Kuidas nikerdada ananassi

Ananassi nikerdamine tähendab sageli otste, naha ja silmade lõikamist, kuid on ka teisi viise, kuidas oma noaoskusi kasutada visuaalselt uimastavate puuviljade serveerimiseks. Näiteks eemaldage ananassi poolelt viljaliha, et luua puuviljakorv, mis mahutab värvilise puuviljasalati. Samuti proovige ananassi serveerimisaluse loomiseks viilutada neljaks lõigatud ananass tükkideks. Kui kõrvitsaid pole saadaval, õõnestage ananass ja muutke see jack-o’-laternaks. Nikerdage ananass, et külalistele muljet avaldada ja stiilselt puuvilju nautida.

1
Poolita ananass pikuti pooleks. Laota ananass lõikelauale. Lõika terava noaga läbi kogu ananass, sealhulgas vars. Selle puhtamaks tegemiseks vajutage noaots läbi ananassi keskosa alla, seejärel langetage tera kand. Pöörake ananass ümber ja korrake seda teisel küljel. Töötage aeglaselt, et saada puhas lõige, mis muudab ananassikorvi parimaks!

2
Kasutage väiksemat nuga, et lõigata ümber naha servad. Asetage tera ananassi välisservast umbes 1 tolli (2,5 cm) kaugusele, nähtavate pruunide silmalaikude taha. Lõika ettevaatlikult ananassi ümbert. Hoidke ananassi teise käega paigal ja keerake seda vastavalt vajadusele. Olge ettevaatlik, et te ei torgaks ananassi põhja. Proovige õige sügavusega lõikamiseks kasutada koorimis- või filee-nuga. Kui plaanite teha ainult ühe puuviljakorvi, valige ananassipool, mis teile kõige paremini tundub. Hoidke ülejäänud pool külmkapis pärast seda, kui olete selle tihedalt plastkilesse või alumiiniumfooliumisse pakkinud.

3
Südamiku eemaldamiseks tehke keskele paar viilu. Tundke ananassi, et tuvastada kõva sisemine osa, mis kulgeb varrest alumise servani. Lõika terava noaga mööda südamiku servi viiludeks, olge ettevaatlik, et te ei lõikaks ananassi põhja läbi. Seejärel tõstke südamik noa või lusika otsaga välja. Võimalusel pöörake tera, kui jõuate südamiku alumise servani. Lõika selle alt ära, et oleks lihtsam eemaldada, säästes samal ajal ümbert magusamat puuvilja. Kui te ei saa südamikku kohe eemaldada, jätke see oma kohale. Tükelda ülejäänud puuvili, seejärel eemalda koos sellega südamik.

4
Lõika ülejäänud puuviljad väiksemateks tükkideks ja eemaldage need. Lõika ananassi laiuselt. Jagage puuviljad umbes 1 tolli (2,5 cm) paksusteks osadeks, jälgides, et ananassi nahk ei puruneks. Libistage tükid noa või lusikaga välja. Pange tükid kaussi kõrvale. Lõika need hiljem puuviljakaussi lisamiseks või säilita mõnel muul otstarbel. Säilitage kasutamata ananassitükid, hoides neid õhukindlas mahutis külmkapis kuni 4 päeva.

5
Kühveldage ananassi põhjast välja kõik ülejäänud puuviljad. Mõnikord kleepub natuke viljaliha naha külge, muutes ananassikausid ebaühtlaseks. Kasutage nende tükkide väljakraamiseks lusikat või melonipalli. Salvestage need tükid eraldi kaussi, et neid hiljem kasutada. Need tükid on puuviljakorvi jaoks liiga väikesed ja ebaühtlased, kuid üks võimalus neid kasutada on blenderis veeldada ja mahla puuviljakorvile katteks valada.

