Kuidas olla baarmen ilma kogemuseta

Baarmenitöö võib olla lõbus ja tulus töö inimestele, kes naudivad klientidega suhtlemist. Kogemuste puudumisel valdkonnale sissemurdmine võib aga olla raske, sest paljud baarid tahavad baarmeneid, kes on oma tööga aega veetnud. Kogu lootus pole siiski kadunud. Kui täiendate oma baarmeniteadmisi, harjutate jookide segamist ja otsite baaris algtaseme ametikohta, saate end baarmenitööks hästi ette valmistada, isegi kui te pole seda kunagi professionaalselt teinud.

1
Ostke baarmeni käsiraamat. Baaripidaja käsiraamat on lihtsaim viis õige baari seadistamise, haldamise ja juriidiliste kohustuste tundmaõppimiseks. See hõlmab kõiki põhitõdesid, mida peate teadma baarmenina alustamiseks, nagu joogiretseptid ning soovitused veinide, õllede ja likööride kohta. Baaritöö käsiraamatuid leiate paljudest raamatupoodidest ja veebipoodidest. Üks populaarne käsiraamat on baarmeni käsiraamat. mille leiate siit: https://craftybartending.com/field-manual/.

2
Osalege baarmenite koolis. Kui õpite paremini, kui keegi teid otse õpetab, võib baarmenikool olla parem valik kui käsiraamat. Sa ei õpi mitte ainult kõiki baarmenitöö põhitõdesid, vaid saad harjutada ka jookide segamist ja valamist koos koolitatud baarmeniga. Mõnes baaris võib baarmenikoolis käimine korvata töökogemuse puudumise.Mõned baarimehed koolidel on töövahendusprogrammid, mis aitavad teil pärast koolituse läbimist tööd leida.Pidage meeles, et baarmenikool võib olla üsna kulukas, seega peate otsustama, kas see on investeeringut väärt.Mõned baarmenid ei soovita baarmenikoolis käimist kuna nende sertifikaati ei nõuta.

3
Veeda kainena aega baaris. Kui külastate mõnda populaarset kohalikku baari, saate näha praktilist baarmeni oskuste ja teadmiste demonstratsiooni. Jälgige baarmeneid ja vaadake, kuidas nad oma tööga hakkama saavad. Ärge siiski tellige ise alkoholi – soovite, et teil oleks selge pea, et saaksite õppida. Te ei taha istuda baaris ilma midagi tellimata, seega otsige toitu pakkuv asutus. Kui baarmen tundub Kui olete sõbralik, võite selgitada, et olete huvitatud baarmenitöö kohta õppimisest, ja vaadake, kas nad saavad näpunäiteid pakkuda.

4
Õpibaari lingot. Jookide tellimisel ja segamisel kasutatakse teatud termineid, mida iga baarmen peab teadma. Näiteks peaksite teadma, et “kividel” tähendab jääga ja “puhas” tähendab ilma vee või jääta. Tõenäoliselt hõlmab baarmeni käsiraamat neid termineid, kuid võite neid leida ka erinevatelt baaride veebisaitidelt, nagu Webtender.com ja Liquor.com.

5
Tutvuge baarivarustusega. Et teada, kuidas jooke segada ja serveerida, on oluline õppida tundma baaris kasutatavaid tööriistu ja seadmeid. Lugege lisateavet selliste tööriistade kohta nagu kokteilišeikerid ja jiggerid, aga ka selle kohta, kuidas kasutada täiustatud seadmeid, sealhulgas mikserid, mikserid ja keegeraatorid.

6
Lugege levinud veinide, õllede ja kangete alkohoolsete jookide kohta. Edukaks baarmeniks olemine tähendab oskust jooke soovitada ja kokteile segada. Te ei pea teadma kõiki maailmas leiduvaid veine, õlut või likööri, kuid on oluline teada levinumaid tüüpe, et saaksite aidata teenindada kliente, mida nad soovivad. Üheksa veinilaadi, millega peaksite tutvuma, on täidlased punased veinid, keskmise täidlusega punased veinid, heleda täidlusega punased veinid, täidlusega valged veinid, heledad valged veinid, aromaatsed valged veinid, magustoidud ja kangendatud veinid ning šampanja ja vahuveinid. Õllestiilid, mida peaksite tundma õppima sisaldab alesid, laager, stout ja porterid ning linnased. Peamised liköörid, mida peaksite lugema, on viin, džinn, tequila, hele rumm, tume või vürtsidega rumm, brändi, burboon, Iiri viski, Kanada viski, rukkiviski ja šoti viski .

