Kuidas külmutada ploome

Kui leiate, et teil on sel suvel palju ploome, on nende sügavkülmutamine suurepärane viis säilitada neid kuni kaksteist kuud, et saaksite neid nautida kuni järgmise aasta saagi valmimiseni. Magusad jahedad ploomid on maitsvad otse sügavkülmast või neist saab valmistada kingi- või ploomikooki. Lugege edasi, et õppida, kuidas ploome kuivaks külmutada, siirupis külmutada ja terveid ploome külmutada.

1
Korja või ostke küpsed ploomid. Otsige ploome, mis on heas vormis, ilma plekkide, kortsude ja täppideta. Ploomid tuleks külmutada siis, kui need on oma küpsuse tipptasemel, mõnusalt magusad ja lõhnavad. Ärge külmutage veidi rohelisi või üleküpsenud ploome, sest sulatamisel ei ole neil hea maitse ega tekstuur. Enne ploomide partii külmutamist tehke maitsetest. Hammustage ühte ploomidest. Kui lillakas-punane mahl tilgub mööda lõuga alla ja ploom on magus ja maitsev, on ülejäänud tõenäoliselt hea külmutada. Kui see on liiga hapukas või liiga teraline, ei pruugi te seda ploomipartii külmutada. Kui ploomid on veidi kõvad, võite jätta need mõneks päevaks toatemperatuurile valmima. Külmutage need, kui nad on just küpsed.

2
Pese ploomid. Laske need jaheda vee all ja hõõruge sõrmedega õrnalt nahka. Loputage mustus või praht ära.

3
Viiluta ploomid viiludeks. Lõika need terava lõikamisnoaga umbes tolli paksusteks viiludeks. Visake kaevandused ja varred ära. Jätkake ploomide viilutamist, kuni olete kogu hunniku töödelnud.

4
Laota ploomiviilud ahjuplaadile. Laota need ühe kihina laiali ilma kattumiseta, et need külmumisel kokku ei kleepuks. Kata küpsetusplaat kilekihiga.

5
Külmuta ploomiviilud, kuni need on kõvad. Pange terve ploomiplaat sügavkülma ja jätke see sinna, kuni ploomid on tugevad ja kuivad ning ei ole enam kleepuvad. Nende sellesse etappi jõudmiseks peaks kuluma umbes tund.

6
Pane ploomiviilud sügavkülma säilituskotti ja pane sügavkülma. Täitke kott ühe tolli täpsusega ülemisest osast ja pigistage välja nii palju üleliigset õhku kui võimalik (või kasutage vaakumtihendit, mis teie eest õhu välja imeb). Üleliigse õhu välja imemiseks võid kasutada kõrsi ja koti tihedalt sulgeda. Kotti sattunud õhk paneb ploomid kiiremini sügavkülma põlema.Kuivkülmutatud ploomiviilud säilivad sügavkülmas kuni 6 kuud.Ploomide säilimiseks kauem kui 6 kuud tuleb need pakkida siirupisse vältida sügavkülmiku põlemist.

7
Segage ploomid uuesti. Külmutatud ploomiviilud sobivad suurepäraselt smuutidesse lisamiseks või kingsepades ja muudes magustoitudes kasutamiseks. Need lisavad ka armsat dekoratiivset hõngu, kui lisatakse jääkuubikute asemel kokteilidele või puuviljajookidele.

8
Pese küpsed ploomid. Valige värsked, küpsed ploomid, millel pole plekke, kortse ega täppe. Maitske üht partiist pärit ploome, et veenduda, et need on täiesti küpsed, mitte liiga rohelised ega üleküpsed. Loputage ploome jaheda vee all, et eemaldada mustus või praht. Kui ploomid on ikka veel veidi rohelised, küpsege neid enne külmutamist paar päeva letil.

9
Puhasta ploomid. Ploomide siirupisse pakkimine ja külmutamine ning seejärel taassegustamine kaotavad koored oma meeldiva tekstuuri ja muutuvad kergelt pudruseks. Kui eelistate koored alles jätta, võite selle sammu vahele jätta, kuid pikemas perspektiivis võib see olla lisapingutust väärt. Saate ploome koorida sama tehnikaga, mida kasutatakse tomatite koorimisel: Laske suur pott vett keema. Täitke suur kauss jää ja veega. Kasutage nuga, et teha naha otsa “x” igast ploomist. Asetage ploomid keevasse vette ja blanšeerige neid 30 sekundit. Eemaldage need keevast veest ja kastke 30 sekundiks jäävanni. Eemaldage need jäävannist ja eemaldage nahk ribadena, et koorida. ploomid. Ploomide blanšeerimine teeb naha lahti, mistõttu on neid lihtne koorida.

