Kuidas põletada viirukipulki

Inimesed otsustavad põletada viirukit mitmel põhjusel; Olenemata sellest, kas põletate viirukipulki lõõgastumiseks, usulistel eesmärkidel või lihtsalt sellepärast, et teile meeldib lõhn, on oluline, et teaksite, kuidas neid õigesti kasutada.

1
Kaaluge südamikuga viirukipulga ostmist. Need viirukipulgad koosnevad õhukesest puidust pulgast (tavaliselt bambusest), mis on kaetud viirukimaterjaliga; ainult alumine tolline on katmata. Viirukimaterjal võib olla sile ja peen või teraline ja jäme. Aroom, mis on tavaliselt tugev, sisaldab nii viiruki lõhna kui ka põleva puidusüdamiku lõhna. Üldreeglina eelistage puhtaid ja looduslikult lõhnavaid viirukeid, mitte selliseid, milles kasutatakse sideaineid ja kemikaale. lõhnaained.

2
Kaaluge tahke viirukipulga ostmist. Need viirukipulgad on valmistatud puhtast viirukimaterjalist ja neil pole sees südamikku. Neil on kergem aroom, mis muudab need ideaalseks väikestesse ruumidesse, näiteks magamistuppa ja kontorisse. Kuna neil puudub südamik, on nende lõhn lihtsam, ilma põleva puidu nootideta.

3
Leia sobiv viirukihoidja. Viirukihoidjaid, tuntud ka kui viirukihoidjaid, on mitme erineva kuju ja suurusega. Viiruki hoidmiseks kasutatav viis sõltub kasutatavast viiruki tüübist: südamikuga või tahke viiruki tüübist. Saate osta spetsiaalse hoidiku, mis on mõeldud viirukipulkade hoidmiseks, meie saate ise valmistada, kasutades käepärast olevaid tarvikuid. Kui teil on südamikuga viirukipulk, kaaluge viiruki “paadi” kasutamist, mis on pikk ja õhuke tükk. puit, metall või keraamika, mille ühes otsas on väike auk. Viirukipaadi keskel on tavaliselt soon, mida kasutatakse kukkuvate tuhatükkide püüdmiseks. Kui teil on tugev viirukipulk, ärge kasutage puidust hoidikut. Tahked viirukipulgad põlevad lõpuni, seega on suitsutusmasinana kasutada kõike, mis on valmistatud tuleohtlikust materjalist. Selle asemel kaaluge kaussi või tassi täitmist teravilja, riisi, soola või liivaga ja torkake viirukipulk sisse. Kui soovid suitsutusmasinat kasutada, siis otsi keraamikast või kivist valmistatud suitsutusmasinat. Kaaluge vormitud suitsutusmasina ostmist. Neid viirukihoidjaid on sageli mitme erineva kujuga, näiteks elevandid, lootoseõied, lehed või kausid. Need on tavaliselt valmistatud keraamikast (mis muudab need sobivad nii südamikuga kui ka tahkete viirukipulkade jaoks) ja nende ülaosas on väike auk.

4
Kaaluge oma suitsutusmasina tegemist. Võite teha lihtsa viirukihoidja, kasutades kaussi ja midagi teralist, või teha ise savist. Siin on mõned ideed: tehke savist vormitud suitsutusmasin. Võtke tükk looduslikku õhukuiva kivisavi ja rullige see tasaseks. Lõika see käsitöönoa või küpsisevormi abil meelepäraseks kujundiks. Võid jätta selle tasaseks või keerata servad enda poole üles, et anda sellele rohkem kausi kuju. Võta oma viiruk ja torka savi sisse auk. Võtke pulk välja ja laske savil enne suitsutusmasina kasutamist kuivada. Valmistage kausi või ämbri abil viirukihoidja. Valige anum, mis on piisavalt lai, et see saaks teie viirukipulgast kukkuva tuha kinni püüda. Täitke konteiner teravilja, riisi, soola või liivaga.

5
Leia oma viiruki põletamiseks sobiv koht. Kuna viirukipulgad eraldavad palju suitsu, tuleb pulk põletada hästi ventileeritavas ruumis. Samal ajal aga hoia oma põlev viiruk eemal avatud akendest või ustest, kus on palju tuuletõmbust. Veenduge, et teie viiruki läheduses pole midagi süttivat, näiteks kardinaid või kardinaid.

