Kuidas mängida triviaalset jälitamist

Trivial Pursuit on ülilõbus trivia lauamäng. Mängu eesmärk on lihtne: vastake trivia küsimustele ja proovige olla esimene mängija, kes igas kategoorias küsimusele õigesti vastab. Trivial Pursuit on suurepärane võimalus näidata oma teadmisi ajaloost, popkultuurist, teadusest, kunstist, kirjandusest, spordist ja muust. Jätkake lugemist, et õppida kõiki mängureegleid!

1
Tutvuge tahvli paigutusega. Trivial Pursuit mängulaud on 6 kodaraga ratta kujuline. Mängijad alustavad keskelt, seejärel liiguvad välja, et teenida kiil igalt kiiluga tähistatud alalt, kus kodara ja välimine ratas kohtuvad, ja lõpuks naasevad keskele, et vastata viimasele küsimusele. Kõigil, välja arvatud vanimatel komplektidel, on “Uuesti veeremise” tühik seatud iga kiiluruumi mõlemale küljele kaks tühikut. Kiiluruumid on kuue tühiku kaugusel keskväljast.

2
Otsustage, kas mängida üksikisiku või meeskonnana. Trivial Pursuit on mõeldud kuni kuue mängija või meeskonna jaoks. Kui mängida soovib rohkem kui kuus inimest või kui mängijatel ei ole mugav üksi mängida, võite soovida jagada võistkondadeks. Meeskonnamäng on veidi juhuslikum ja võib hästi toimida, kui teil on pidu.

3
Seadke oma kodureeglid. Enne mängima asumist peaksite välja mõtlema, kas mängite mingite erireeglite järgi. Näiteks võite soovida määrata küsimustele vastamiseks ajapiirangu. Kui määrate ajapiirangu, veenduge, et teil oleks käepärast taimer. Või võite seada reegli, et mängijad peavad oma vastustes olema väga täpsed, nt nimede või kuupäevadega.

4
Valige mängumärk. Mängumärke on kuus erinevat värvi. Värvid on sinine, roheline, kollane, roosa, pruun ja oranž. Mängumärgid on ümmarguse kujuga, millel on pilud kiilude jaoks. Asetage iga mängija või meeskonna jaoks mängumärk laua keskele. Mõned Trivial Pursuit’i väljaanded sisaldavad rajaettureid, mis sobivad pirukatükkide värviga. Saate kasutada ühte neist rajaetturitest, et jälgida oma kohta mängulaual, ja kasutada pirukamärki oma skoori jälgimiseks.

5
Võtke küsimuste kaardid välja. Trivial Pursuit’i vanematel väljaannetel on kaks küsimusi täis pappkasti. Nende väljaannete puhul, kui mängijad on jagatud kahte meeskonda, võite soovida anda igale meeskonnale ühe kasti; kui mängijad jagunevad teisiti, võite soovida kasutada ainult ühte kasti korraga.Mõnedel väljaannetel, näiteks 25. aastapäeva väljaandel, on iga kategooria jaoks üks plastkarp; sel juhul asetage iga kast sobiva värvi kiilu juurde.

6
Viska täringut, et määrata, kes mängu alustab. Mängu alustab kõige suurema viskega mängija või meeskond. Pärast esimese mängija lahkumist liigub mäng vasakule (päripäeva). Kui kaks või enam mängijat või meeskonda saavutavad võrdse tulemuse, laske neil uuesti visata, et näha, kes alustab.

7
Veereta täringut ja liiguta oma pirukat täringul näidatud arvu tühikute arvu. Saate oma märki liigutada ühes seaduslikus suunas: kiilu suunas või keskpunkti poole, kui see on kodaral, päripäeva või vastupäeva, kui see on välimisel rattal. Samuti saate liikuda kodaralt välisrattale või välisrattalt kodarale. Kuid te ei saa veeremise keskel suunda pöörata. Kui maandute “Veereta uuesti” tühikule, veeretage täringut uuesti. (Saate liikuda mis tahes seaduslikus suunas, sealhulgas eelmisest rullist vastupidises suunas.)

8
Liigu uuesti, kui annad õige vastuse. Trivial Pursuit’is saate uuesti liikuda, kui annate õige vastuse. Saate jätkata rullimist, liikumist ja küsimustele vastamist, kuni saate ühe valesti aru. Pidage lihtsalt meeles, et küsimused, millele vastate, peavad vastama värviruumile, kuhu maandute. Näiteks kui maandute sinisele alale, peate vastama sinisele küsimusele. Kui olete keskväljas ega ole teeninud kõiki kuut kiilu, võite vastata küsimusele mis tahes teie valitud kategoorias. 25. aastapäeval Väljaanne, küsimuse, millele peate vastama, määrab ka täringu viskamine, kuna iga kast sisaldab küsimusi ühe kategooria kohta. Mida kõrgemale veerete, seda keerulisema küsimuse saate.

9
Teenige pirukatükke, kui maandute kiilruumi ja annate õige vastuse. Saate teenida pirukatükke, kui vastate küsimustele õigesti, kuid pirukatüki saate teenida ainult siis, kui olete pirukaväljal. Need ruumid näevad välja teistest tahvlil olevatest ruumidest erinevad, kuna neil on kujutatud pirukamärki, mille sees on kiil. Näiteks kui maandute pruunile viiluväljale ja vastate küsimusele õigesti, teenite pruuni pirukatüki. .

10
Jätkake mängimist, kuni kellelgi on kõik kuus kiilu käes. Kui mängija saab kõik kuus pirukatükki, võib see mängija hakata liikuma keskele või lauale. Peate veerema ja liikuma nagu tavaliselt, kuni jõuate laua keskmisse ruumi. Keskväljale jõudmiseks peate veerema täpse arvu tühikuid. Pidage meeles, et võite kulutada mitu pööret keskpunktist puudu või ületada, kuni sellele maandute.

11
Vastake küsimusele teiste mängijate valitud kategoorias. Kui jõuate keskväljale, võivad teie kaasmängijad valida mis tahes kategooria ja esitada teile selle kategooria küsimuse. Kui vastad sellele küsimusele õigesti, võidad mängu. Kui jätate selle vahele, teie kord lõpeb ja mäng läheb järgmisele mängijale või meeskonnale. Teised mängijad ei pruugi küsimusi enne kategooria valimist vaadata. Nad peavad valima kategooria ilma kaarti vaatamata ja seejärel lugema küsimust. Kui teil jääb küsimus vastamata, peate järgmise pöörde ajal uuesti veeretama ja proovima vastata teisele küsimusele, kui jõuate uuesti keskvälja.