Kuidas rösti siduda

Saate siduda palju erinevaid lihalõike, et need küpsemise ajal kuju ei kaotaks. Olenemata sellest, kas proovite liha kuumenemise ajal täidist käes hoida või lihtsalt püüate säilitada prae välimust, on prae sidumine lihtne lahendus, et hoida eine küpsemise ajal paigal. Prae sidumiseks vajate lihunööri ja selle lõikamiseks nuga või kääre.

1
Libistage nöör prae alla. Kui praad on pikisuunas, libistage nööri lõigatud ots selle alla. Lõigatud nööriots peaks olema teie ja prae vahel, samal ajal kui lõikamata nööriosa peaks ulatuma teist eemale. Liigutage nööri nii, et see jääks mõne tolli või sentimeetri kaugusele teie prae otsast. Veenduge, et kasutate lihunööri, mitte džuudist nööri. Lihunikunööri nimetatakse mõnikord kööginööriks ja see ei lähe ahjus põlema. Vajaliku nööri pikkus sõltub prae suurusest ja sellest, kui tihedalt te selle siduda kavatsete. Seda võib olla raske hinnata, nii et jätke nöörirull töö ajaks lauale. Lõpp, mille valite alustamiseks, ei oma tähtsust. Valige endale kõige mugavam külg.

2
Tõmmake lõikamata nöör üle prae enda poole. Kui lõigatud ots on paremas käes ja lõikamata nöör vasakus käes, tõmmake lõikamata nöör üle liha ülaosa enda poole. Viige need kokku ja pigistage vasaku pöidla ja nimetissõrmega ristmikku, kus nad kokku puutuvad. Kui olete vasakukäeline, pöörake suunda nii, et iga nöörijupp oleks vastaskäes.

3
Keerake lõigatud ots ümber nööri lõikamata otsa. Kasutage oma paremat kätt, et keerata lõigatud ots ümber lõikamata otsa, minnes sellest üle vastupäeva. Ärge tõmmake seda tihedalt; seal peaks olema tolli pikkune ava, kuhu just nööri mähkisite.

4
Lükake lõigatud otsa ülejäänud pikkus läbi aasa. Hoides lõikamata otsa kindlalt vasakus käes, tõmmake lõigatud nöör parema käega läbi aasa, minnes läbi aasa põhja. Paremat kätt kasutades tõmmake see lõpuni läbi ja pingutage nii, et see moodustaks sõlme.

5
Pingutage sõlm mõlemast otsast tõmmates. Tõmmake nööri mõlemast otsast nii, et sõlm jääks tihedalt vastu prae. Lihunikusõlm on omamoodi libisemissõlm ja seda saab nöörist tõmmates tihedamaks või lõdvemaks sättida.

6
Kinnitage lips paigale, moodustades lihunikusõlme peale sõlm. Kui teie lihunikusõlm on kindlalt vastu praad, võtke ülejäänud osa lõigatud otsast ja tõmmake see üle lõikamata otsa. Seejärel keerake lõikamata ots lõigatud otsa alla ja pingutage. Tehke seda kaks korda, et moodustada sõlm. Teie lihuniku sõlm peab olema tugevalt surutud vastu praad, kuid see ei tohiks olla nii pingul, et see suruks lihast mahla välja. Ärge lõigake ära lõikamata otsast järelejäänud nööri. Vajate seda hiljem oma prae kinnitamiseks.

7
Moodustage esimene silmus, tõmmates oma kaks osa kokku ja pöörates neid. Hoidke paremas käes sõlmele kõige lähemal olevat nööriosa ja hoidke ülejäänud nööri vasakus käes. Viige lõikamata nööriosa paremas käes oleva lõigatud nööriosa poole ja ristage need kaks tükki. Keerake aas kinni, tõmmates paremat kätt ümber vasaku, et sulgeda ristmik, kus kaks osa kokku puutuvad. Veenduge, et nööri lõigatud pool jääks lõikamata nööri alla, kui keerate silmust, et libistada see üle prae. aasa keskosa peaks olema piisavalt suur, et praad läbi libistada.

8
Libistage esimene silmus prae alla. Alustades juba kinniseotud prae otsast, libistage röst läbi käes oleva silmuse, tõstes liha veidi ja liigutades nööri. Kui olete sõlmest paar tolli madalamal, tõmmake silmus pingule, vajutades parema käega allapoole ristmikku, kus teie nööri pikkus moodustab silmuse, tõmmates samal ajal vasaku käega ülejäänud nööri pikkust. Teie kaks silmust peaksid ühenduma. ülaosas, kus iganes valisite aasa pingutamiseks. Proovige pingutada oma järgmist silmuste komplekti samal joonel.

9
Korrake seda protsessi, kuni olete kogu rösti silmuse teinud. Jätkake silmuste loomist ja libistage oma praad neist mitme tolli pikkuste sammudega läbi. Kuni tundub, et aasad takistavad teie prae liikumist, pole nende vaheline täpne kaugus tegelikult oluline. Ristmikul peaks välja nägema, et kogu prae pikkuses on üks nöörijupp. kus olete iga silmuse pingutanud.

10
Lõpetage viimane silmus ja kontrollige, kas see on pingul. Kui olete röstimise lõpuni jõudnud, asetage viimane silmus nii, et see peegeldaks vastasküljel olevat lihunikusõlme. Enne selle ümberpööramist kontrollige aasade pinget, et veenduda, et need on piisavalt pingul. Kui teil on vaja mõnda neist pingutada, tõmmake järelejäänud nöörist kinni või kinnitage aasad nii, et need oleksid tihedamad. Pärast viimase silmuse lõpetamist peaks see välja nägema sümmeetrilise ruudustikuna.

11
Pöörake praad ümber. Pöörake oma praad lõikelaual või tööpinnal tagurpidi, nii et vaataksite prae põhja. Proovige seda joondada nii, et põhjas olevate aasade vahelt jooksev joon jääks prae keskele.

12
Lükka lõikamata nöör pikuti tagasi üle prae. See nöörijupp peaks olema piisavalt pikk, et saaksite selle esimese tehtud sõlme külge siduda. Kui olete töökõlbliku pikkuse välja tõmmanud, lõigake see noa või kääridega algsest lihunöörist. Olge ettevaatlik, kui hindate prae üle jooksmiseks vajaliku nööri kogust. Liiga palju nööri on parem kui liiga vähe. Lihtne viis kontrollida on tõmmata oma pikkus nööri sõlme ja seejärel lõigata sealt ülalt. Üleliigse nööri saate alati hiljem lõigata.

13
Tõmmake nöör iga üksiku silmuse peale ja alla. Peaksite ikkagi vaatama paralleelsete silmuste komplekti, mis oli algselt teie prae põhjas. Võtke äsja lõigatud nööri pikkus ja keerake see iga üksiku nööriaasa alla ja peale sirgjooneliselt selle otsa poole, millest algselt alustasite. Tõmmake seda iga kord pärast mähkimist tugevalt, et kinnitada see iga üksiku silmuse külge. See kinnitab juba tehtud aasad, et need toiduvalmistamise ajal paigal püsiksid.

14
Pöörake praad ümber ja siduge ülejäänud pikkus kinni. Teie algse lihunikusõlme küljes peaks siiski rippuma vähemalt väikese pikkusega nöör. Viige selle pikkusega nöör kokku selle osaga, mida olete just kasutanud praepõhja kinnitamiseks. Keerake need üks kord üksteise ümber ja tõmmake prae juurde. Keerake need uuesti ümber ja pingutage, et moodustada sõlm. Kui teil on pärast viimast sõlme veel nööri jäänud, lõigake see kääride või noaga.