Kuidas õlut müüa

Õlletööstus on populaarne ja teenib palju raha. Kui olete väike õlletehas, kes soovib ärisse sisse murda, aitab see Selgitatud teil oma turgu mõista ja õlut müüma hakata.

1
Tutvuge oma piirkonna turuga. Uurige välja, millist tüüpi õlut teie linna õlletehased, baarid ja ettevõtted müüvad. ​​Vaadake, kas on suundumusi teatud õlležanrite ja õlletehaste poole. See aitab teil kindlaks teha, mis tüüpi õllejoojad äri pakuvad. piirkonnas.Võite avastada, et piirkonna kõige levinumad kastmisaugud on spordibaarid, kus on piiratud valik kodumaist tuuletõmbust. Või võite asuda piirkonnas, kus on mitu lähedalasuvat õlletehast ja baari, mis on täis kohalikku käsitööõlut. Olgu see iganes olukorras, aitab see teil hinnata, kui palju on kogukonnal teatud õlledega kokkupuudet olnud, ja saate ülevaate sellest, mis on populaarne. Enamik neist ettevõtetest eksisteerib seetõttu, et nad müüvad toodet, mida inimesed soovivad, mõned neist toodetest võivad lõpuks pärineda teie käest.

2
Õppige tundma oma kliendi klientuuri demograafiat. Kui teil on umbkaudne ettekujutus piirkonna keskmistest sissetulekutest, saate aimu, milliseid hindu teie tooted peavad tabama. Kui müüte õlut sinikraelises töölisklassi linnas, võite avastada, et teie kallimad tooted võidavad t müü samuti. On palju tegureid, mis mõjutavad õlle populaarsust teatud piirkonnas. Õlle asukoht, äratuntavus, hind, nappus ja žanr on mõned peamised muutujad, mille üle tarbija hindab. Tarbijatel on aga ka oma muutujate kogum, mille abil saab määrata, millist õlletüüpi nad tõenäoliselt joovad. Nende hulka kuuluvad tarbijate kokkupuude teatud õlležanritega, rahasumma, mida nad eeldavad või on harjunud õllele kulutama, populaarsetes joogikohtades populaarsed õlletüübid ja paljud teised. Allolev tabel on üks näide mõned tõenäolised korrelatsioonid õlle klassifikatsioonide ja demograafiliste muutujate vahel.

3
Tuvastage alkoholi-/õlleturu suundumused. Lugege õlleajakirju, vaadake suuremaid õlle/pruulikodade võistlusi ja vaadake, millised õllekategooriad/žanrid on populaarsed. Võite märgata, et mõned õlletehased võidavad palju õlleauhindu. Need pruulikojad muutuvad tõenäoliselt populaarseks, kui nad seda juba ei ole. Võite märgata uudishimu seoses tärkava uuema õlležanriga, mis kogub tuure.  Näiteks hiljuti aastatel sai IPA stiil nimega “New England Style IPA— kogu riigis väga populaarseks. Esimesed ettevõtted, kes hakkasid seda õlut vedama, kui see populaarsust kogus, võisid teenida rohkem äri klientidelt, kes just seda tüüpi õlut otsisid. .  Seda tüüpi trendid ja esilekerkivad õlled muutuvad kogu aeg, seega on vaja hoolsust, et trendidega sammu pidada, et maksimeerida nii ettevõtte kui ka enda müüki. See annab ka teavet oma kliendi klientide eelistusi. On inimesi, kes joovad ainult baarides, kus müüakse seda tüüpi õlut, mida nad soovivad juua. Trendidega sammu pidades tagate tõenäolisema võimaluse kindlustada need konkreetsed õllekütid nagu c. kasutajad.

