Kuidas osta kana

Kuna toidupoes on nii palju valikuid, võib olla raske otsustada, millist kanapakki võtta. Võiksite mõelda, kas peaksite keskenduma kirjeldavatele siltidele, kana värvimisele või hoidma seda jahedas, kuni selle külmikusse jõuate. Õnneks on kõigile neile küsimustele vastused ja mõned olulised näpunäited, mida järgida, et veenduda, et ostate tervislikku kana, mis on teile ja teie perele ohutu süüa.

1
Haara kanast viimasena, et see võimalikult kaua jahedas püsiks. Ohutuse huvides peaks kana toidupoest teie külmkappi jõudma võimalikult lühikese ajaga. Hankige kõik muu vajalik enne lihaosakonnas peatumist, seejärel minge otse kassa juurde. Kui teil on selline kott, võtke kana koju toomiseks kaasa isoleeritud kandekott. See hoiab kana transportimise ajal jahedana. olla eriti abiks kuumadel päevadel.

2
Valige kana, millel on oma “parima tähtpäevani” jäänud vähemalt paar päeva. See annab teile veidi aega kana küpsetamiseks või sügavkülma viimiseks, muretsemata, et see kohe halvaks läheb. Viimane asi, mida soovite on see pakk külmkapist haarata, et mõista, et kana on oma parimast ajast möödas!Mähkige pakendatud kana fooliumisse ja suletavasse kilekotti ning pange see pikaajaliseks säilitamiseks sügavkülma.

3
Kontrollige, kas kana värvus on terve roosakas. Hoiduge halli varjundiga kanadest, mis tähendab, et see on tõenäoliselt oma parimast ajast möödas või vähemalt liigub selles suunas. Vajadusel vaadake vitriini taga olevaid kanapakendeid, et leida hea väljanägemine. Usaldage oma instinkte! Kui kanapakk tundub kahtlane, siis olge ettevaatlik ja ärge pange seda ostukorvi.

4
Ostke piisavalt kana vastavalt sellele, kui palju inimesi peate toitma. Mõnikord ei pruugi pakendi kaal vastata retsepti järgi vajalikule, seega on parim viis planeerimiseks mõelda, mitu lihatükki igaüks sööb, eriti kui ostate terve kana asemel reied või rinnad. .Näiteks kui teil on vaja toita 4 inimest ja eeldate, et iga inimene sööb 2 tükki kana, otsige pakend, milles on vähemalt 8 tükki. Või plaanite osta mitu paketti.

5
Kui plaanite nahale kantud rooga, otsige kogu naha katvust. Sest olgem ausad, kui soovid maitsvat kananahka, siis seda peaks olema ohtralt ja katma kogu linnulihatükk. Mõned kaubamärgid pakivad kanad nahaga allapoole, kuid proovige enne valiku tegemist piiluda või leida pakend, kus nahk on täielikult nähtav. Siin on näpunäide: kasutage kuuma panni ja praadige kana nahk allapoole, seejärel röstige. ahjus, et anda sellele mahlane ja maitsev lõpp.

6
Ostke terve kana röstimiseks või purustage kõik selle osad. Terve kana ostmine on tavaliselt odavam kui teatud osade eraldi ostmine, lisaks võimaldab see kasutada linnu iga tükki. Parima maitsega lind otsige õhkjahutusega lindu. Lisaks paremale maitsele on sellel ka vähem tõenäoline, et sellel on baktereid.

7
Ostke USDA sertifitseeritud mahekana antibiootikumivaba linnu jaoks. See silt tähendab, et teie kana toideti antibiootikumi- ja pestitsiididevaba söödaga, et ta veetis aega õues ja et seda töödeldi mahetapamajas. See on parim viis tagada, et ostate tervislikku ja humaanset kanaliha. Mõned muud sildid, mida võite näha, on “sertifitseeritud humaanne” või “loomade heaolu heaks kiidetud”. Need märgised pärinevad sõltumatutelt ettevõtetelt ja neid ei reguleeri riiklikud standardid. .Sildid nagu “vabapidamine”, “looduslik” ja “hormoonivaba” kõlavad suurepäraselt, kuid ei tähenda nii palju, kui arvate. Need kategooriad on suures osas reguleerimata. Lisaks on selle kasutamine ebaseaduslik mis tahes kodulindudel, nii et see väide kehtib kõigi lindude kohta.

8
Asetage kana ühekordselt kasutatavasse kotti, enne kui see teie ostukorvi läheb. See kott hoiab ära lekete sattumise teie teistele toidukaupadele ja takistab bakterite levikut. Paljudes toidupoodides on need kotid saadaval lihaosakonnas või võite ühe kodust kaasa võtta ja siis ära visata. Poes välja registreerides hoidke kana koos muu toore lihaga, kuid ärge pange seda sinna. sama kott värskete saaduste või majapidamistarvetega.

