Kuidas saada baarmeniks

Kui sulle meeldib inimestega töötada, oled suurepärane isiksus ja armastad baariatmosfääri, siis võib baarmeni amet olla sinu jaoks ideaalne töö! Siiski võite olla teadmatuses, kust alustada. Õnneks pole baarmeniks olemiseks tavaliselt vaja erilist ettevalmistust ega haridust. Teil on vaja lihtsalt klientidega töötamise kogemust ja olulisi oskusi, nagu pinge all töötamine, suurepärane mälu ja vastutus. Nende oskuste ja jookide valmistamise harjutamisega saate alustada oma baarmenikarjääri.

1
Kontrollige oma piirkonnas baarmeniks saamiseks minimaalset vanust. Baarmeni vanuse alammäär on erinev, kuid tavaliselt jääb see vahemikku 18–21. Vaadake oma piirkonna vanusenõuet. Kui olete piisavalt vana, siis alustage oma tööotsinguid! Ameerika Ühendriikides ei pea te baarimeheks saamiseks olema paljudes osariikides seaduslikus joomiseeas. Kui te pole veel piisavalt vana, et olla baarmen , saate endiselt oma oskusi arendada. Alustage joogiretseptide õppimist. Kogemuste saamiseks võiksite alustada tööd ka restoranis või baaris barbacki või teenindajana.

2
Osalege baarmenikursusel, et omandada oskusi ja suurendada oma kogemusi. See ei ole alati nõue, kuid see muudab teid potentsiaalsete tööandjate jaoks palju paremaks, eriti kui teil pole palju kogemusi. Võite võtta palju baarmeniprogramme ja enamik neist kestab paar nädalat enne lõpetamist. Kui olete programmi lõpetanud, saate tunnistuse oma oskuste ametlikuks muutmiseks. Kui asute USA-s, proovige leida baarmeniprogramm, mille on litsentsinud teie osariigi haridusministeerium. See näitab, et programm on seaduslik. Kui kaalute baarmenikooli, planeerige külastus enne maksmist. Tutvuge kooliga ja kohtuge mõne juhendajaga, et otsustada, kas nad on professionaalsed ja valdkonnaga kursis. Samuti peaksid nad kasutama erialast õpikut ja klassimaterjale. Nii saate vältida pettusi. Internetis on ka palju baarmeniprogramme, kuid olge nendega ettevaatlik. Uurige neid põhjalikult, et veenduda, et tegemist pole petuskeemiga. Kui võimalik, proovige programmi läbinud inimestega rääkida, et veenduda, et nad saavad pärast seda tööd. Baarmenikool maksab tavaliselt mõnisada dollarit, kas isiklikult või veebis.

3
Hankige baarikomplekt, et saaksite kodus harjutada. Ainus viis baarmeniks olemise paremaks saamiseks on harjutamine, seega kasutage kodus veedetud aega maksimaalselt. Saate osta odava baarikomplekti, mis sisaldab kokteilišeikerit, tange, visplit, lusikat ja kõiki tööriistu, millega baari taga töötate. Kui harjutate kodus, olete valmis baarijuhtidele oma oskustega muljet avaldama. Ärge harjutage ainult joogiretseptide valmistamist. Õppige ka jookide garneeringuid tegema. See on kokteilide puhul oluline, eriti uhkemates baarides.

4
Õppige pähe levinud joogiretseptid. Võib arvata, et baarmenitöö saamiseks peate pähe õppima sadu joogiretsepte, kuid see pole sugugi tõsi. Inimesed tellivad vaid käputäis populaarseid jooke, seega keskenduge nende meeldejätmisele. Ülejäänud saate õppida töö käigus, eriti kui teatud baaridel on ainulaadsed retseptid. Mõned levinumad kokteilid on tume ja tormine, vanamoodne, negroni, daiquiri, martini, hapu viski, margarita ja Moskva muula. Kui jätate need retseptid meelde, on teil tõenäoliselt kõik töö leidmiseks vajalikud teadmised. Uurimiseks on Internetist lihtne retsepte leida. Võite hankida ka baarmeniraamatu, mis on täis retsepte. Ärge unustage otsida ka levinud baaritermineid, nagu “puhas” ja “kaljudel”, et teaksite, mida kliendid nõuavad.