6
Täida korv värviliste viilutatud puuviljadega. Kõik puuviljad sobivad korvis hästi, seega valige, mis teile meeldib või mis juhtub hooajal. Lõika kõik puuviljad väiksemateks tükkideks, mis mahuvad korvi. Näiteks lõigake varem eemaldatud ananassitükid väiksemateks, umbes 1,3 cm (1–2 tolli) suurusteks tükkideks. Segage kõik puuviljad ja lisage ananassikoorele, et luua värviline maius. Iga korvi täitmiseks kulub umbes 4 tassi (700 g) puuvilju. See kogus varieerub veidi olenevalt ananassi suurusest ja kasutatud puuviljadest. Lisage ananassikoorele erinevaid värve, et oma puuviljakorv silma paistaks. Maasikad ja murakad on mõned võimalused, mis lisavad ananassitükkidele kontrasti.

7
Lõika ananass alt kuni varreni pooleks. Asetage ananass lõikelauale ja hoidke ananassi paigal, kui te sellest pika terava noaga läbi viilute. Lõika läbi lehtvars, et ka see jaguneks. Töötage aeglaselt, et saaksite puhtalt lõigatud kaks sarnast poolt. Kui teil pole ananassist pikemat nuga, tehke mitu lõiget. Alustage ananassi keskelt, seejärel lõigake ühe otsani. Keera ananass ümber ja lõika teine ​​ots läbi.

8
Lõika ananass uuesti pooleks, et jagada see neljandikku. Asetage ananass lõikelauale lõikepool ülespoole. Hoidke ananassi varrest kinni, et see paigal püsiks. Lõika ananassi varrest kuni alumise otsani. Korrake seda lõiget teise ananassi poole jaoks, kui kavatsete seda samamoodi serveerida. Vastasel juhul mähkige see alumiinium- või plastikümbrisesse ja hoidke seda kuni kasutamiseni külmkapis.

9
Kasutage väiksemat nuga, et eraldada südamik viljast. Valige terav filee nuga või midagi sarnast ja asetage see horisontaalselt ananassi laiusele. Enne lõikamist puudutage ananassi, et leida keskelt alla jooksev kõva südamik. Libistage nuga südamiku alla, seejärel viilutage ananassi teise otsani. Kuni te südamikku ei lõika, jääb see visuaalse efekti saavutamiseks paigale. Teine võimalus on eemaldada südamik vahetult enne vilja hammustusesuurusteks tükkideks jagamist. Tehke viljaliha ülaosast kaks diagonaalset sisselõiget või “V”, südamiku alaosa suunas, seejärel libistage südamik viljalt ära.

10
Viige noaga mööda nahka, et see viljast eraldada. Hoidke ananassi vaba käega paigal, lõigake ühest otsast viljalihaks. Järgige naha kontuuri üle ja teiselt poolt üles. Lõika pruunide silmade kohalt, jättes noa ja ananassi välisserva vahele umbes 1 tolli (2,5 cm) ruumi. Kui jätsite südamiku paigale, vältige selle läbi lõikamist. Peatage nuga, kui see läbib viljaliha. Kui teie nuga ei ole piisavalt pikk, et ananassi täielikult läbi lõigata, viilutage see umbes poole pealt. Pöörake ananass ümber nii, et teine ​​külg oleks teie poole, seejärel korrake lõiget, et viljaliha koorest vabastada.

11
Viilutage puuviljad umbes 1,3 cm paksusteks kolmnurkadeks. Jaga lahtine viljaliha koorimisnoaga pooleks. Lükake nuga südamiku alla, lõigates ananassi laiuse ulatuses. Lõigake viljad otse läbi, et muuta see hammustuse suurusteks tükkideks, mida on igal külalisel lihtne haarata. Suuremad tükid sobivad, kuid lõigake viljaliha ühtlaselt, et see näeks välja visuaalselt meeldiv.

12
Lükake ananassitükid vaheldumisi vasakule ja paremale. Ananassitükid ei ole naha küljes kinni, seega pole vaja teha muud, kui sõrmedega kõrvale nihutada. Libistage need üle nii, et need paistaksid südamiku alt välja, ja serveerige kandikuid suupistena.