10
Lõika ploomid pooleks ja koorige. Lõika ploomid terava noaga pooleks, liikudes süvendist mööda. Tõmmake pooled lahku, seejärel eemaldage ja visake süvend ära. Jätka, kuni oled iga ploomi viiludeks ja kividest eemaldanud. Soovi korral võid ploomid väiksemateks viiludeks lõigata. Ploomid säilitavad oma tekstuuri paremini, kui need pooleks jäetakse. Kui olete mures, et ploomid sügavkülmikus tumenevad, võite need üle raputada sidrunimahlaga, kattes nende pinnad. Sidrunhape säilitab nende värvi. Võite osta ka toote, mida saate sama efekti saavutamiseks puuviljadele puistata. Kui te ei soovi ploome pooleks lõigata, peate siiski eemaldama südamiku. Ostke ploomi- või virsiku südamik, millelt kerkib südamik kergesti välja ilma ülejäänud viljaliha sisse lõikamata.

11
Sega ploomid suhkrulahusega. Ploomide säilitamine magusas lahuses suurendab nende maitset ja hoiab neid kauem värskena (kuni 12 kuud). Pane ploomid kaussi ja vala sisse täpselt nii palju lahust, et need oleksid täielikult kaetud. Siin on mõned võimalused suhkrulahusena kasutamiseks: Kerge siirup. Selle valmistamiseks soojendage lihtsalt 3 tassi vett ja lisage kastrulis 1 tass suhkrut. Segage segu, kuni suhkur lahustub, seejärel jahutage lahus enne ploomidele valamist. Raske siirup. Kui soovid väga magusat lahust, kuumuta potis 3 tassi vett ja 2 tassi suhkrut. Segage, kuni suhkur lahustub, jahutage siirup, seejärel valage see ploomidele. Puuviljamahl. Proovige ploomimahla, viinamarjamahla või õunamahla. Seda pole vaja soojendada; lihtsalt vala ploomidele nii palju, et see kataks.Tavaline suhkur. Mõned inimesed kasutavad ploomimahla välja tõmbamiseks tavalist suhkrut. See on maitsev, kuid ülimalt magus ja suhkrurikas valik. Selleks valage sügavkülmiku põhja valge suhkur. Lisa kiht ploome. Puista kihile veel suhkrut. Jätka ploomide ja suhkru kihistamist, kuni anum on täis.

12
Pane ploomid sügavkülma kottidesse. Valage ploomid ja suhkrulahus sügavkülmakottidesse, täites igaüks neist ühe tolli täpsusega ülemisest osast. Kasutage kottidest liigse õhu eemaldamiseks vaakumsulgurit või kõrt, seejärel sulgege need tihedalt. Märgistage ja külmutage kotid. Saate need ladustamise hõlbustamiseks sügavkülmikusse laduda.

13
Sulatage ploomid. Kui olete valmis ploome kasutama, võtke need lihtsalt sügavkülmast välja ja sulatage külmkapis või letil. Ploomid on otse kotist söömiseks valmis. Siirupisse pakitud ploomid on maitsvad vaniljejäätise lisandina või eraldi koos mõne vahukoorega.

14
Pese küpsed ploomid. Tervete ploomide külmutamisel on eriti oluline valida värsked, küpsed ploomid, mis on magusad ja mahlased. Mida paremini need maitsevad enne külmutamist, seda paremini maitsevad nad ka sulatamisel. Loputage ploome jaheda vee all, et eemaldada mustus või praht. Kui ploomid on ikka veel veidi rohelised, küpsege neid enne külmutamist paar päeva letil.

15
Aseta ploomid säilituskotti. Lihtsalt asetage terved värsked ploomid sügavkülma säilituskotti, täites selle võimalikult ülaosa lähedalt. Kasutage kotist võimalikult palju õhku eemaldamiseks kõrsi või vaakumtihendit. Märgista see ja pane sügavkülma.

16
Söö külmutatud ploome. Kui soovite jäist magusat ampsu, võtke lihtsalt sügavkülmast ploom ja sööge see kohe ära. Külmutatud ploomi tekstuur on üllatavalt maitsev, eriti kui väljas on palav. Kui soovite, võite ploomi enne söömist paar minutit letil sulatada.