Kuidas pliiti pliidil küpsetada

Ideaalse steiki valmistamine siseruumides pliidil on sama lihtne kui grillil, mõnikord isegi parem!

1
Valmista praad enne küpsetamist. Umbes tund enne küpsetamist soola mõlemalt poolt. Sool avab tegelikult teie maitsepungad, et anda suhu rohkem maitset. See muudab praad veelgi paremaks.

2
Tea, mida vältida. Nii et 1,5″ paksuste ja suuremate praadide puhul on raske keskosa piisavalt küpsetada, ilma ülejäänud praad üle küpsetamata. Kui paned selle 4–5 minutiks otse kõrbema, jääb mõlemale poolele imepisike riba. praad, hall üleküpsenud praad väljaspool seda, mis muutub üleküpsemaks, kui jõuate pinnale, millel on tõenäoliselt suurepärane kõrbemine.

3
Kõigepealt küpsetage paksud praed aeglaselt. Asetage praad 225 kraadini eelsoojendatud ahju otse restile, kus on midagi, mis tilgub. Umbes 15-25 minuti pärast (olenevalt selle paksusest) peaks olema ühtlane temperatuur 115º. Õhemate, alla pooleteise tolli paksuste praadide puhul pole seda vaja teha – praadi kõrvetada. pliit küpsetab selle korralikult läbi, ilma et see väljast kõrbeks või üle küpsetaks.

4
Valmistage pann pihvi praadimiseks. Võtke raudpann või pann ja soojendage seda pliidi kohal, et see oleks võimalikult kuum. Süsi läheb kuumaks kui gaas, kuid ka teie pliit töötab hästi.

5
Kuni pann läheb kõrvetavalt kuumaks, värvige praadi mõlemale küljele veidi oliiviõli või sulatatud rasva (tervislikumad valikud), taimeõli või võid. See võimaldab paremini röstida ja lisab veelgi maitset. Lisage julgelt veidi oliiviõli või sulatatud rasva (tervislikumad valikud), taimeõli või võid. rohkem soola parema kooriku saamiseks; selleks sobib kõige paremini jäme sool.

6
Laota praad pannile. Ärge liigutage seda ja ajastage seda küpsemise ajaks.Ärge jätke seda üksi, sest see küpseb kiiresti üle. Küpseta 30–90 sekundit olenevalt panni kuumusest. Pöörake see ümber, lisage uuesti paar tilka õli ja pipardage. Kuum õli lööb paprika maitse välja. Veel 30–90 sekundit ja teil peaks olema täiuslik, servast servani roosa, hämmastavalt kõrbenud praad. Kui röstimine ei meeldi, jätke see pikemaks, kuid röstimine pole nii oluline kui keskosa, mis ei tohiks olla kuumem kui 130-135. Prae peenemaid praade kauem, et küpseda vastavalt vajadusele. Prae neid mõlemalt poolt kuni 2-3 minutit. See muutub väga suitsuseks! Suitsetate kogu oma maja välja. Garanteeritud. (Suitsuandurid, aknad, võib-olla isegi lasta kogu asjal minutiks väljas, kuni see kõrbeb?)

7
Serveeri ja söö. Asetage oma praad taldrikule meelepäraste külgedega, sealhulgas ahjukartul, spargel või muud köögiviljad. Valage steikile kõik pannil olevad tilgad ja võib-olla lisage sellele väike padjake võid. Söö kohe pärast küpsetamist – sa ei taha külma praed!