Jagage oma blanšeeritud bataadid taassuletavatesse kottidesse. Kasutage kas võileiva või galloni suuruseid taassuletavaid kotte, olenevalt sellest, kui palju kartuleid peate säästma. Pange söögikorra jaoks piisavalt kartuleid ja seejärel pigistage neid sulgedes liigne õhk välja. Kartulite jaotamine säästab teie aega hiljem, kuna kartulid võivad külmumisel kokku kleepuda. Eelportsjonitega kotid ei lase teil puruneda. peale suure kartulitüki!Kui teil on vaakumtihendaja, oleks hea aeg seda kasutada!

7
Hoidke toorest maguskartulit sügavkülmas kuni 6 kuud. Kuni bataat on täielikult külmunud, vältige nende peale midagi muud, kuna need võivad kartulid krigistada ja kahjustada enne, kui neil on võimalik külmuda. Kartuli põhjalikuks külmumiseks peaks kuluma vaid 5–6 tundi. Enne sügavkülma panemist märgistage uuesti suletav kott püsiva markeriga. Kirjutage kas “Valmistatud xx/xx/xx†või “Kasutusaeg xx/xx/xx.â€

8
Sulatage külmutatud bataat külmikus 2-3 tundi. Vältige külmutatud maguskartulite otse letti panemist, ilma neid eelnevalt külmikus sulatamata. Kui paned need otse letile, võivad äärmuslike temperatuurimuutuste tõttu tekkida hallitus või bakterid. Proovige oma bataat ära kasutada 24 tunni jooksul pärast selle sügavkülmast väljavõtmist. Sulatatud bataat võib olla veidi pehmem kui äsjalõigatud kartul, kuid seda on siiski hea süüa!Kui sügavkülmikul on palju põletusi. kui kartulid need välja võtate, ei pruugi see enam väga maitseda, see on teie otsustada, kas soovite neid ikka proovida ja kasutada! Kui teil pole aega neil külmikus sulada, proovige kasutada mikrolaineahju sulatusnuppu.

9
Säilitage tükeldatud, keedetud bataate külmkapis kuni 7 päeva. Asetage maguskartul õhukindlasse anumasse 1 tunni jooksul pärast küpsetamist. Kui soovite neid kohe pärast küpsetamist hoida, võite need ka külmikusse panna, kui nad on veel kuumad. Kui teil pole konteineril kaant, katke see tihedalt kilega. Märkige oma säilitusmahutile kuupäev “valmistamise kuupäev”, et mäletaksite, kui kaua need säilivad.

10
Külmlõigatud, keedetud bataat taassuletavas kotis kuni 1 aasta. Purustatud, kuubikuteks lõigatud, tervena võite julgelt külmutada kõik juba keedetud maguskartulid. Asetage bataat lihtsalt kotti, pigistage liigne õhk välja ja pange kott sügavkülma. Kui olete valmis neid kasutama, laske neil mitu tundi külmkapis sulada ja soojendage seejärel mikrolaineahjus, ahjus või pliidiplaadil. Ärge unustage kotti märgistada kuupäevaga, et mäletaksite, kui kaua kartul säilib.

11
Visake ära kõik keedetud maguskartulid, mis on värvi muutnud või haisevad. Kui lähete küpsetatud bataati uuesti soojendama ja märkate, et need lõhnavad veidi veidralt või on pruunide või mustade laikude (või isegi hallituse) tõttu muutunud, visake see kohe välja. Kui hoiate keedetud bataate sügavkülma ja märkate, et neil on sügavkülmas põlenud, kui võtate need välja sulatamiseks. See on teie enda otsustada, kas soovite neid ikkagi süüa või mitte. Neid on tehniliselt ohutu süüa, kuid need ei pruugi enam väga hea maitsega olla. Kui teil on külmikus bataat ja olete mures, et te ei saa neid kasutada enne, kui need halvaks lähevad, külmutage need nii sa ei raiska neid.

12
Valmis.