Kuidas saada tervisekindlustust koondamisel

Teie ja teie pere vajate tervisekaitset olenemata teie töösuhtest, kuid kindlustuse säilitamine, kui teid koondatakse, ei ole lihtne (vähemalt USA-s). Tänu Medicaidi laienemisele ja taskukohase hoolduse seaduses sätestatud tervishoiuteenuste vahetusele on tänapäeval rohkem võimalusi kindlustatud olla kui kunagi varem. Kahjuks pole isegi parimad võimalused suurepärased, kuid pisut hoolsusega saate õppida, kuidas halvast olukorrast parimat võtta.

1
Vaadake, et teid varakult ära ei lõigataks. Teil on alati õigus saada tööandja sponsoreeritud kindlustuskaitset seni, kuni teile makstakse. Paljud tööandjad katkestavad automaatselt töötaja kindlustuse, kui nad koondatakse või vallandatakse. Mõnikord on see õigustatud, kuid mitte alati. Oletame näiteks, et teie kindlustuskulud arvatakse teie palgast automaatselt maha. Kui saad palka iga kuu alguses ja koondatakse 5. kuupäeval, siis peaks selle kuu lõpuni veel olema kaetud, sest selle palgaperioodi mahaarvamine on juba tehtud.

2
Veenduge, et olete kvalifitseerunud. Kaetus koondeelarve kooskõlastamise seaduse (COBRA) kaudu võimaldab teil töö kaotamise korral tasuda kogu ravikindlustuse kulud tööandja grupimäära alusel. COBRA on saadaval enamikule koondatud või vallandatud töötajatele, kuid mitte kõigile. Teil on õigus saada kindlustuskaitset, kui vastate ühele järgmistest tingimustest: Teid koondati. Te lahkusite töölt. Teie töötunde vähendati allapoole ravikindlustuse piirmäära. Teid vallandati muudel põhjustel kui raske üleastumine. Kui teid tabati varastamiselt, vara vandaalitsemiselt või teist töötajat seksuaalselt ahistamast, ei ole te tõenäoliselt COBRA jaoks kõlblik.

3
Rääkige oma plaani administraatoriga. Kui teid koondatakse, peab teie terviseplaani administraator teiega mõne päeva jooksul ühendust võtma, et selgitada teie võimalusi COBRA all. Teil endal on alates teatamise kuupäevast kuuskümmend päeva aega COBRA alusel kindlustuskaitse valida ja teil on õigus saada kindlustuskaitset kaheksateist kuud alates lõpetamise kuupäevast. Teie plaani administraator selgitab kõiki eriprotseduure, kuid see on tavaliselt lihtne protsess. Helistate neile või saadate tagasi nende posti teel saadetud teate, kinnitades, et soovite COBRA katvust, ja maksate lisatasu 45 päeva jooksul. COBRA kindlustus on tavaliselt väga kallis, võrreldes tööandja sponsoreeritud kattega. Näiteks kui teie tööandja toetatud kindlustus maksis 100 dollarit kuus, oleks COBRA kaudu lihtsalt 400 dollarit. Sellegipoolest on eraturul raske leida samaväärset katet odavamalt, nii et see võib olla hea tehing.

4
Koguge oma maksuteave. Affordable Care Act (ACA) alusel loodud föderaal- või osariigi börside kaudu ostetud kindlustuskulud on paljude ostjate jaoks subsideeritud. Kahjuks põhineb iga üksikisiku subsiidiumi arvutamine aasta-, mitte igakuisel sissetulekul, nii et isegi kui teil pole koondamise tõttu sissetulekuid, põhineb teie toetus eelmise aasta maksuandmetel. See hõlmab ka W-2-sid. või tulumaksudeklaratsioonid. Maksuteave on tõenäoliselt ainuke isikliku teabe tüüp, mida te peast teadma ei pea ja mida peate registreeruma.

5
Hinnake oma aasta ravikulusid. Lisage eelmise aasta jooksva hoolduse kulud. See peaks hõlmama retseptiravimite ja krooniliste haiguste ravikulusid, aga ka etteaimatavaid haigusi, näiteks grippi. See peaks andma teile vähemalt baassumma dollari ulatuses, mida vajate. Ärge unustage arvesse võtta teie terviseplaaniga hõlmatud inimeste kulusid, samuti nägemis- ja hambaravikulusid.

6
Minge aadressile healthcare.gov või helistage abitelefonile. Kui olete oma maksuteabe kogunud, minge saidile healthcare.gov ja logige sisse (või looge uus konto). Peate esitama teabe oma leibkonna suuruse, elukoha, isikut tõendavate andmete ja sissetulekute kohta. Soovi korral võite selle asemel helistada numbril 1-800-318-2596 ja nad juhendavad teid protsessi kaudu. .Kui olete selle teabe esitanud, peaks börs koostama loendi plaanidest, mille jaoks olete sobilik, ja subsiidiumijärgse lisatasu.

7
Pöörake tähelepanu võrgu suurusele. Kuna kõik börside plaanid hõlmavad sarnaseid sündmusi, on üks peamisi viise, kuidas nad kulusid mõjutavad, teie võrgu suuruse vähendamine. Kuigi see ei pruugi olla teie jaoks oluline, peaksite seda plaani valides teadma. Alates 2016. aasta sügisel algavast avatud registreerimisperioodist on erinevate plaanide võrgu suurus selgelt märgistatud. Seni pöörduge otse kindlustusandja või abitelefoni poole. HMOdel on tavaliselt madalamad kindlustusmaksed ja väiksemad võrgud. PPOdel on kõrgemad kindlustusmaksed ja suuremad võrgud.