9
Lekke vältimiseks pange toores kana anumatesse või kilekottidesse. Kui jõuate toidupoest koju, pange kana niipea kui võimalik. Võite jätta selle originaalpakendisse, kuid andke sellele veidi lisakaitset kaanega anuma või taassuletava kilekotiga. Nii ei saa lekked teisi esemeid ristsaastuks. Asetage toores kana külmiku alumisele riiulile, et lekkimise korral mahl millelegi muule peale ei tilguks.

10
Enne kasutamist või külmutamist hoia toorest kana 1-2 päeva külmkapis. Kui jõuate toidupoest koju ja teate, et te ei kasuta seda kana järgmise 48 tunni jooksul, pange see sügavkülma. See on kõige ohutum viis linnuliha käsitsemiseks ja seda on lihtne külmikus ohutult sulatada, kui olete selle küpsetamiseks valmis. Isegi kui “parim kuni” kuupäev on nädala lõpus, on mõistlik mitte lasta toorel kanal seista. liiga kaua enne kasutamist või külmutamist.

11
Enne sügavkülma asetamist mähkige kana fooliumisse ja kilekotti. See aitab vältida sügavkülma põlemist ja hoiab kana võimalikult värske. Märgistage koti sisu ja külmutamise kuupäev, et oleks lihtne oma olemasolevat hinnata. Näiteks pange trummipulkade pakendile silt “16 trummipulka, külmutatud 5/5/20”.

12
Parima maitse saavutamiseks kasutage külmutatud kana 9-12 kuu jooksul. Temperatuuril 0 °F (–18 °C) hoitud kana on ohutu süüa lõputult, kuid maitse on seda parem, mida varem seda kasutate. Kanatükid on tavaliselt parimad 9 kuu jooksul, terved kanad aga 12 kuu jooksul. Kui arvate, et kana võib teie sügavkülmikusse kaduma minna ja leitakse mitu aastat mööda teed jääs, seadke oma telefoni meeldetuletus! Näiteks meeldetuletus iga 6 kuu tagant sügavkülmast sorteerida ei lase asjadel liiga kaua istuda.

13
Puhastage käsi enne ja pärast kana käsitsemist. Kasutage sooja seebivat vett ja peske käsi 20 sekundit või nii kaua, kui kaua kulub meloodia “palju õnne sünnipäevaks” kaks korda laulmiseks. Peske pärast kana külmikusse panemist, enne pakendi avamist, et kana valmistada. , ja pärast kana puudutamist enne millegi muu käsitsemist.Rääkides pesemisest, pole vaja toorest kana pesta. Nii tehes on oht, et bakterid levivad teie köögi mujale. Vajadusel kuivatage kana paberrätikuga ja visake see rätik pärast seda otse prügikasti. Seejärel peske käed uuesti!

14
Hoidke toores kana eraldi lõikelaual teistest toodetest eemal. Ärge kasutage värskete köögiviljade jaoks sama lõikelauda, ​​mida kasutate kanaliha jaoks. Kui teil on ainult üks lõikelaud ja peate seda pärast toore kanaliha ettevalmistamist uuesti kasutama, peske seda põhjalikult kuuma vee ja seebiga ning kuivatage see puhta köögirätikuga. Hea mõte on investeerida vähemalt kahte lõikelauda. Kasutage ühte ainult toore liha ja kala jaoks ning teist kasutage värskete toodete jaoks.

15
Sulatage külmutatud kana pigem külmkapis kui letil. See võtab kauem aega, nii et peate võib-olla eelmisel päeval selle sügavkülmast välja võtma. On palju turvalisem lasta kana külmkapis järk-järgult sulada kui kiiremini toatemperatuuril, kus bakterid paljunevad palju tõenäolisemalt. Bakterid kasvavad kõige kiiremini, kui nad on nn ohutsoonis. Kõikjal vahemikus 40–140 Â °F (4 kuni 60 °C) on liiga soe, et kana saaks pikka aega väljas istuda.

16
Küpseta kana temperatuuril 165 °F (74 °C), et tappa kõik esinevad bakterid. Kasutage temperatuuri kontrollimiseks sisemist lihatermomeetrit ja veenduge, et kana on enne serveerimist piisavalt kuum. Isegi kui soojendate eelnevalt küpsetatud kanaliha, peaksite selle siiski saavutama 74 °C (165 °F). Pärast kana valmistamist pange kõik ülejäägid 2 tunni jooksul külmkappi.