Millised on parimad näpunäited halva krediidivõimega auto liisimiseks?

Halb krediidivõime võib raskendada uue auto ostmist või liisimist, kuid isegi kõige halvemas olukorras inimestel on sageli valikuvõimalusi. Kõige tavalisem võimalus halva krediidivõimega auto liisimisel on võtta vastu suurem makse. Mõned sõidukitootjad on uute sõidukiliisingu pakkumisest väga huvitatud, mistõttu on vahel võimalik saada liisinguga soodsam pakkumine kui laenuga. Veel üks viis, kuidas halva krediidivõimega inimene võib autot liisida, on lasta liisingulepingu sõlmida teisel isikul. Mõned tegurid võivad olla isegi olulisemad kui hea krediit, näiteks soodne võlgade ja sissetulekute suhe ning märkimisväärne kokkuhoid hoiuse jaoks.

Autoliising võib olla ahvatlev valik, kui proovite laenu parandada või pankrotist tagasi tulla, kuna sageli on võimalik hankida parem sõiduk ka väiksema kuumakse eest. Liisingu põhiprobleem on see, et liisingu lõppedes tuleb sõiduk tagastada, kuid mõnikord peetakse seda ka soodsaks. Liisingu regulaarsete maksete tegemine võib oluliselt aidata kaasa inimese krediidivõime parandamisele, kuid selleks on vaja liisingut hankida.

Mõned liisingufirmad töötavad ainult inimestega, kellel on hea krediit, eriti kui tegemist on luksusautodega. Kui rentnikul on halb krediit, on madalama hinnaga sõidukid sageli parem sihtmärk. Paljudel juhtudel on sõidukitootja laenu- või liisinguharu valmis isegi krediidiriskidega tegelema. Vastasel juhul võib halva krediidivõimega isik leida kaasaskandja.

Kui üksikisik on kunagi autot liisinud, võib ta soovida minna tagasi vana liisingufirma juurde. Kirjed varasema rendilepingu kohta, mida maksti regulaarselt ja millel ei olnud probleeme, võivad halva krediidivõimega seotud muret leevendada. Peamine põhjus, miks kehv krediidiskoor kipub liisingufirmasid eemale peletama, on potentsiaalne krediidirisk. Varasemad positiivsed kogemused võivad näidata, et sellega kaasneb väiksem risk, kui võib tunduda.

Halva krediidivõimega auto liisimine võib olla ka palju lihtsam hea võlgade ja sissetulekute suhtega. See tähendab, et üksikisik peab teenima iga kuu rohkem raha, kui ta maksab krediitkaardi- või laenujääkide, eluasemekulude ja muude püsikulude katteks. Märkimisväärse liisingutagatise ja soodsa võlgade ja sissetulekute suhte kombinatsioon võib olla liisingufirma jaoks palju olulisem kui mõned plekid krediidiregistris.