Kuidas teha viirukipulki

Viirukit kasutatakse paljudes kultuurides sellistel eesmärkidel nagu religioossete tseremooniate või aroomiteraapia aktsendid. Viirukipulkade valmistamise protsess on üsna lihtne ja võib olla väga kasulik neile, kes on huvitatud oma lõhna loomisest.

1
Ostke pakk tühje või lõhnatuid viirukipulki. Saate neid osta Internetist või mõnest spetsialiseeritud kauplusest. Neid võib turustada kas tühjade või lõhnatutena ning need on tavaliselt erakordselt odavad – alla 3–4 dollari kogu paki eest. Paks, kummitaoline väliskate on lõhna imamiseks hädavajalik. Ärge proovige kasutada ainult tavalist vana bambuskeppi!

2
Leidke oma lemmik eeterlikud õlid, segage ja sobitage neid soovi korral. Eeterlikud õlid, mida sageli müüakse paljude suurte supermarketite terviseosakonnas, on tugevalt kontsentreeritud vedelad lõhnad, mis võivad imbuda viirukipulkadesse. Tugevama maitse saamiseks võite kasutada ainult ühte või osta paar segamiseks ja sobitamiseks. Mõned levinumad viirukilõhnad on järgmised: Puidulõhnad: sandlipuu, mänd, seeder, kadakas, mänd. juur, viiruk, vanill, mürr

3
Segage väikeses madalas tassis 20 tilka eeterlikke õlisid iga valmistatava pulga kohta. Kui soovite ainult ühte korraga, piisab 20 tilgast, vastasel juhul peaksite üldiselt kinni pidama kuni 4-5 tilgast korraga. Kui soovite teha 5 pulka korraga, vajate 100 tilka eeterlikku õli ehk ligikaudu 4 ml. Kui segate lõhnu, alustage vaid mõne tilga korraga, kuni saate meeldiva kombinatsiooni. On väga vähe kombinatsioone, mis lõhnavad “halvasti”, kuid peaksite siiski katsetama, et leida, mis teile kõige rohkem meeldib.

4
Asetage pulgad madalasse nõusse ja keerake need katteks. Kui pulgad ei sobi, kandke eeterlikud õlid alumiiniumfooliumilehele, mis on osaliselt V-kujuliseks volditud, et ükski neist välja ei lekiks. Veenduge, et pulga kõik küljed imaksid eeterlikke õlisid.

5
Pöörake ja suruge pulgad õrnalt õli sisse, kuni see kõik on imendunud. See ei tohiks kaua aega võtta, kuid peate võib-olla asju pisut ümber tõstma, et olla kindel, et see kõik on kaetud. Kui õli on pannilt kadunud, võib edasi liikuda.

6
Asetage viirukipulgad kruusi üleöö kuivama. Pulgad peavad kuivama umbes 12–15 tundi, enne kui neid saab põletada. Kuid kuivades eraldavad pulgad ka imelist lõhna, mis tähendab, et nad “töötavad” terve päeva, isegi kui te ei saa neid veel põletada!

7
Teise võimalusena segage oma lõhnad dipropüleenglükooliga (DPG) ja leotage öö läbi katseklaasides, et saada eriti tugev pulk. See kemikaal kõlab hullumeelselt, kuid seda saab hõlpsasti Internetist osta samadest poodidest, kus müüakse tühje pulki. Kasutades endiselt 20 tilka pulga kohta, segage see DPG-ga pikas õhukeses torus, nii et vähemalt 3/4 pulgast oleks “vee all”. Kastke pulk segusse ja laske sellel 24 tundi seista, seejärel kuivatage enne kasutamist 24 tundi. DPG asemel võib kasutada “värskendavat õlipõhist alust”, kuna need mõlemad lahjendavad ja levitavad teie lõhna.

8
Määrake, milliseid lõhnu soovite oma viiruki sisse segada, võttes igaüht 1–2 supilusikatäit. Alustuseks proovige kasutada ainult 2-3 erinevat lõhna, seejärel lisage rohkem, kui tunnete end mugavamaks. Kuigi viiruki valmistamine ei ole raske, on segamisel katse-eksitus, kuna erinevad lõhnad nõuavad hiljem rohkem või vähem vett ja makkot (teie põlevat sideainet). Saate osta järgmisi lõhnu tervena või pulbrina, kuid teadke, et pulbristatud lõhnadega on palju lihtsam töötada: Maitsetaimed ja vürtsid: kassia, kadakalehed, sidrunhein, lavendel, salvei, tüümian, rosmariin, apelsinipulber, patšulivaigud ja puukummid : palsam, akaatsia, merevaik, kopaal, hibisk, mürr, Burgundia pigi, kuivatatud puit: kadakas, mänd, pinyon, seeder, sandlipuu, agarpuu

