Kuidas puhastada kanalihaseid

Kana kõri on lihaselise konsistentsiga, mis võib õigesti küpsetades olla päris maitsev. Mao puhastamiseks enne toiduvalmistamist alustage oma tööruumi ja tööriistade desinfitseerimisest. Otsige üles sisikonna pakend või lõigake kana seest välja. Lõika kõri pooleks ja eemalda sisemine sade. Koorige kollane sisemembraan ära ja kõri on küpsetamiseks valmis.

1
Alusta kvaliteetsest kanast ja/või kõhulihast. Saate kas ise kasvatada tapakanu või osta oma kanatooteid toidupoest või kohalikust lihapoest. Neid on mõnikord saadaval ka talupidajate turgudel. On isegi võimalik tellida närusid Internetist erinevate toidukaupade kohaletoimetamise programmide kaudu, sealhulgas mõned Amazonist.

2
Valmistage oma tööruum ette. Pühkige oma töölaud, lihunikuplokk või lõikelaud puhta ja märja rätikuga maha. Tööruumi paigutamine valamu lähedale on hea mõte, kuna see hõlbustab käte pesemist ja esemete vajaduse korral loputamist.

3
Valige sobivad tööriistad. Paljud inimesed usuvad, et kana tükeldamiseks ja mao puhastamiseks on hea kasutada teravamaid nuge. Teised väidavad, et mao sees olev tera võib teravaid nuge kahjustada ja kasutada tuleks ainult tuhmi nuge. Valite ise, kuid pidage meeles, et õhukese membraani eemaldamine nüri noaga võib olla keerulisem. Kui otsustate kasutada lõikelauda, ​​veenduge, et see oleks raske ja ei tööta. Ärge liigutage nööri sisse lõikamise ajal. Plastist lõikelauad on tavaliselt sanitaarsemad kui puidust, kuid neil on kalduvus olla kergem ja liikuda rohkem.

4
Puhastage oma nõud ja käed. Enne noad tööpiirkonnale asetamist loputage seebi ja veega maha. Viimase sammuna hoidke vett soojas ja ajage käed seebiga vahule. Loputage käsi vee all, kuni need on täiesti puhtad. Kuivatage need värske rätikuga. Kui otsustate kanda kindaid, veenduge, et need istuvad hästi. Liiga lahtised kindad võivad raskendada kõri käes hoidmist.

5
Sulatage kana. Kui ostsite terve kana külmutatult, asetage see külmkappi, kuni see on täielikult sulanud. Iga viie naela liha kohta peaks külmikus sulama kuluma 24 tundi. Samuti on võimalik kõri sulatada, asetades need kinnisesse kilekotti ja seejärel sukeldades külma veega täidetud kraanikaussi. Tühjendage ja täitke kraanikauss külma veega iga 30 minuti järel, kuni kõri on sulanud. Arvestage külma vee meetodit kasutades 30–60 minutit sulamisaega naela kohta. Kui sulatate oma kõri kraanikausis, veenduge, et kilekott jääks suletuks, et vältida potentsiaalselt ohtlike bakterite või mikroobide levikut. Pärast kasutamist pühkige valamu antibakteriaalse puhastusvahendiga maha.

6
Eemaldage toidupakend. Kui ostsite kana tervena, võiksite pärast selle sulatamist jõuda õõnsusse ja eemaldada plastpakendi. See pakend sisaldab kaela, neere, südant ja närusid. Kasutamiseks tõmmake kõri välja.

7
Leidke linnu sees olevad kõrid. Kui tapate värsket kana, siis soovite otsida soolestiku lõpust kõri. See näeb peaaegu välja nagu teine ​​kõht. Sirutage käsi siseõõnde ja tõstke närimed õrnalt välja, võttes vajadusel kaasa soolestikku. Lihtsalt veenduge, et sooled oleksid terved, vastasel juhul võite liha ja kõri saastada.

8
Asetage närud lõikelauale. Liikuge aeglaselt ja olge väga ettevaatlik, kuna need võivad olla veidi libedad. Kui kõri on kaetud vere või prahiga, loputage neid enne mahapanemist veega.

9
Lõika kõri pikuti pooleks. Hoidke närimist kindlalt all, kuid mitte piisavalt üldise kuju muutmiseks. Võtke nuga ja lõigake kõri pooleks, viilutage lõpuni, kuni teil on kaks eraldi tükki. Kõige parem on teha ainult üks sujuv lõige ühe mao kohta.

10
Pese mao sisemus vee all välja. Kui olete sisselõike teinud, näete mao sees mitmesuguseid prahti. Loputage mao seest välja, liigutades veejuga ringi, et kogu praht välja puhastada. Selle protsessi lõpuleviimiseks võib kuluda mitu minutit. Jätkake, kuni liha näeb välja täiesti puhas. See puhastusprotsess on väga oluline, kuna kõri on osa kana seedesüsteemist ja sees võib olla ainet, mis ei ole inimtoiduks ohutu.

11
Kasutage oma sõrmi lisasetete leidmiseks. Kui hoiate närimist vee all, võib olla kasulik hõõruda sõrmedega vastu sisemust, et eemaldada kõik kangekaelne praht. Jätkake õrnalt nühkimist, kuni tunnete, et kõik on sile. Pidage meeles, et rägastiku sisemus võib sette tõttu olla pruun või must. See on loomulik ja ei tekita muret, kui kõri on korralikult loputatud. Praht võib mõnikord olla suurem ja sisaldada kivi- ja murutükke.

12
Kärbi vooder ära. Kui mao sisemus on puhas, näete sees kollast tooni vooderdust. Eemaldage vooder, koorides see ülejäänud maoliha küljest ära. See peaks üsna kergesti maha tulema, kuid eraldumise alustamiseks peate võib-olla tegema väikese sisselõike kõri külge. Vooderdust saab söödavast viljalihast eristada, kuna see tundub tekstuurilt kummine.

13
Kuivatage kõri. Kui vooder on eemaldatud ja ära visatud, loputage kõri uuesti veega. Seejärel asetage need värskele lõikelauale, patsutades paberrätikutega kuivaks. Jätkake, kuni mao nahal on näha väga vähe niiskust.

14
Hoidke neid suletud anumas. Asetage puhastatud soomused anumasse, kuni olete valmis neid küpsetama. Ristsaastumise vältimiseks veenduge, et konteiner oleks tihedalt suletud ja seest puhas.

15
Peske kõik nõud, tööruum ja käed. Käige läbi ja peske kõik oma noad ja lõikelauad sooja vee ja seebi all või asetage need nõudepesumasinasse desinfitseerimisfunktsiooni all. Kui kõik muu on puhas ja pühitud, jätkake ja tehke viimane käsipesu. Ärge unustage leti ruumi puhastusvahendiga pühkida.

16
Küpseta kõri. Maisi saab valmistada mitmel viisil, sealhulgas keetmine, küpsetamine, praadimine või hautamine. Katsetage erinevaid meetodeid, kuni leiate endale sobivaima. Paljud inimesed panevad magu enne küpsetamist vähemalt mõneks tunniks soolvette, et tekstuur paraneks. Otsige Internetist suurepärast soolvee retsepti ja kohandage seda vastavalt oma maitsele.

17
Mine aeglaselt. Kogu ettevalmistus- ja toiduvalmistamisprotsessi vältel võtke kindlasti aega. Vastasel juhul võite end noaga vigastada või närimist mitte kasutada. Parem on minna aeglaselt ja luua söödav lõpptoode. Kui puhastate närusid esimest korda, ostke ohutuse tagamiseks paar lisa.