Kuidas maguskartulit koorida

Bataat on maitsvad köögiviljad, mida kasutatakse mitmesugustes magusates ja soolastes roogades. Maguskartuli koorimine võib aga sitke naha tõttu üsna keeruliseks osutuda! Keetmata bataadi koorimiseks eemaldage esmalt kõik puitunud osad ja seejärel kasutage koore eemaldamiseks kas sakilist köögiviljakoorijat või koorimisnuga. Keedetud bataadi koorimiseks täitke lihtsalt kauss jääveega ja asetage bataat sisse. Seejärel saate naha hõlpsalt sõrmedega maha koorida.

1
Pese bataat jooksva vee all. Puhastage bataat puhastusharjaga. Veenduge, et eemaldate nahalt kogu mustuse. Bataat kasvab maa all, mistõttu on oluline need kõigepealt puhastada. Bataadi pesemisel võib abi olla veidi sooja vee kasutamisest. Seda seetõttu, et soojus aitab nahka pehmendada, mis muudab koorimise lihtsamaks.

2
Kuivatage maguskartul. Kui olete bataadi pesnud, kasutage liigse vee eemaldamiseks käterätikut. Teise võimalusena võite kasutada paberrätikuid. Enne koorimise alustamist on oluline bataat kuivatada. Seda seetõttu, et kui nahk on märg, võib bataat teie käest välja libiseda, mis on koorija või koorimisnoa kasutamisel ohtlik.

3
Lõika bataadi puitunud osad ära. Vaadake bataadi nahka ja tuvastage kõik osad, mis on paksud, sitked või muul viisil liiga raskesti kooritavad. Kasutage nende osade puhtaks viilutamiseks teravat nuga. Puitunud osade eemaldamine muudab bataadi koorimise palju lihtsamaks ja ohutumaks.

4
Koori maguskartul juurviljakoorijaga juurtest tipuni. Võimalusel kasuta sakilise servaga köögiviljakoorijat. Tehke pikad ja ühtlased tõmbed üle bataadikoore. Töötamise ajal keerake bataati käes. Bataadi koorimiseks võite kasutada kas tavalist köögiviljakoorijat või sakilist köögiviljakoorijat. Samas võib sakilise servaga köögiviljakoorijat olla lihtsam kasutada, kuna see hoiab paremini bataadikoort kinni.

5
Kui teil pole köögiviljakoorijat, kasutage maguskartuli koorimiseks koorimisnuga. Hoidke maguskartulit oma mittedomineerivas käes ja koorimisnuga domineerivas käes. Tehke maguskartuli koorele väike sisselõige ja tõmmake nuga õrnalt koore alla, et alustada koore eemaldamist. Juhtige nuga maguskartuli juurest otsani alla. Koorimisnoaga koorimine on vähem raiskav kui köögiviljakoorija kasutamine.

6
Täida suur kauss jääveega. Kasutage kaussi, mis on piisavalt suur, et see mahutaks kõik keedetud maguskartulid. Täitke kauss külma vee ja jääkuubikutega. Seda meetodit on kõige parem kasutada keedetud bataadi puhul, mida kavatsete püreestada. Samal meetodil saate koorida ka tavalisi keedetud kartuleid. Võimalik, et peate bataat väikesteks tükkideks koorima. partiid, kui need kõik korraga kaussi ei mahu.

7
Tõsta keedetud bataat jäävette. Kasutage tange, et liigutada iga maguskartul kuumast veest jäävee kaussi. Veenduge, et iga maguskartul oleks täielikult vee all. Olge väga ettevaatlik, et bataati ei purustataks, sest need on pärast keetmist pehmemad.

8
Jätke bataat kaussi 30 sekundiks. 30 sekundi pärast eemaldage iga bataat eraldi tangidega. Asetage bataadid taldrikule. Soovi korral võite bataate õrnalt jäävees loksutada. Olge bataadiga ümberkäimisel väga õrn, kuna need on pärast keetmist üsna pehmed.

9
Koorige igalt maguskartulilt nahk kätega. Tõmmake selle eemaldamiseks õrnalt iga maguskartuli otsas olevast sitkest juureosast. Seejärel tõmmake lihtsalt sõrmedega nahka ja see tuleb ära. Nahk on lahti ja üsna kortsus. Kui bataat on küpsetatud, tõmbub viljaliha kokku, mis muudab koore lõdvaks ja kergesti eemaldatavaks. Võimalik, et peate nahka õrnalt pöidlaga hõõruma, et see magusast eemalduks. kartul.