Kuidas Medicaidi pakkujat vahetada

Osariigid pakuvad mitmeid erinevaid hallatud hoolduskavasid, mille hulgast saate valida, kui kvalifitseerute Medicaidile. Kui te plaani ei vali, valib teie osariigi Medicaidi kontor teile selle. Kui soovite mingil põhjusel teisele plaanile üle minna, sõltub protsess sellest, millal otsustate muudatuse teha. Esimese 90 päeva jooksul saate plaane mis tahes põhjusel muuta. Pärast seda saate teenusepakkujat vahetada ainult teatud põhjustel või peate võib-olla ootama avatud registreerimisperioodi. Avatud registreerimine toimub tavaliselt novembris ja detsembris.

1
Lugege oma osariigi Medicaidi kontori esitatud teavet. Kui registreerute Medicaidi, saate oma osariigi Medicaidi kontorist sissejuhatava paketi. Nendes materjalides selgitatakse Medicaidi saajatele saadaolevaid erinevaid plaane. Võimalik, et saate plaani ise valida või Medicaidi kontor võib valida teie jaoks plaani selle teabe põhjal, mille andsite neile registreerumisel. Kui teile see ei meeldi oma esialgset plaani mis tahes põhjusel, võite alati esimese 90 päeva jooksul, mil olete Medicaidis registreerunud, oma plaani muuta. Kui te ei saanud posti teel tutvustavat paketti või kinnituskirja, võtke ühendust oma kohaliku Medicaidi kontoriga. abi. Veenduge, et neil oleks teie õige aadress ja kontaktandmed.

2
Valige soovitud plaan. Kõik Medicaidi hallatavad hooldusplaanid pakuvad samu põhiteenuseid ja -hüvitisi. Kuid mõned pakuvad täiendavaid lisateenuseid, mida võite vajada. Lisaks ei aktsepteeri kõik arstid kõiki terviseplaane. Kui soovite oma arsti juurde jätta või kui külastate konkreetseid spetsialiste, veenduge, et teil on plaan, mille nad aktsepteerivad. Võrdlusteave on saadaval teie osariigi Medicaidi kontoris. Teie tutvustuspakett võib seda teavet sisaldada. See on saadaval ka nende veebisaidil. Kõik plaanid pole kõigis piirkondades saadaval. Teie osariigi Medicaidi kontori veebisaidil võib olla kaart, mille abil saate kinnitada, et soovitud plaan on teie elukohas saadaval.

3
Võimalusel logige sisse oma veebikontole. Lihtsaim viis oma plaani muutmiseks esimese 90 päeva jooksul on seda teha veebis. Kõik osariigid pakuvad Medicaidi saajatele veebikontosid. Kui registreerusite seal algselt, võite oma plaani muuta ka saidi healthcare.gov kaudu. Kui teil on Interneti-juurdepääs, kuid te pole veel veebikontot loonud, on hea mõte seda teha. Veebikonto loomiseks vajate oma Medicaidi ID-numbrit. Lisaks plaani muutmisele saate võib-olla vahetada ka esmatasandi arstiabi osutaja (PCP) arsti või värskendada oma kontaktteavet veebis.

4
Helistage oma osariigi Medicaidi kontorisse. Kui te ei tunne end Internetis mugavalt või teil pole ühtset Interneti-juurdepääsu, saate oma plaani muuta ka oma osariigi Medicaidi kontorisse helistades. Öelge operaatorile, et soovite oma Medicaidi plaani muuta. Enne helistamist valmistage oma teave ette. Peate saama operaatorile öelda oma Medicaidi ID-numbri, praeguse plaani nime ja selle plaani nime, millele soovite üle minna.

5
Rääkige isiklikult Medicaidi nõustajaga. Helistage oma kohalikku Medicaidi kontorisse ja leppige kokku kohtumine. Andke neile teada, et olete oma esimese 90 Medicaidi päeva jooksul ja soovite vahetada teist plaani. Kui teil on saadaolevate plaanide kohta küsimusi või te pole kindel, milline neist teile ja teie perele kõige paremini sobib, kasutage Medicaidi. kohaliku kontori nõustaja saab teid aidata. Näiteks võite veenduda, et saate ikka veel samade arstide juurde. Nõustaja saab aidata teil kindlaks teha plaanid, mida teie arstid aktsepteerivad. Kui teil või teie lastel on mõni konkreetne haigusseisund, näiteks diabeet või astma, andke sellest nõustjale teada, et ta saaks kindlaks teha teile parima abiprogrammi. neid tingimusi hallata.

6
Teatage võimalikult kiiresti suurematest elumuutustest. Suured muutused elus võivad mõjutada teie Medicaidi abikõlblikkust. Kui te neist 10 päeva jooksul ei teata, võite oma Medicaidi hüvitistest ilma jääda. Aruandlusnõue kehtib olenemata sellest, kas elumuutus annaks teile õiguse Medicaidi pakkujat vahetada. Muudatused, millest tuleb teatada, hõlmavad inimeste muutumist teie leibkonnas, aadressi muutust, töökoha või sissetuleku suuruse muutust ja rasedust. Võimalik, et saate teatada kõigist muudatustest veebis või telefoni teel. Võite minna ka kohalikku Medicaidi kontorisse ja täita muudatust kirjeldava pabervormi. Teil võidakse paluda esitada tõend teatatud muudatuse kohta. Näiteks kui olete teatanud, et olete rase, võidakse teil paluda esitada oma arsti avaldus.