13
Lõika ananassil terava noaga pealt ära. Laota ananass lõikelauale tasaseks. Mõõtke umbes 3,8 cm (1–1–2 tolli) vilja ülaosast allapoole, jättes lehevarre puutumata. Viilutage ananass lõpuni läbi. Kõige paremad ananassid on jack-o’-laterna jaoks need, mis tunduvad puudutamisel tugevad. Otsige kergelt alaküpseid rohelise naha ja lehtedega ananasse.

14
Lõika läbi südamiku X-kuju. Otsige ananassi serva ümber olevaid pruune silmi. Lükake noa ots otse ühe silma taha kuni ananassi põhjani. Lõika diagonaalselt läbi ananassi keskosa ja vastupidise otsa poole. Seejärel eemaldage nuga ja tehke teine ​​lõige. Kui te ei ole ettevaatlik, võib nuga ananassi põhja läbi lõigata. Jälgige noa asendit ja tehke lõiked pinnapealsemaks, kui arvate, et võite ananassi naha murda.

15
Kasutage nuga, et lõigata ümber ananassi serva. Alustage 1 tehtud diagonaallõigete lõpust. Hoidke nuga silmade taga, jättes noa ja ananassi koore vahele kogu aeg 1 tolli (2,5 cm) varu. Hoides nuga vertikaalselt, tehke aeglaselt ring. Põhimõtteliselt ühendate teiste diagonaalsete lõigete otsad, et eemaldada ananassi sisemine osa. Hoidke nuga silmade ees ananassi serva ümber, et teil oleks hiljem piisavalt ruumi näo välja nikerdamiseks.

16
Kühveldage lusika või melonipalliga siseküljed välja. Eemaldage neljaks lõigatud sisemine viljaliha 1 portsjoni kaupa. Libistage lusikas ümber tehtud ümmarguse lõike, seejärel kasutage seda puuviljade eemaldamiseks. Tehke seda nii palju kui vaja, kuni näete ananassi alumist otsa. Põhjas oleva südamiku viimast tükki võib olla veidi keeruline eemaldada. Kui te ei saa seda välja kühveldada, proovige lõigata sellesse teine ​​”X” ja seejärel kasutada uuesti lusikat või melonipalli. Liigutage ananassitükid eraldi kaussi. Need sobivad suupistetena või retsepti osana. Säilitage Hoidke neid õhukindlas anumas külmikus, kuni olete valmis neid kasutama.

17
Soovi korral joonistage ananassile markeriga nägu. Heitke kiire pilk ananassi välisservadele, et näha, kas mõni külg meeldib teile paremini kui ülejäänud. Seejärel alustage ananassi nahale näo visandamist. Kui eelistate nikerdada nägu vabakäeliselt, jätke kontuur vahele ja hankige nuga. Valige metallist marker, näiteks hõbedase tindiga marker. Heledam värv paistab paremini ananassi tumedal nahal.

18
Lõika nägu lõikamisnoa või mõne muu sakilise teraga välja. Suunake ananass nii, et kontuur oleks teie ees. Seejärel lõigake välja mis tahes kujundus, mida soovite oma jack-o’-laternale luua. Lihtsa kujunduse jaoks proovige teha silmade jaoks 2 kolmnurka ja seejärel pikk irve 2 ruudukujulise hambaga keskel. Veel üks lihtne viis kujunduse loomiseks on teha puuriga naha sisse mõned augud. Asetage ananassi nahale augud, kus jooned kokku puutuvad.

19
Asetage ananassi sisse valgusallikas. Süütage väike teeküünla või paigaldage ananassi keskele LED. Kui olete lõpetanud, asetage ananassi ülaosa tagasi. Valgus paistab läbi lõigatud osadest, nii et teil on kaunistus pühadeks valmis. Kui te ei kavatse ananassi kohe õue panna, jätke see külmkappi. Sa ei pea seda kokku pakkima. See kestab vähemalt 5 päeva, mõnikord kauem.