5
Töötage oma suhtlemis- ja klienditeenindusoskustega. Pidage meeles, et baarmeniks olemine on midagi enamat kui lihtsalt jookide segamine. See on üldiselt teenindajapositsioon, nii et peate inimestega palju suhtlema. Mõned suurepärased viisid klientidele muljet avaldamiseks on erinevate jookide soovitamine, väikese jutu rääkimine, tähelepanelik kuulamine, et saaksite tellimusi õigesti teha, ja üldiselt kõigile klientidele toreda aja näitamine. Kui te ei tunne, et olete loomulikult väljas, saate alati harjuta seda oskust. Proovige luua kodus pilkupaar ning teenindada sõpru ja perekonda, et end paremaks muuta. Samuti võite töötamise ajal teha vea. See on täiesti normaalne. Lihtsalt olge valmis kliendi ees vabandama ja oma viga parandama. Pidage meeles, et mõnikord peate olema ka kindel. Kliendid, kes on joonud, võivad muutuda ebaviisakaks või käratsevaks. Olge valmis nad ära lõikama, kui nad on purjus, või lööge nad baarist välja, kui nad käituvad sobimatult.

6
Teenige osariigi baarmenilitsents. USA-s nõuavad mõned osariigid osariigi reguleerimisnõukogu alkoholilitsentsi, et seaduslikult baarmenina töötada. Tavaliselt nõuab see lühikursust alkoholi serveerimise ohutuse ja eetika kohta. Enamasti on kursus vaid paar tundi. Pärast seda saate oma osariigi litsentsi. Nendel kursustel õpetatavad tavalised oskused on isikutunnistuste kontrollimine, võltsitud isikutunnistuste tuvastamine, purjus inimese tuvastamine ja muud probleemid, mis võivad töötamise ajal esile kerkida. Mitte kõik baarid ei nõua seda litsentsi, kuid see võib muuta teid tugevamaks kandidaadiks, kui teil see on. Mõned osariigid pakuvad ka põhjalikumaid baarmeni sertifikaate, mis sarnanevad baarmenikooli tunnistusega. Mõned kõrgema taseme ribad võivad vajada neid mandaate.

7
Kogemuste saamiseks alustage barbackina. Kahjuks võib baarimehe ametikoha leidmine ilma baarikogemuseta olla keeruline, isegi kui teil on kõik litsentsid ja sertifikaadid. Hea viis jalg ukse vahele saada on töötada esmalt barbackina. Barbackid teevad baari taga kõiki käsitsitöid, nagu jääämbrite täitmine, klaaside kogumine ja pesemine, külmikute täis hoidmine ja kõik muud toimingud, mida baarmenid teilt vajavad. See ei pruugi tunduda nii lõbus kui baarmen, kuid see on suurepärane viis alustada tööd baarmeni ametikohani. Tavaliselt saate barbackina tööle asuda ilma kogemuste või sertifikaatideta, seega kaaluge selle töö saamist, kui olete töötate oma baarmeni sertifikaatide kallal.

