Kuidas mustikaid puhastada

Mustikate puhastamine enne nende söömist on oluline viis hallituse ja bakterite ning pestitsiidide eemaldamiseks. Lihtsaim viis neid maha pesta on loputada neid õrna külma veejoa all, kuigi täiendava puhastusjõu saamiseks võite kasutada äädikat. Eemaldage kõik riknenud marjad ja kuivatage ülejäänud marjad, et järgmisel korral külmiku avamisel ei tekiks häguseid või kortsus marju.

1
Kontrollige käsitsi kahjustatud marju ja prahti. Eemaldage kõik marjad, mida te ei soovi süüa, samuti varred ja muu praht. Võtke välja kõik roheliste laikudega marjad, kuna nende peal olev hallitus võib levida teistele marjadele. Punased marjad on valmimata ja tuleks eemaldada koos kõigi kortsus või purustatud marjadega.Head mustikad on täidlased, sügava tumesinise värvusega. Marjade pesemisel võite leida rohkem, mis tundub katsudes pehme. Võtke need minema.

2
Laadi mustikad sõela. Ka kurn töötab, kui teil see on. Täitke see võimalikult paljude marjadega, veendudes, et need ei valguks pealt välja ega veereks mööda põrandat. Valige välja kõik varred, mida näete kurnas lahti.

3
Loputa mustikad külma vee all. Keerake kraanikausis külm kraan lahti, kuid veenduge, et veevool oleks väga õrn. Kui veejuga on liiga tugev, võib see osa marju purustada. Seejärel hoidke kurna korraks jooksva vee all, kuni kõik marjad on märjad. Mustikate purustamise vältimiseks võite neid ka pesta, kastes kurna külma veega täidetud kaussi.

4
Raputage kurna, et vesi välja voolaks. Liigutage mustikad ringi, et need ei leotuks kurnasse jäänud liigses vees. Kui teil on mustikad kausis, võite marjad kurnaga üles korjata ja vee välja valada. Oluline on vältida mustikate pikaks ajaks vette jätmist, kuna see toob kaasa pudrused marjad, mida on ebameeldiv süüa.

5
Eemaldage partiist jäänud hallitanud või pudrused marjad. Sorteerige marjad käsitsi läbi, otsides kahjustuste märke. Hallitanud ja ebaküpseid on lihtne märgata, kuna need näevad välja vastavalt rohelised ja punased. Võtke välja ka kõik, mis on muljutud või kortsus. Võtke välja kõik pehmed, pudrused marjad, kuid ärge muretsege, kui mõni neist jääb ilma. Kui te neid pesete, on teil veel üks võimalus.

6
Täida kauss poolenisti külma veega. Selleks sobib hästi suur segamiskauss või salativöör. Kui sul on palju marju, mida pesta, võid täita hoopis kraanikausi. Valage kaussi vähemalt 3 tassi ehk 710 ml (24 fl untsi) külma vett.

7
Mustikate säilimiseks sega külma vette 1 osa äädikat. Et äädikalahus oleks piisavalt tugev hallituse ja bakterite eemaldamiseks, hoidke seda vahekorras 1 osa äädikat ja 3 osa vett. Võite kasutada pudelit tavalist valget äädikat, mis on ostetud toidupoest või üldpoest. Teie marjad võivad pärast sel viisil pesemist külmkapis kauem vastu pidada. Näiteks kui valasite kaussi varem 3 tassi (710  mL) vett, lisage 1 tass (240 mL) äädikat. Äädika asemel saate osta ja kasutage kaubanduslikku puuviljapesu supermarketist.

8
Kalla mustikad äädikaseguga kaussi. Aseta kaussi nii palju marju, kui saad. Kui teie kauss on liiga väike, pange mõned marjad kõrvale. Saate neid hiljem pesta ilma segu vahetamata.

9
Sega kausis mustikaid 1 minut. Võid oma käega marju kausis ringi tupsutada. Leota neid võimalikult ühtlaselt äädika segus. Puhastumise tagamiseks võite mustikaid leotada kuni 10 minutit. See võib aga mõnel neist pudruks muutuda.

10
Kurna vesi kausist välja. Kõige lihtsam on seda teha, kui tõstad mustikad kurnaga kausist välja. Võid ka kausi sisu kallata kurnasse, et liigne vesi ära voolaks. Vältige mustikatel pikka aega vees seista. Alustage nende kuivatamist kohe.

11
Loputage marjad külma vee all. Teie mustikad lõhnavad sel hetkel äädika järele. Ebameeldivast lõhnast vabanemiseks lase kraanikaussi veidi külma vett. Peske marju, kuni te ei tunne enam äädika lõhna. Veenduge, et kasutate õrna veejoa, et vältida marjade purustamist.

12
Vooderda küpsetusplaat paberrätikutega. Asetage paberrätikud tasasele pinnale. Küpsetusplaat püüab kenasti üleliigse vee kinni, paberrätikud aga imavad mustikatelt niiskust endasse. Kui sul küpsetusplaati pole, võid marjad kaussi või sõela sisse jätta. Patsutage need lihtsalt paberrätikutega kuivaks.

13
Laota mustikad kihiti ahjuplaadile. Aseta mustikad paberrätikute peale. Tahad, et need oleksid ühes ühtlases kihis. Kui teil on kuivatamiseks palju mustikaid, kuivatage neid mitmes partiis.

14
Patsuta mustikad paberrätikutega kuivaks. Hoidke mustikate kohal värsket paberrätikut. Tupsutage mustikad õrnalt kuivaks, veeretades neid võimalusel paberrätikus. Asendage oma paberrätik, kui see küllastub. Kui mustikaid on ikka kaussi või sõela jäänud, võib nende paberrätikus rullimine olla lihtsam. Veenduge, et kogu niiskus oleks eemaldatud, nii et marjad ei pehmene. .