7
Vaadake üle abikõlblikkuse juhised. Pärast esimest 90 päeva ei saa te tavaliselt Medicaidi plaane muuta, välja arvatud juhul, kui on toimunud oluline elusündmus, näiteks abiellumine või sünnitamine. Võimalik, et saate pakette vahetada ka siis, kui kolite osariigi teise ossa ja teie pakett pole seal saadaval.Mõned osariigid võimaldavad teil pakette vahetada ka pärast esimest 90 päeva, kui teie plaan muudab vajalikke teenuseid või kui vajate spetsiifilist arstiabi, mida teie plaan ei paku.

8
Helistage või külastage oma osariigi Medicaidi kontorit. Kui arvate, et vastate erilisele registreerimisperioodile ja soovite oma plaani muuta, võite helistada ja alustada protsessi telefoni teel või leppida kokku kohtumine, et nõustajaga isiklikult rääkida. Tavaliselt ei saa te oma plaani lihtsalt aja jooksul muuta. telefoni selles etapis. Peate ootama, kuni saate posti teel ülekandevormi, täitke see ja saadate tagasi. Leppige kokku, et lähete isiklikult Medicaidi kontorisse, kui teil pole aega oodata. Leppige kokku nõustajaga vestlemiseks aeg, kui te pole kindel, kas vastate spetsiaalsele registreerimisperioodile või kui te ei saa aru abikõlblikkuse juhised. Eriline registreerimisperiood kestab tavaliselt vaid 60 päeva alates selle vallandanud elumuutuse sündmuse kuupäevast. Ärge viivitage, kui juhtub midagi, mis võimaldab teil plaane vahetada, vastasel juhul võite oma võimaluse kaotada.

9
Esitage teavet oma eriolukorra kohta. Koguge kokku kõik dokumendid, mis kinnitavad teie vajadust Medicaidi pakkuja vahetamiseks spetsiaalse registreerimisperioodi järele. Teie osariigi Medicaidi kontor hindab seda teavet ja otsustab, kas lubada teil plaane vahetada. Kui kohtute Medicaidi nõustajaga isiklikult, võtke kaasa kõik dokumendid, et ta saaks üle vaadata. Nad otsustavad teie esitatud teabe põhjal, kas teil on õigus saada eriregistreerimisperioodi. Mõnel juhul võite saada automaatselt teate, et teie eriline registreerumisperiood on juba alanud ja peate valima uue plaani. Näiteks kui kolite samas osariigis teise maakonda ja muudate Medicaidiga oma aadressi, võib see käivitada teate, kui teie praegust plaani ei pakuta teie uues maakonnas.

10
Valige oma uus plaan. Teil on 60 päeva alates kuupäevast, mil teie eriline registreerumisperiood algab, teise plaaniga liitumiseks. Teie eriline registreerimisperiood ei pruugi alata päeval, mil te Medicaidile teatasite. Kui külastate kohalikku Medicaidi kontorit, et nõustajaga isiklikult rääkida, võib teil olla võimalik just sel ajal valida mõni muu plaan. Nõustaja annab teile nõu, milline plaan vastaks kõige paremini teie ja teie pere vajadustele.

11
Saate teate avatud registreerimise algusest. Kui olete oma plaani registreerinud umbes aasta, saadab teie osariigi Medicaidi kontor teile teatise enne avatud registreerimisperioodi algust, tavaliselt oktoobris või novembri alguses. Avatud registreerimisperioodi jooksul saate Medicaidi teenusepakkujat vahetada. põhjus üldse. Kui te ei kvalifitseeru spetsiaalseks registreerimisperioodiks või teile lihtsalt mingil põhjusel ei meeldi plaan, mida kasutate, on see teie võimalus vahetada.

12
Võrrelge oma osariigi pakutavaid plaane. Teie kohalikul Medicaidi kontoril on teavet saadaolevate erinevate plaanide kohta. Seda teavet saate vaadata ka Internetis. Otsige võrdlustabeleid, mis aitavad teil hõlpsalt kindlaks teha, milliseid teenuseid ja eeliseid millised plaanid pakuvad ning millised plaanid on teie piirkonnas saadaval. Tavaliselt pakuvad kõik plaanid samu põhiteenuseid. Mõned plaanid võivad siiski pakkuda eriprogramme või lisahüvesid, mis võivad teile huvi pakkuda. Näiteks mõned plaanid pakuvad kaalulangetamise või suitsetamisest loobumise programme.

13
Leppige kokku kohtumine Medicaidi nõustajaga. Helistage oma kohalikule Medicaidi kontorile, kui soovite isiklikult nõustajaga rääkida oma valikute kohta Medicaidi pakkujate osas. Nõustaja aitab teil teie antud teabe põhjal valida teile ja teie perele parima plaani. Medicaidi nõustajad saavad ka selgitada teile pakutavaid erinevaid plaane ja soodustusi ning vastata teie küsimustele.

14
Valige soovitud Medicaidi pakkuja. Avatud registreerimise ajal saate Medicaidi pakkujat vahetada veebis, telefoni teel või isiklikult. Märkige üles soovitud plaan ja omage käepärast põhiteavet, sealhulgas oma Medicaidi ID-numbrit. Kui vahetate teenusepakkujat võrgus, saate tõenäoliselt teatise, mis kinnitab, et teie taotlus on kätte saadud. Hoidke see alles juhuks, kui teie taotluse töötlemisel tekib probleeme.

15
Oodake oma uue plaani kinnitust. Kui olete uues plaanis registreerunud, saadab paketi pakkuja teile tervituspaketi, mis sisaldab teavet plaani eeliste ja selle kasutamise kohta. Kui registreerute avatud registreerimise ajal, algab teie uus plaan tavaliselt järgmise aasta 1. jaanuaril. Hoidke oma tervituspakk kindlas kohas. See sisaldab olulist teavet teie plaani ning selle eeliste ja teenuste kohta, millele teil võib tekkida vajadus aastaringselt juurde pääseda. See sisaldab ka kontaktteavet, kui teil on küsimusi või probleeme.