8
Pane kokku tugev baarmeni CV. Nii nagu iga muu töö puhul, on ka baarmenitöökohale kandideerimiseks vaja CV-d. Baarmeni CV on nagu iga teine ​​CV, seega tehke see lühike ja hõlpsasti loetav. Tõstke ülaosas kindlasti esile oma kogemused, sertifikaadid ja litsentsid, et baarijuhid näeksid, et olete kvalifitseeritud baarmeniks. Ärge unustage oma CV-sse alati lisada oma kontaktandmed! See tundub nii lihtne, kuid inimesed mõnikord unustavad. Kui teil pole konkreetset baarmenikogemust, tõstke kindlasti esile kõik klienditeenindusega seotud töökohad. Serveri, kassapidaja, hosti või kasutajatoe töötajana töötamine võib näidata, et oskate inimestega koostööd teha ja klientide eest hoolitseda. Pidage meeles, et keskmine inimene kulutab teie CV vaatamisele vähem kui minuti. Veenduge, et keegi, kes seda kiiresti skannib, näeks kogu teie kogemust.

9
Proovige vaadata baare, kus olete juba regulaarne. Baarid ja restoranid saavad palju baarmenirakendusi, mistõttu võib olla raske silma paista. Kui olete mõnes linna baaris tavaline ja tunnete juba sealseid töötajaid, võite konkursil osaleda. Minge sisse ja mainige, et otsite baarmenitööd ja tahaksite hea meelega juhatajaga vestelda. Kui töötajad teid juba tunnevad, võib juht olla valmis teid tööle võtma. Pidage meeles, et teil on oma CV käepärast, juhuks kui juht seda palub.

10
Otsige veebipõhistelt töökohtadelt oma piirkonna baaride avamist. Paljud baarmeni töökohad avaldatakse veebis, nagu iga teinegi töö. Saate kontrollida veebisaite, nagu Indeed või Glassdoor, tippides otsingumootorisse “baarmenâ€. Tõenäoliselt kohtate palju postitusi, millele saate kandideerida. Ärge unustage kohandada asukohaseadeid vastavalt piirkonnale, kus soovite töötada. , peate läbi sõeluma palju postitusi, mis ei ole teie lähedal.Kuna veebis kandideerimine on lihtne, on teil tõenäoliselt nende postituste jaoks suur konkurents. Peaksite selle meetodi kombineerima ka isikliku kandideerimisega.

11
CV esitamiseks külastage kohalikke baare. Kõiki baarmenitöökohti ametlikult välja ei kuulutata ning kõnniteel peksmine ja isiklikult kandideerimine on baarmenimaailmas endiselt populaarne. Tehke nimekiri piirkonna baaridest ja külastage isiklikult, et küsida baarmenitööd. Hoidke oma CV käepärast ja olge valmis end juhile müüma. Olge valmis, sest juht võib soovida teid seal intervjueerida või testida. Proovige külastada baari vähem kiirel ajal, näiteks pärastlõunal. Kui tulete kiirel ajal, pole juhil aega teiega rääkida. Kui teate kedagi, kes töötab kohalikus baaris, andke talle teada, et otsite tööd. Nad võiksid teile juhatajaga hea sõna öelda.

12
Pane intervjuuks hästi riidesse. Tahad alati muljet avaldada sind intervjueerivale juhile ja heas rõivastuses ilmumine on hea mulje jätmise oluline osa. Isegi kui intervjueerite ainult vabaaja spordibaari jaoks, ei saa te kunagi valesti minna, kui valite ilusad püksid või seelik puhta kleitsärgiga. Pidage meeles, et see võib olla teistsugune, kui intervjueerite uhkes baaris. Nendes kohtades kannavad baarmenid sageli lipse ja kleitpükse, seega riietuge intervjuu ajaks sobivalt. Hea rusikareegel on proovida riietuda veidi ametlikumalt kui baaris töötavad baarmenid.