4
Õppige tundma kliente/ettevõtteid. Uurige, mida joovad nii omanikud ja juhid kui ka nende kliendid. Isiklik maitse tuleb sageli mängu, kui ettevõte tellib toodet. Mõnikord võib otsus midagi tellida taanduda sellele, kas tellimisjuhile meeldib või mitte. õlut või mitte, ei pruugi nad alati silmas pidada oma kliente.    Samuti saate teada, mille poolest teie kliendid õllevalikuga seoses tahavad olla tuntud. Mõned ettevõtted võivad soovida säilitada usaldusväärset kodumaist Budweiseri valikut, Coors, Miller jne. Teised võivad soovida, et neid tuntaks kohana, kus on alati uusimad haruldasemad käsitööõlled. Saate aidata neil seda kuvandit edasi arendada, täiustades nende õllepakkumisi vastavalt nende soovidele.

5
Tuvastage kliendi praeguses õlleportfellis pakutavad võimalused.  Otsige oma kliendi õllevalikutest lünki, mida saaksite hea õllega täita. Kui leiate, et ettevõtte demograafia oleks käsitööõllede vastu huvitatud, kuid ettevõte ei paku käsitööõllesid palju, siis võite proovida et seda žanrit oma valikus suurendada.

6
Looge iga kliendiettevõttega müügieesmärke.  Saage teada, mida nad oma õllevalikust müügipõhiselt soovivad. Kas nad tahavad õllest saada igakuist tulunumbrit? Kas nad tahavad õllest saada kuluprotsenti? Ettevõttel on palju erinevaid mõõtmisviise nende müügiedu. Uurige, kuidas teie kliendid ennast mõõdavad, ja proovige neid nende eesmärkide saavutamisel aidata. Mõned võivad soovida kulusid vähendada, nii et prooviksite leida neile odavamaid tooteid või suurema marginaaliga esmaklassilisi tooteid. hind ja hind. Teised võivad soovida lihtsalt õlle üldist müüki suurendada. Võib-olla vajate iga kliendi jaoks erinevat strateegiat, olenevalt nende eesmärkidest.

7
Looge iga ettevõttega isiklikud eesmärgid. Võib-olla soovite hankida 30–50% kliendi baari kraanikäepidemetest. Võimalik, et soovite iga kuu müüa teatud dollarisumma või teenida teatud vahendustasu. Mis iganes see on, looge need eesmärgid ja tehke oma klientidega koostööd, et neid saavutada. Mõnikord võib see hõlmata edasi-tagasi läbirääkimisi.  Näiteks võib klient soovida allahindlust vastutasuks suurema osa portfellist kaasas kandmise eest. Tavapärane on nõuda erinevatelt ettevõtetelt erinevaid hindu vastavalt nende ostujõule, muuhulgas muudele teguritele. Neid hinnakõikumisi võivad mõjutada osariigi seadused ja mõnes osariigis ei pruugi allahindlused olla lubatud tegur.

8
Looge strateegiaid uute toodete turule toomiseks. Kui teie portfellis on populaarne uus õlletehas, kuid seda õlut pole teie piirkonnas veel tutvustatud, soovite teavitada kliente selle toote kohta ja suurendada nende teadlikkust.   Selle tegemiseks on palju meetodeid. Üks suurepärane meetodi näide on „kraani ülevõtmise” pidu.  Siin saate ettevõttega kokku leppida, et saaksite kasutada mitut kraani õlle joomiseks. uuest huvipakkuvast õlletehasest, tavaliselt üheks ööks. Koos ülevõtmisega võite proovida saada sellelt pruulikojalt “swag” kätte, näiteks rannaaluseid, kleebiseid, võtmehoidjaid jne. Samuti võiksite seda reklaamida. üritus baaris, nii et baarikülastajad on tootest veelgi teadlikumad. Sellist üritust tehes saate sihtkliendid uude tootesse sukelduda ja kui on aeg seda toodet proovida ja müüa, on inimestel sellega kokku puutunud ja tõenäolisemalt proovivad seda.

