Kuidas ploome koorida

Kooritud ploomid sobivad suurepäraselt pirukate, moosi, kookide ja imikutoidu jaoks. Kui proovite ploomi koorida lihtsalt nahka tagasi tõmmates, tekib kätele kleepuv segadus. Selle asemel blanšeerige ploomid ja asetage need seejärel jäävanni või lõigake nahk noaga maha. Need lihtsad võtted on kiired, lihtsad ja jätavad teile maitsva ploomiliha.

1
Keeda pliidil pott vett. Valige piisavalt suur pott, et mahutada kõik ploomid ja täitke pool sellest veega. Tõenäoliselt kulub keetmiseks umbes 10 minutit.. Pane potile kaas, et vesi kiiremini keeks.

2
Täida suur kauss jää ja veega. Lisage kaussi vett ja jääd vahekorras 50:50. See toimib ploomidele jäävannina.

3
Viilutage iga ploomi põhjale täht “x”. Lõika koorimisnoaga ploomi põhja (varre vastaspoolne külg) ristluuk. Tehke iga lõige umbes 1 tolli (2,5 cm) pikkuseks. Nii on nahka mõnus ja lihtne tagasi koorida. Ärge muretsege sügava sisselõike pärast, vaid lõigake ploomi nahk lihtsalt läbi.

4
Blanšeeri ploome 45 sekundit keevas vees. Asetage ploomid ettevaatlikult veepotti. Oluline on mitte jätta ploome vette kauemaks kui 45 sekundiks, kuna viljaliha läheb pudruks ja ploomid hakkavad lagunema. Põletuste vältimiseks olge kuuma veega keetmisel alati ettevaatlik.

5
Kastke ploomid 5 minutiks jäävette. Tõsta ploomid keevast veest jäävanni lõhikuga. Jäine vesi aitab nahka ploomide viljaliha küljest lahti tõmmata. Veenduge, et kõik ploomid oleksid täielikult vette sukeldatud. Kui mõned ploomid ei ole jäävannis, tehke neile teine ​​jäävann.

6
Koori ploomidelt nahk. Asetage sõrm ühe väikese klapi alla, mille moodustasid viilutatud “x”, ja tõmmake klapp tagasi. Nahk peaks 1 suure ribana kergesti lahti tulema. Tõmmake kõigil neljal küljel olevaid klappe tagasi, kuni olete ploomi täielikult koorinud. Kui ploomil on veel veidi nahka, kasutage järelejäänud nahka lõikamiseks koorimisnuga.

7
Lõika ümber ploomi ümbermõõdu. Suruge lõikamisnuga tugevalt viljaliha sisse, kuni see vastu kivi tabab. Järgige naha loomulikku õmblust ja lõigake otse ploomi ümbert. Jätkake lõikamist, kuni olete ploomi pooleks jaganud. Kui teil pole koorimisnuga, kasutage selle asemel teravat kööginuga.

8
Keerake iga pool ploomi vastassuundades, et see kivist eemale tõmmata. Hoidke mõlemas käes 1 pool ploomist. Võtke pooltest tugevasti kinni ja keerake neid aeglaselt üksteisest eemale, kuni üks pool ploomi kivi küljest lahti tuleb.

9
Tõstke kivi lusikaga välja. Lükake magustoidulusikas kivi alla ja seejärel vajutage käepidet alla, et kivi välja tõsta. Kui kivi ei tule välja, lükake lusikas kivi vastaskülje alla ja seejärel tõmmake see välja.

10
Lõika ploom pooleks ja tõsta kivi välja. Asetage ploom lõikelauale ja lõigake ümber ploomi ümbermõõdu. Tõsta kivi ploomi seest välja teelusikaga.

11
Lõika mõlemad ploomitükid pooleks. Lõika iga ploom pikuti pooleks, et tekiks kiil. See muudab ploomi koorimise lihtsamaks. Kui teie ploom on eriti suur, kaaluge iga ploomitüki tükeldamist kolmeks osaks.

12
Lõika nahk igalt ploomiviilult maha. Suru ploomi koorega pool tugevasti vastu lõikelauda. Libistage nuga ettevaatlikult nahale võimalikult lähedale, et nahk viljalihalt eemaldada. Kompostige ploomikoor või kasutage seda smuutides.