Kuidas vältida viiruki kahjulikku mõju

Viiruk on paljude inimeste seas populaarne oma rahustavate lõhnade tõttu. See võib muuta teie kodu hea lõhna ja seda kasutatakse paljudes vaimsetes ja religioossetes tavades. Nende eeliste saamiseks saate selle hõlpsalt kodus põletada. Kahjuks võib viiruk teie kopse kahjustada. Kahjulike mõjude vältimiseks valige looduslik viiruk ja piirake kasutatavat kogust. Põletage seda ainult hästi ventileeritavates ruumides ja vältige seda täielikult, kui olete oma tervise pärast mures. Kindlasti on võimalik viirukit turvaliselt nautida.

1
Põletage viirukit hästi ventileeritavas ruumis. Viiruk lõhnab suurepäraselt, kuid te ei soovi, et suits teid ärritaks, seega veenduge, et kõikjal, kus viirukit põletate, oleks õhuvool. Avage aken või uks, et värske õhk sisse pääseks, või proovige ventilaatoriga õhku toas ringelda. Vältige viiruki põletamist väga väikeses ruumis, sest suitsul ei ole ruumi hajuda. Õhupuhastaja kasutamine võib samuti aidata hoida õhku värskena. Kui ruum ei ole hästi ventileeritud, võite valida viiruki põletamiseks teise koha.

2
Kahjulike mõjude piiramiseks põletage viirukit aeg-ajalt, mitte iga päev. Kui teile meeldib viirukilõhn, võib olla tõesti ahvatlev seda sageli põletada. Kuid tegelikult on teie tervisele parem, kui piirate kasutamist. Proovige oma kasutamist vähendada vaid paarile päevale nädalas. Ärge muretsege, lõhn jääb püsima. Teil on lihtsalt vähem suitsu, millega tegeleda. Ärge põletage viirukit pikka aega. Enamik pulgakesi põleb ainult 20–30 minutit, nii et põletage lihtsalt 1 ja seejärel helistage sellele päevas. Astuge osaks põlemise ajast ruumist välja. Nii saate endiselt efekte nautida, kuid suitsetate vähem.

3
Hoidke lemmikloomad nende tervise huvides viirukitest eemal. Viiruk võib olla kahjulik ka teie lemmikloomadele. Kui teil on koer või kass, laske nad viiruki lähedale ainult siis, kui ruum on hästi ventileeritud. Isegi kui sa tõesti naudid oma lemmiklooma seltskonda, on parim, kui panete nad viiruki põletamise ajaks eraldi ruumi. Te ei soovi, et neil tekiksid hingamisprobleemid või peavalud. Ärge kunagi jätke oma lemmiklooma põleva viirukiga üksi. Nad võivad selle kogemata ümber lükata ja sädemeid lennata.

4
Pidage meeles, et mugirohul on meeleolu muutev toime. Teatud sordid, nagu mugirohi, võivad teie meeleolu muuta. See võib isegi põhjustada selgeid ja erksaid unenägusid. Selliste soovimatute mõjude vältimiseks hoiduge mugirohust. Kui proovite uut tüüpi viirukit, küsige müüjalt, kas sellel on meeleolu muutvaid omadusi.

5
Vältige viiruki kasutamist, kui teil on kopsuhaigus. Mis tahes aine põletamine võib teie kopse kahjustada. Kui teil on juba kopsuhaigus, näiteks astma või krooniline bronhiit, ärge viirukit kasutage. Rääkige oma arstiga, kui teil on konkreetseid küsimusi või muresid oma tervise pärast. Ärge kasutage viirukit astmahaigete laste läheduses.

6
Kui olete rase, hoidke viirukist eemale. Uuringud näitavad, et viirukisuits võib vastsündinutel põhjustada sünnikaalu vähenemist ja muid probleeme. Nende riskide vältimiseks ärge minge raseduse ajal viiruki lähedale. Alati on parem karta kui kahetseda. Kui teil on raseduse kohta konkreetseid küsimusi, pidage nõu oma arstiga.

7
Valige alternatiivsed viisid, kuidas oma kodu hästi lõhnama panna. Paljud inimesed kasutavad viirukit selle meeldiva lõhna pärast. Kahjulike mõjude vältimiseks vali mõni muu lõhnav toode. Sojaküünlad on suurepärane valik, kuna need on looduslikud ega tekita mürgist suitsu. Võite kasutada ka eeterlike õlide difuusorit, et anda ruumile meeldiv lõhn. Valige lavendlilõhnalised küünlad ja õlid, et tekitada rahulikkust.