8
Kaaluge plaane. Tervishoiuteenuste vahetusplaane hinnatakse skaalal plaatinast pronksini. Pronksplaanidel on kõrgeim omavastutus ja plaatinaplaanidel on kõrgeim kindlustusmakse ja madalaim omavastutus. Plaatinaplaaniga tasutakse 90% hoolduskuludest. Kuldplaanide puhul 80% hoolduskuludest. Hõbeplaanide puhul 70% hoolduskuludest. hoolitseda. Lisaks võite Hõbedase plaani valimisel saada täiendavaid allahindlusi, kui jääte sobivasse sissetulekuvahemikku. Vaadake, kas kvalifitseerute aadressil https://www.healthcare.gov/lower-costs/. Pronksplaanid maksavad 60% kuludest.

9
Vaadake, kas olete oma riigis kvalifitseerunud meditsiinilise abi saamiseks. Kui elate osariigis, mille katvus on ACA alusel laienenud, ja teenite vähem kui 138% föderaalsest vaesuse tasemest, on teil õigus saada Medicaid. Kui teie osariik ei ole katvust laiendanud, on Medicaidi kaudu katvuse saamine palju keerulisem. Tehke kindlaks oma sobivus aadressil http://www.hhs.gov/answers/medicare-and-medicaid/who-is-eligible-for-medicaid/index.htmlKui teil on lapsi, kes vajavad samuti arstiabi, uurige Laste ravikindlustusprogramm (CHIP). CHIP on saadaval lastele peredes, kes teenivad liiga palju raha, et saada Medicaid. Mõnel juhul võib see hõlmata ka rasedaid naisi.

10
Kontrollige, millal saate registreeruda. Võite saada erilise registreerimisperioodi, kui olete kogenud teatud olulisi elusündmusi, nagu tööandja tervisekindlustuse kaotamine, abiellumine või lapse saamine. Vastasel juhul peate ootama avatud registreerimisperioodi, mis tavaliselt kestab eelmise aasta novembrist detsembrini.

11
Taotlege Medicaidi tervisekindlustusturu kaudu. Kui kvalifitseerute Medicaidile, saate taotleda otse ravikindlustusturu kaudu. Marketplace saadab teie teabe teie osariigi Medicaidi agentuurile, kes võtab teiega registreerumise asjus ühendust. Taotlege veebis Marketplace’i kaudu, luues www.healthcare.gov konto. Tervisekindlustusturu kaudu taotlemine on ka lihtsaim viis CHIP-i taotlemiseks.

12
Taotlege Medicaidi oma riigiasutusest. Kui te ei soovi taotleda ravikindlustusturu kaudu, saate Medicaidi taotleda ka otse oma osariigi Medicaidi agentuuri kaudu. Olenevalt teie riigist saate seda teha veebis, telefoni teel või isiklikult.

13
Uurige, kuidas saada oma abikaasa plaani. Kui teie abikaasal on katvus, võib tema kaitsele lisamine olla suurepärane võimalus. Tegelikult, kui teie või teie abikaasa kindlustuskaitse kaotab, kehtib kohustuslik registreerimisperiood, mis võimaldab ühe partneri teise kindlustuskaitsesse lisada. Võtke ühendust oma abikaasa personaliosakonna või tervisekindlustuse pakkujaga, et näha, millised sammud on vajalikud inimeste lisamiseks. olemasolev plaan. Teavet saate vaadata ka kindlustusandja veebisaidilt. Kui teie abikaasal on Medicaid või kindlustus tervisekindlustusturu kaudu, peate registreeruma avatud registreerimisperioodi jooksul või kvalifitseeruma eriregistreerimiseks.

14
Otsige erakindlustusandjat. Kuigi see on tõenäoliselt kõige kallim valik, võib see olla teie ainus võimalus, kui te ei kvalifitseeru toetuse saamiseks. Lihtsaim võimalus selleks on pöörduda maakleri poole, sest maakleri hind on sama, mis otse kindlustusandjalt.

15
Kui te pole kindlustatud, kasutage sissepääsukliinikuid ja kiirabikliinikuid. Tervisekindlustuse saamise protsess pärast koondamist võib uude plaani registreerumise ajal tekitada kattes lünki. Kui teil on selle aja jooksul meditsiinilisi probleeme, pöörduge lähedalasuvate kliinikute poole. Need on kliinikud, kus töötavad sertifitseeritud praktikud ja need on tavaliselt soodsamad kui arstivisiidi eest sularaha maksmine. Kui teil on tõsisem probleem, mis nõuab arsti poole pöördumist, proovige kiirabikliinikut. Kiirabi kliinikud tegelevad üldiselt meditsiiniliste probleemidega, mis vajavad arsti, kuid ei ole erakorralised olukorrad. Need on odavamad ja tavaliselt tähelepanelikumad kui erakorralise meditsiini osakond eluohtlike seisundite puhul. Jalutuskliinikuid võib leida paljudest apteekidest ja toidupoodidest. Need kliinikud sobivad ideaalselt tavaliste haiguste, nagu külmetus ja gripp, samuti kurgupõletiku ja kuseteede infektsioonide korral. Nad pakuvad ka tavalisi vaktsiine, näiteks gripivastaseid vaktsiine.