7
Investeerige baarmenitööriistadesse. Jookide valmistamine ja valamine on mugav, seega on hea mõte osta baarmenitööriistad, mida saate jookide segamiseks kasutada. Pole vaja osta kõige odavamaid tööriistu, kuid hea põhikomplekt võimaldab teil tõhusalt harjutada. Mõned tööriistad, mis teil peaksid olema, on järgmised: ShakerJiggerHawthorne’i kurn Segamisklaas KokteilisõelMuddlerZester Reamer või mahlapress Jäätangid

8
Harjutage klassikaliste kokteilide valmistamist. Kui teil on baarmenitööriistad, ostke tavalised liköörid ja mikserid ning harjutage tavaliste kokteilide valmistamist. Maitske neid veendumaks, et olete need õigesti valmistanud, ja kui tunnete end mugavalt, kutsuge sõpru ja perekonda pakkuma, et “kohapeal jooke tellida”. Mõned klassikalised kokteilid on näiteks martini, Manhattani, Long Islandi jäätee, Vanamoodne, margarita, must vene, mai tai, hapu viski ja pina colada.

9
Hankige klienditeeninduse kogemus. Klientidega suhtlemine on edukaks baarmeniks olemise oluline osa. Kui teil on klienditeeninduse kogemus, võite olla ahvatlevam baarmenikandidaat kui keegi, kellel seda pole. Võite otsida positsiooni restoranis, kohvikus, poes või mujal, kus saate õppida klientidega suhtlema.

10
Otsige algtaseme baaritööd. Enamik baare reklaamib baarmeneid seestpoolt. See tähendab, et baaris algtaseme ametikoha saamine võib olla suurepärane viis baarimehe ametisse jõudmiseks isegi ilma kogemuseta. Otsige barbacki positsiooni, mis on baarmenitele varupositsioon. Nii õpite ja kogete tööstust. Barback tegeleb selliste ülesannetega nagu laimide ja muude lisandite lõikamine, jää uuesti täitmine, tühjade pudelite asendamine ja baari seadistamine. Kui te ei leia barbacki asendit, serveri asukoht baaris võib olla ka hea viis baarmenitöösse sisenemiseks.

11
Sõbrake baaritöötajatega. Kui olete baaris algtasemel ametikoha saanud, on hea mõte saada sõbraks baarmenite ja baarijuhiga. Küsige, kas nad vajavad täiendavat abi, ja rääkige nendega sõbralikult, kui baar pole hõivatud. Positiivsete suhete arendamine oma töökaaslaste ja juhendajatega võib aidata, kui tuleb aeg küsida ametikõrgendust.

12
Jälgige kogenud baarmeni, kellega koos töötate. Kui teil on mõni konkreetne kogemustega baarmen, kellega koos klõpsate, jagage oma soovi baarmeni ametikohale tõusta. Nad võivad olla valmis aitama jagada oma baarmenioskusi ja näpunäiteid, mis aitavad teil baaris edasi liikuda. Esitage neile küsimusi, kopeerige, mida nad teevad, ja seejärel harjutage oskusi kodus. Soovite korraldada juhendamise sessioone vabal ajal, et te ei peaks klientide pärast muretsema.

13
Rääkige oma ülemusega edutamisest. Kui teil on algtasemel töökogemus ja teil on töökaaslastega head suhted, rääkige oma juhiga oma soovist baarmeniks töötada. Küsige, kas teil võib olla võimalik võtta aeg-ajalt baarmenivahetust, et end tõestada ja näha, kuhu see teid viib. Võiksite rääkida teiste baarmenidega, kuidas oleks parim viis oma ülemusele läheneda. Olge püsiv. Isegi kui teie juht ütleb teile, et hetkel ei ole ühtegi baarmeni avatud, jälgige regulaarselt, et veenduda, et nad pole teid unustanud.

14
Töö baarmenina toitlustusettevõttes. Kui te ei leia baaris algtaseme tööd, kaaluge kandideerimist toitlustusettevõttesse. Sageli vajavad nad üritustel töötamiseks baarmeneid ja tavaliselt ei nõua nad nii palju töökogemust kui baarid. See on ideaalne viis tööl õppimiseks ja atraktiivsemaks kandidaadiks tegelikule baaritööle. Kui te pole kindel, kas olete baarmeniks valmis, palkavad toitlustusettevõtted sageli ka barbacke.