9
Jälgige, kui palju igast lõhnast kasutate, ja kirjutage märkmeid, kui kavatsete sageli viirukit valmistada. Kasutatava vee ja sideaine kogus sõltub kasutatavate pulbriliste koostisosade kogusest, seega jälgige kindlasti kõike kohe. Üldiselt sobib iga koostisosa kohta 1–2 supilusikatäit, kuid vajaduse korral saate seda alati suurendada. Viirukiretsepte kirjeldatakse tavaliselt “osadena”, nagu segajooki. Seega, kui retsept nõuab “2 osa sandlipuud, 1 osa rosmariini”, võite teha 2 supilusikatäit sandlipuud, 1 sl rosmariini, 2 tassi sandlipuud, 1 tassi rosmariini jne.

10
Segage ja jahvatage uhmri ja nuia abil kõik valitud lõhnad kokku. Kui kasutate värskeid koostisosi, mitte eelpulbristatud, soovite saada kõik võimalikult peeneks pulbriks. Ürdiveskid võivad aidata, kuid vältige elektrilisi kohviveskeid – nende toodetav soojus võib teie koostisosadest vabastada mõned lõhnaühendid. Lihvimisel pidage meeles: Esmalt lihvige puit, kuna seda on kõige raskem ja raskem peeneks saada. Kui teil on tõesti raskusi, rikkuge elektrilise lihvimismasina puudumise reeglit, kuna puit on piisavalt vastupidav, see ei kaota palju lõhna. Enne lihvimist külmutage ja igemed või vaigud 30 minutiks. Külmumisel muutuvad vaigud kõvaks ja neid on palju lihtsam tükkideks purustada.

11
Laske pulbril paar tundi seista, et lõhnad seguneksid. Kui üksikud koostisosad on kokku segatud, sega kokku ja kõik veel viimast korda kokku. Seejärel laske sellel kõigel istuda. Kuigi see pole tingimata vajalik, annab see teie viirukile ühtsema ja ühtlasema lõhna.

12
Määrake, kui palju makkot peate lisama, võttes arvesse kuivainete protsenti. Makko, põlev, kummitaoline aine, peab olema teatud protsent kogu segust, et hästi põleks. Kahjuks tuleb siin katse-eksitus, kuna erinevate lõhnade jaoks on vaja erinevas koguses makkot, et hästi põleda: kui kasutate ainult ürte ja vürtse, on vaja ainult 10-25% makkot. Kui kasutate vaike, on vaja oluliselt rohkem makko — kuskil 40-80% olenevalt sellest, mitu osa vaiku lisati. Kõik vaigusegud vajavad 80%.

13
Korrutage vürtside kogus soovitud makkoprotsendiga, et teada saada, mida lisada. Seega, kui teil on 10 supilusikatäit pulbrit, milles on veidi vaiku, lisage 4 supilusikatäit makkot (10–40%=4 supilusikatäit{displaystyle 10*40%=4 supilusikatäit}). Selle lihtsa arvutuse saate teha mis tahes koguse pulbri ja makkoga. Alati saab makkot juurde lisada, kuid seda on raske välja võtta. Kui te pole kindel, alustage hinnangu alumisest otsast.

14
Pange väike osa segust kõrvale. Võtke umbes 10% segust välja ja asetage see kõrvale. See on mõeldud viiruki paksendamiseks, kui lisate järgmises etapis kogemata liiga palju vett, mis aitab vältida partii rikkumist.

15
Lisage viirukile pipeti või muu tilguti abil aeglaselt sooja destilleeritud vett ja segage pastaks. Soovite Play-doh-tüüpi tekstuuri, kuna makko imab vett ja moodustab savi. See peaks hoidma oma kuju, kuid olema siiski tempermalmist. Lisage 3-5 tilka vett, segage see sisse ja lisage seejärel, kuni moodustub märg, kuid mitte limane pall. Kui teil on täiuslik tekstuur, siis segu pigistatakse ja säilitab endiselt oma vormi, ilma kuivade pragudeta. Kui lisate liiga palju vett, valage kausist välja nii palju kui võimalik ja kasutage järelejäänud pulbrit asjade kuivatamiseks. .

16
Sõtku tainast käe all mitu minutit. Sõtkumine nõuab lihtsalt pidevat survet. Vajuta käe kannaga “tainas” letti, ketast kergelt lamedamaks. Seejärel keera ketas ümber, moodustades teise paksema taignapalli ja vajuta uuesti. Jätkake seda, keerates tainast aeg-ajalt mitu minutit, et sõtkutav piirkond seguneks. Professionaalseks viirukiks laske tainal pärast sõtkumise lõpetamist üle öö niiske rätiku all seista. Järgmisel hommikul piserdage veel veidi vett, sõtke uuesti ja jätkake.