9
Koolitage/harige kliente ja töötajaid praeguste ja uute toodete osas. Tutvuge oma klientide ja nende baarijuhtidega. Õpetage juhte ja töötajaid nende toodete kohta, mida nad kaasas kannavad. Enamikul juhtudel, mida haritumad on serverid/baarmenid toote osas, seda rohkem nad seda toodet müüvad. Need on teie müügimängu viimane rida. See tähendab alati, et töötajad tahavad ka teie toodet müüa. Nad otsustavad, mida nad müüvad, ja võite kihla vedada, et nad müüvad rohkem tooteid, mida nad müüvad. meeldib või soovite müüa. See tähendab töötajate abistamist, nende tundmaõppimist, koolitamist (ettevõtte loal), oma toodete näidiste hankimist jne. Õlleõppetundide pidamine klientide loal on suurepärane võimalus sellega alustada. Lisaks võib teil olla võimalik korraldada ka müügivõistlusi ettevõtte sees, mille eest teie ettevõte või teie ise auhinna välja pakute. Näiteks kui proovite turule tuua uut õlut, võite mõnes baaris korraldada nädala või kuu pikkuse võistluse oma töötajatega, et näha, kes suudab kõige rohkem müüa, ja võib-olla pakute kontserdipileteid, või õhtusöögivautšerid vms võitjale.

10
Pakkuge klientide ettevõtetele ja töötajatele sageli näidiseid uutest toodetest või toodetest, mida soovite müüa. Üks parimaid viise toote tutvustamiseks ja kellegi selle kohta harimiseks on neil seda proovida. See on otsene ja lihtne.Â. Külastage sageli oma kliente ja tooge neile õlut, mida soovite müüa, ja õlut, mida arvate, et neile meeldib. Sa ei pea alati olema müügimeelne, inimeste õnnelikuks hoidmine on sama oluline kui raha teenimine, ja see käib käsikäes teie kasumiga pikas perspektiivis. Teie kliendid võivad teilt sageli nõuda teatud sorti näidiseid, mida nad otsivad, ja see aitab teil alati võimaluse korral neid taotlusi täita.

11
Tutvuge sagedaste klientide ettevõtetega ja pakkuge abi.  Ärge kunagi jääge oma kliendi ettevõtetele võõraks. Külastage sageli ja viige neile võimaluse korral äri. Kui teil on ärireise, lõunasööke vms, proovige neid korraldada oma kliendi ettevõtetes. Rääkige töötajatega, olenemata sellest, kas teil on äri- või isiklikke asju; õppige neid tundma ja olge karismaatiline.   Soovite, et töötajad teaksid teid ja oleksid teile lojaalsed. Kui teie töötajatele meeldite, võivad mõned neist edastada tooteid, mida nad teavad, et teie kaudu tellitakse. See aitab teie toote müügiga palju kaasa.

12
Võimaluse korral minge otsemüügikohustustest kaugemale. Pakkuge kraaniliinide kontrollimist/puhastamist, kraanisüsteemi kalibreerimist, kraaniga seotud üksuste parandamist jne. Olge oma klientidele ressurss; konsulteerige nendega ja aidake neid võimalusel reklaamimisel. Mõned suuremad õlletootjad pakuvad müügisoodustusi ja reklaamiraha ettevõtetele, kes müüvad nende tooteid. Teil võib olla tegutsemisruumi, et valmistada ettevõtte jaoks plakateid või korraldada pidu. õlletootjate äri on peenraha. Pöörake tähelepanu nendele hüvedele ja levitage neid võimaluse korral sageli.

13
Kasvatage pidevalt lojaalsust ja hoidke oma klientide õnne. Aidake oma kliente nõuannete/strateegiatega, isegi kui see hõlmab konkureerivaid tooteid, ja olge nende jaoks alati ressurss. Olge usaldusväärne; olema alati kättesaadav, usaldusväärne ja leidlik.  Andke endast parim, et rahuldada ka oma klientide vajadusi.