13
Olge sõbralik ja entusiastlik kogu intervjuu vältel. Kui proovite saada baarmeni tööd, on teie isiksus väga oluline. Juhid tahavad tavaliselt kedagi, kes on isikupärane, kuid näitab ka head otsustusvõimet ja vastutust. Näidake juhile, et saate neid rolle täita. Raputage neil kätt, looge silmsidet, naeratage, istuge sirgelt ja rääkige enesekindlalt, et nad näeksid, et sobite sellele tööle hästi. Proovige muuta vestlus juhiga vestluslikuks. See paneb neile meeldima teie kui inimene ja nad on valmis teid rohkem palkama. Kui juht küsib, miks soovite selles baaris töötada, öelge midagi sellist nagu “See on lihtsalt ideaalne õhkkond, milles ma töötan hästi. võib öelda, et kõik kliendid ja töötajad on inimesed, kellega saan hästi läbi ja ma saan siin tõesti oma parimat tööd teha.”Juhataja võib proovida muuta intervjuu teie jaoks raskeks või stressirohkeks. Tõenäoliselt on see test, et näha, kuidas te survega toime tulete, nii et olge kogu protsessi vältel rahulik ja sõbralik, isegi kui see on stressirohke.

14
Rõhutage oma varasemat kogemust klientidega töötamisel. Isegi kui tead, kuidas jooke hästi valmistada, on baarmeniks olemise üks olulisemaid osi klientidega suhtlemine. Tõenäoliselt küsib juhataja teie varasema klienditeeninduse kogemuse kohta, kas see oli baaris või mitte. Olge valmis laiema avalikkusega suhtlemisel rõhutama oma inimeste oskusi ja mugavust. See on hea viis juhatajale muljet avaldada. Tõenäoliselt küsib juhataja teilt, kuidas käituksite mõne hüpoteetilise stsenaariumi korral, nagu näiteks väga suure grupi joogitellimuste meeldejätmine või võltsitud isikutunnistuse leidmine. Proovige ette näha kõiki olukordi, millega võite töö käigus kokku puutuda, ja leidke neile häid vastuseid. Valmistage ette paar lugu selle kohta, millal pidite konflikti lahendama, näiteks kui oli vaja purjus patroon baarist välja visata. Need on olukorrad, mis töö käigus tõenäoliselt ette tulevad, nii et juht tahab teada, et saate sellega hakkama. Öelge midagi sellist: “Mäletan, kui üks klient tuli baari komistades ja ma võisin öelda, et ta oli juba purjus. Mul pole üldse õigus teda teenida, nii et ma ütlesin talle, et ta peab lahkuma. Kui ta seda ei teinud, andsin väljaviskajale teada, et ta ta välja saatis.”

15
Jälgige pärast intervjuud. Teete vea, kui te pärast töövestlust ei jälgi, hoolimata sellest, kui hästi see teie arvates läks. Päev pärast intervjuud saatke juhile e-kiri või helistage, et tänada aja eest. Kasutage võimalust ja väljendage oma huvi selle töö vastu. Kui nad ei sooviks teid palgata, võib teie huvi neid teie kasuks lükata. Te ei pea jälgimisel olema väga sõnakas. Ütle lihtsalt: “Tahtsin teid veel kord tänada eilse aja eest. Olen endiselt sellest tööst väga huvitatud ja ma loodan teilt varsti vastust kuulda.”

16
Tehke proovivahetus. Kui intervjuu läbite, on järgmine etapp tõenäoliselt proovivahetus. See on tavapraktika tagamaks, et saate tööga tegelikult hakkama. Juht määrab, et töötate tegelikus vahetuses nende järelevalve all. See on viimane test, nii et tehke kõik endast oleneva, et see naelaks teha! Olge valmis ja võtke kaasa kõik, mida juht käsib teil tuua, näiteks pastakad või pudeliavajad. Samuti riietuge täpselt nii, nagu öeldakse. Olge vahetuse ajal rahulik. Tõenäoliselt muutub see stressirohkeks ja juht võib-olla määras teile meelega kiire aja, et näha, kuidas te toimite. Pidage meeles kõiki oma oskusi ja kogemusi, et seda läbi teha. Pidage meeles, et töötate hästi koos kõigi teistega sel ajal vahetuses. Baarmeniks olemine tähendab tiimi kuulumist, seega panusta sellesse meeskonda nii palju kui saad.