Kuidas mangot puhastada

Mangod on maitsvad troopilised puuviljad, mille söömine nõuab pisut pingutust. Nagu enamik puuvilju, peate oma mango enne söömist põhjalikult pesema. Kui see on puhas, mõelge välja, kus selle suur süvend mango sees asub. Lõika ümber noaga ja viiluta nikerdatud mango viljaliha tükkideks. Lõpuks eemalda mangodelt paks mittesöödav nahk ja naudi magusat vilja.

1
Hoidke mangot jaheda jooksva kraanivee all. Veenduge, et kogu pind oleks loputatud. Peate mangot loputama vaid mõne sekundi, kuna te ei söö koort. Kui valmistate mitu mangot, säästate nende pesemise aega, pannes need kõik suurde potti või kaussi ja täites jaheda veega.

2
Hõõruge mustus ja praht käte või puuviljaharjaga ära. Kui teie mangol on pärast loputamist määrdunud laike, tuleks see võimalikult hästi ära kraapida. Enamikul juhtudel saate kogu mustuse ära hõõruda. Kui mango on eriti määrdunud, tuleks mangokoort puuviljaharjaga kergelt nühkida. Mangod tekivad kergesti sinikaid, seega ärge avaldage puhastamisel käte või harjaga tugevat survet.

3
Pange mango kõrvale, et see kuivaks. Mangot on lihtsam viilutada, kui selle nahk on kuivanud. Mangod võivad muutuda väga libedaks, kui hakkate neid lahti lõikama, nii et puuvilja väliskülje kuivatamine aitab teil mangost kinni hoida. See võib takistada ka noa libisemist. Kui te ei taha oodata, kuni mango õhu käes kuivab, pange see rätikule.

4
Parima lõike saamiseks hoidke mangot vertikaalselt. Hoidke mangot lõikelaual nii, et see oleks vertikaalselt pikem kui horisontaalselt. Mangode keskel on suur tugev süvend ja see aitab teil enne esimese lõike tegemist ära arvata, kus see asub. Kui teil on probleeme süvendi asukoha kindlaksmääramisega, torgake nuga mango sisse ja kontrollige, kus see asub. vastupanu.

5
Lõika mango pooleks vertikaalse keskosa alla, kuni jõuate auku. Alustades mango kõrgeimast kohast, lõigake puuviljad ülalt alla pooleks. Nuga peaks puutuma kokku süvendi kõige laiemate servadega. Võib-olla on lihtsam viilutada mango üks külg ülalt alla ja seejärel teha sama teise poolega.

6
Lõika mango süvend ümber, et see puuviljadest eraldada. Hoidke mangot vertikaalselt ja töötage noaga ümber mango süvendi. Püüdke hoida nuga kaevule võimalikult lähedal, et saada võimalikult palju puuvilju. Saate lõpuks kaks suurt poolikut mangot ja süvend. Olge ettevaatlik ja ärge rakendage noaga liiga palju jõudu. See on siis, kui mango ja teie nuga on väga libedad ja te ei taha riskida enda lõikamisega.

7
Lõika mango viljaliha tükkideks ilma nahka purustamata. See muudab mango käes hoidmise lihtsamaks ja teeb palju vähem segadust. Võite mangot tükeldada nii, nagu soovite, kuid sageli lõigatakse see ülevalt alla pikkadeks ribadeks. Teise võimalusena võite lõigata mango kuubikuteks, tehes mango viljalihasse noaga ruudustiku.

8
Koorige mangol nahk maha. Hoidke mangot nahaga vastu peopesa. Seejärel kiilu lusikas viljaliha ja koore vahele. Kasutage lusikaga viljaliha taldrikule või kaussi väljavõtmiseks. Mango viljaliha väljavõtmiseks võite kasutada ka joogiklassi huult.