17
Näpi ära 1–2-tolline taignatükk ja rulli see pikaks kõhnaks ristkülikuks. Keerake peopesadega tükk pikaks köieks, nagu teeksite savist madu, mis on umbes 3/4 oma viirukipulkadest suurune. Seejärel tasandage sõrmedega tainas “madu”. See peaks olema õhuke, vaid mõne millimeetri paksune. Kui te ei kasuta viirukipulki, võite rulli keeratud viiruki jätta “madudeks”. Lõika servad noaga ja lase neil niisama kuivada, ilma pulgata, mis neid koos hoiaks.

18
Aseta tainale katmata viirukipulk, seejärel rulli kogu asi kokku, nii et tainas kataks viimase 3/4 pulgast. Teil on vaja täiesti tühje bambuskeppe, mida saab veebist odavalt osta. Seejärel rullige lihtsalt sõrmedega viirukitaigen ümber pulga, lastes sellel täielikult katta välimine bambuspulk. See peaks olema tavalisest pliiatsist veidi vähem paks.

19
Asetage pulgad vahapaberiga kaetud väikesele tahvlile kuivama, pöörates neid üks või kaks korda päevas. Asja veelgi kiirendamiseks asetage kogu plaat paberkotti ja seoge kinni. Pöörake kindlasti viirukit, et see kõik ühtlaselt kuivaks.

20
4-5 päeva pärast, kui tainas hoiab oma kuju ja on katsudes kuiv, olete põletamiseks valmis. Kui viiruk ei vaju ära ega ole enam tempermalmist, olete seda kasutama valmis! Kui elate niiskemas keskkonnas, kulub see umbes viis päeva. Kuivemas kliimas võib see aga võtta vaid 1-2 päeva. Mida rohkem makot ja vett vajasite, seda kauem kuivamine tõenäoliselt aega võtab.

21
Jälgige oma katseid ja pange tähele, kuidas igaüks neist põleb. Ise viirukit tehes võtab makko ja vee vahekorra paika panemine aega. Et saaksite alati oma õppetunnid õppida, kirjutage üles vahekorrad, mida kasutate järgmiste retseptide katsetamisel või oma retseptid: Kui teil on raske viirukit süüdata, vajate järgmisel korral tõenäoliselt rohkem makkot. Kui kõik, mida te lõhnate, on makko ehk pulgad põlevad väga kiiresti ära, järgmine kord lisa makkot vähem.

22
Proovige mõnda sandlipuurohket retsepti “klassikalise” viirukilõhna saamiseks. Sandlipuu on üks levinumaid ja armastatumaid viirukilõhnasid. Järgmised vahekorrad peaksid aitama teil neid klassikalisi lõhnu kiiresti põletada: 2 osa sandlipuud, 1 osa viirukit, 1 osa mastiksit, 1 osa sidrunheina, 2 osa sandlipuud, 1 osa kassiat, 1 osa nelki, 2 osa sandlipuud, 1 osa galangalit, 1 osa mürri, 1 osa. /2 osa kaneeli, 1/2 osa borneooli

23
Proovige vaniljepõhist viirukit. Ka järgmist retsepti saab hõlpsasti kohandada. Vürtsika maitse saamiseks proovige seda mõne nelgi või kaneeliga või segage seda puidulõhnadega, nagu seeder, et saada rustikaalne viiruk: 1 osa palo santo puitu, 1 osa tolupalsamit, 1 osa storaksi koort, 1/4 osa vaniljekaunast (pulbristatud). )

24
Proovige ka mõnda puitunud segu. See retsept sobib seedri asemel ka männiga ja segule võib lisada ka veidi mürri, et suurendada segu vanaaegse viiruki hõngu: 2 osa seedrit, 1 osa vetiverit, 1 osa lavendliõisi, 1/2 osa bensoe, peotäis kuivatatud roosi kroonlehti

25
Proovi “Jõuluviiruki” retsepti. Seda retsepti saab imehästi kohandada ka mõne kaneelilaastude või nelgiga ning seguneb kenasti ka vaniljega. Kuigi see nõuab värskeid männi vajadusi ja lehti, toimivad ka pulbrid ja kuivatatud lehed, kuigi need ei pruugi olla nii tugevad: 1 osa männiokkaid, 1/2 osa hemlocki nõelu, 1/2 osa sassafrase pulbrit, 1/2 osa seedrit. leht (Thuja occidentalis), 1/4 osa tervet nelki

26
Muutke selle kirgliku viirukiretseptiga veidi romantiliseks. Lavendli ürdid, lilled ja tugevad noodid moodustavad meeleoluka lõhna, millele vähesed suudavad vastu seista. 60% ajast töötab see iga kord.1 osa jahvatatud lavendliõisi, 1 osa jahvatatud rosmariinilehti, 1/2 osa jahvatatud roosi kroonlehti, 4 osa punase sandlipuu pulbrit