6
Süüta viirukipulga ots. Võite kasutada tikku või tulemasinat. Hoidke leeki pulga küljes, kuni tikk süttib.

7
Laske leegil umbes 10 sekundit põleda. Leek võib ise kustuda. Kui jah, siis vaadake viirukipulga otsa. Kui on näha hõõguvat süsi, siis viiruk põleb korralikult. Kui te midagi ei näe ja ots tundub tuhkjas, peate pulga uuesti süütama.

8
Kustutage leek õrnalt. Sa peaksid nägema oma viirukipulga otsas hõõguvat süsi ja suitsukõõlust; te ei tohiks leeki näha. Umbes 30 sekundi pärast peaksite tundma viiruki lõhna. See tähendab, et teie viiruk põleb korralikult. Kui te ei näe midagi ja otsik tundub tuhkjas, siis olete viiruki täielikult kustutanud. Süütage pulk uuesti. Seekord pange oma käsi tassi ja hoidke seda kustutamisel leegi taga.

9
Torka oma viiruk hoidikusse. Kui kasutate südamikuga viirukipulka, asetage puidust ots hoidiku külge. Kui kasutate tugevat viirukipulka, pole vahet, millise otsa hoidikusse asetate. Enamik suitsutusmasinaid hoiab pulka vertikaalselt või väikese nurga all. Kui suitsutusmasin hoiab pulka veidi viltu, siis veendu, et suitsupulga ots oleks ikka üle suitsutuspulga. Kui ots ulatub suitsutusmassist väljapoole, lõigake viirukipulk alla või asetage viiruk kuumakindlale proovile. Kui kasutate kaussi või ämbrit, mis on täidetud teravilja, riisi, soola või liivaga, suruge õrnalt viiruki põhja. pulk teravilja, riisi, soola või liiva sisse, kuni tikk suudab ise püsti tõusta. Võite pulga sirgelt püsti seista või veidi kallutada. Kui valite pulga nurga, veenduge, et ots jääks ikka mahuti perimeetrisse. Nii langeb pärast pulga süütamist tuhk otse anumasse, mitte lauale või põrandale.

10
Laske viirukil põleda, kuni see kustub. Enamik viirukipulki põleb olenevalt suurusest ja paksusest 20–30 minutit.

11
Harjutage nõuetekohast tuleohutust. Nagu kõigi leekide puhul, ärge jätke põlevat viirukit järelevalveta. Kui teil on vaja ruumist lahkuda, kustutage viiruk, kastes selle otsa vette või surudes vastu kuumakindlat pinda. Veenduge, et viirukihoidja oleks kuumakindlal pinnal ning kardinate, kardinate, laste ja lemmikloomade kättesaamatus kohas.

12
Kasutage mediteerimiseks viirukit. Viiruki põletamine meditatsiooni ajal ei aita mitte ainult meelt lõdvestada, vaid võib aidata ka keskenduda.

13
Kasutage õhuvärskendajana viirukit. Kuna viiruk tekitab palju lõhnavat suitsu, on seda võimalik kasutada õhuvärskendajana. Pidage siiski meeles, et viiruk varjab ainult lõhnu ja halva lõhna täielikuks kõrvaldamiseks peate selle allikast lahti saama (olgu see prügikast, mustad nõud, räpane allapanu jne).

14
Kasutage aroomiteraapias viirukit. Viiruki abil saate keskenduda, tõsta motivatsiooni, leevendada peavalu ja vähendada depressiooni. Viiruki põletamine võib samuti aidata teil lõõgastuda ja tunda end vähem stressis.

15
Pidage meeles, et viiruki liiga sage kasutamine võib põhjustada kopsuhaigusi. Viiruk täidab ruumi lõhnava suitsuga, mida te sisse hingate. Uuringud on näidanud, et selle suitsu igapäevane hingamine võib põhjustada kopsuvähki. Pidage meeles, et teie viiruki suits on kopse ärritav!

16
Tea, et viiruki liiga sage kasutamine suurendab siseõhu saastatust. Viiruki laialdasest kasutamisest tulenev suits võib teie kodu õhukvaliteeti halvendada ja põhjustada selliseid probleeme nagu astma, peavalud ja muud hingamisteede probleemid. Samuti võib see ärritada silmi, nina, kopse ja kõri. Enne viiruki põletamist avage aken. Samuti saate oma kodus õhupuhasti üles seada.